reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pobranie krwi pępowinowej?

Kochane przyszłe mamy! 

jestem w ciąży i zastanawiam się nad pobraniem i przechowywaniem krwi z pępowiny podczas porodu. Czy ktoś też chce podjąć taką decyzję? Co tym myślicie? Dajcie znać!

Jeśli ktoś może sobie pozwolić na takie koszty, które w nawet nie są tak duże z porównaniu z korzyściami, które mogą przynieść, to oczywiście, że warto z tego korzystać. Tak naprawdę to żaden rodzic nie chciałby doczekać chwili, kiedy okazałoby się że krew pępowinowa będzie potrzebna, jednak lepiej nie żałować gdy okaże się, że jednak przydałaby się...
 
reklama
zdecydowałam się na PBKM, w momencie podejmowania decyzji był największy i najdłużej działał.

rowniez biore pod uwage PBKM, to od nich brano krew wykorzystywana w przeszczepach w Polsce... z tego co wiem maja tez swoje laboratorium w Centrum Zdrowia Dziecka. A jak przebiegaly procedury, pobranie krwi z pepowiny, ile sie udalo zebrac? Jestes zadowolona z tamtejszej obslugi?
 
Pobranie przebiegło bez problemu, pogrzebię w papierach i dam Ci znać ile się udało, bo nie pamiętam, ale wiem, że ilość która była ok, bo wszystko wcześnie doczytałam. Dokumenty przychodzą w terminie.
W tym roku byliśmy "polecającymi", więc ten rok mamy za darmo, omyłkowo wystawili fakturę, ale po moim telefonie przyszła informacja na maila, że wystawili korektę.
Konsultantka, która u nas była przed pobraniem była bardzo kompetentna, nie było pytania na które by nie odpowiedziała i wszystko co mówiła pokrywało się z tym co czytałam w różnych artykułach.
Jestem zadowolona.
A Ty na kiedy masz termin?
 
hej, przepraszam, ze dlugo nie odpisywalam, ale ukradziono mi laptopa! termin mam na październik, wiec chwile czasu do namyslu mam ;) moze tez sie umowie z taka konultantka z PBKM!
 
Ja uważam, że pobranie krwi pępowinowej to genialna opcja. Wiadomo, że nikt nie przewidzi czy nasze dziecko będzie miało białaczkę za kilka lub kilkanaście lat, ale warto w coś takiego zainwestować. To już 36 tydzień ciąży, więc niedługo moje maleństwo przyjdzie na świat i pobierzemy krew pępowinową. Nie boję się tego zabiegu, bo czytałam, że to bezbolesne dla dziecka. Poza tym odbyłam długą rozmowę z lekarzem i przekonał mnie, że warto to zrobić. Skoro to może uratować życie mojemu dziecku to jest warte każdej ceny.
 
hej Zofia15, rowniez milej koncowki, to juz plus minus miesiac :)! Widze, ze decyzja o zabankowaniu juz podjeta, ja mam jeszcze troche czasu ... a o ktorym banku myslisz?
 
reklama
Do góry