reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

szpital jakie mleko

Dołączył(a)
7 Czerwiec 2014
Postów
13
Miasto
wroclaw
witam was ponownie jakie mleko zabieracie do szpitala słyszałyście jakies opinie o mleku dla noworodków bo wiem ze trzeba miec ze soba dla malucha:-D
 
reklama
Mleko dla malucha? Zaraz po porodzie, czy będzie przebywać w ramach hospitalizacji?
Po porodzie przeważnie karmi się piersią, chyba ,ze składasz oświadczenie, że nie chcesz karmić piersią to wtedy mleko przynoszą.
U nas był Enfamil. Ja też nie karmiłam piersią, bo po prostu nie miałam pokarmu, mała była dokarmiana właśnie enfamilem... i takie mleczko pije do dziś.
 
tak ale jak byscie nie wiedziały w razie czego trzeba miec mleko bo mozesz nie miec pokarmu a nie wiadomo nigdy ile zostaniesz czasem dluzej sie zostaje ze wzgledu na zółtaczke a pozatym nie zawsze w szpitalu caly czas karmia dziecko
 
Mala ze wszystkimi szpitalami co sie zetknęłam do tej pory mleko było w szpitalu i nikt nie chciał od nas mleka nawet jak juz ze starszymi dziećmi leżałam to tylko pytali jakie mleko podaję w domu i takie dostawali w szpitalu. Wiem tez, że w wiekszości szpitali dokarmia się dziecko glukozą na samym początku a nie mlekiem (tylko w wyjątkowych sytuacjach mlekiem ale mają je w szpitalu), a brakiem mleka się nie martw nasz organizm wie co robi a dziecko na początku potrzebuje dosłownie tylko kilku mililitrów a potem samo się rozkręca.

Każdy szpital ma wykaz rzeczy niezbędnych do porodu i wątpie żeby którykolwiek miał na liście mleko, sprawdzałaś to w szpitalu, w którym chcesz rodzić to potwierdzona informacja z tym, że musisz mieć mleko bo nie chce mi się wierzyć jakiś dziwny szpital, normalnie zapewniają butelki nawet jak nie karmisz piersią, pomyśl ile rzeczy musiałabyś ze sobą zabrać i jeszcze w szpitalu sterylizować butelki?

Dziecko w szpitalu dokarmiają wtedy kiedy jest głodne i to położne a nie Ty wątpię żeby ktokolwiek ze względów higienicznych pozwolił przygotowywać mleko w pokoju, to obowiązuje nawet na oddziałach dla starszych już dzieci a co dopiero noworodków.
 
Ostatnia edycja:
Mala potwierdzam opinię dziewczyn. Ja jestem po cc i nie miałam pokarmu od razu i Oliwka była karmiona mm ze szpitala. potem jak trafilysmy z małą do szpitala jak była większa tzn 6 tyg to też pytali jakie mleko przyjmuję i codziennie oni je przygotowywali do podpisanych butelek. Ale wtedy miałam już mleko z "domu" więc nie brałam szpitalnego.
A przy noworodkach, zazwyczaj mają takie buteleczki jednorazowe.
 
ja też się z tym nie spotkałam, z tego co wiem to szpital daje mleko maluszkom, osobiście byłam w dwóch szpitalach (po porodzie a potem powrót z żółtaczką w 6 tygodniu) i w obu szpitalach dostawałam mleko, nie musiałam go mieć ze sobą ... z tym że w tej drugiej sytuacji chyba jest jakaś większa opłata za łóżko (nie za maluszka ale dopłata do łóżka mamy, bo chyba po 5 czy 6 tygodniu już się płaci za łóżko, ale nie pamiętam dokładnie jak to było) ... w każdym razie nigdy się nie spotkałam z tym żeby ktoś zabierał ze sobą mleko do szpitala
 
reklama
Moim zdaniem zakładanie od początku, że nie będzie się miało dość mleka jest niekorzystne dla laktacji.
 
Do góry