reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka do szpitala

Tehawanka

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
3 Sierpień 2013
Postów
135
Miasto
Murzasihle/Zakopane
chyba każda kobieta w ciąży zastanawia sie co jej będzie potrzebne w szpitalu, czego wymagają, a co można odpuścić. Proponuję więc zrobić listę rzeczy do różnych szpitali- jeśli dostałaś listę- dopisz ją, a przyszłe mamy będą mogły skorzystać bez przeszukiwania połowy internetu... Ja dodaję dla szpitala rydygiera w krakowie.

Wyprawka szpitalna dla szpitala Rydygiera w Krakowie:

Dokumenty:
- dowód osobisty/ paszport
- akt małżeństwa- jeśli dowód jest na nazwisko panieńskie matki
- Dowód uznania ojcostwa z USC (jeśli para nie jest w związku małżeńskim)
- książeczka ubezpieczeniowa/ inny dokument potwierdzający ubezpieczenie (dokument z nr-em PESEL dla polaków)

Badania:
- karta przebiegu ciąży
- oryginalna grupa krwi z nr-em PESEL lub xero oryginału
- wyniki badań: HBS, OWA, HCV, HIV
- wyniki wymazu z pochwy i odbytu na obecność paciorkowca(GBS) wykonane ok. 36 tyg ciąży
- do znieczulenia zewnątrzoponowego- ukł. Krzepnięcia, morfologia, potas (badania ważne 1 tydzień!)

Rzeczy dla matki:
- szlafrok
- koszula rozpinana z przodu 2-3 szt
- ręcznik kąpielowy 2 szt
- ręcznik papierowy gruby- 1 op
- pantofle
- klapki pod prysznic
- przybory toaletowe (każda chyba najlepiej wie co używa)
- płyn do higieny intymnej
- bielizna jednorazowa- siatkowa 3 szt
- podpaski poporodowe 3 op
- podkłady na łóżko „SENI” 5 szt
- woda mineralna niegazowana z „dzióbkiem”
- szminka ochronna do ust
- maść ochronna na bolące brodawki

Rzeczy dla dziecka:
- rożek
- kaftanik rozpinany 3 szt
- śpiochy 3 szt
- body z długim rękawem 3 szt
- czapeczka 3 szt
- skarpetki 3 szt
- rękawiczki 3 szt
- pieluchy tetrowe 5 szt
- pampersy mała paczka
- chusteczki nawilżone 1 op
- maść ochronna na pośladki (np. linomag)
 
reklama
lista jak najbardziej w porządku mi się wydaje:) może dorzuciłabym więcej wody, bo się przydadzą większe ilości, sztućce i papier toaletowy, bo taka polska rzeczywistość szpitalna;) dla maluszka może przydałaby się jakaś mała buteleczka w razie gdybyś początkowo nie miała pokarmu albo maleństwo nie chciało ssać, np avent ma takie ze smoczkiem o kształcie piersi, więc w razie co można będzie podać a potem nie będzie problemu z powrotem do naturalnego karmienia:) dla mamy bym jeszcze dodała stanik do karmienia i wkładki laktacyjne, w razie nawałów pokarmu.
 
mnie nurtują przede wszystkim 3 rzeczy - uznanie ojcostwa z USC??? jakim cudem taki dokument dla nienarodzonego dziecka ??? i jeszcze te akty małżeństwa też jakiś kosmos ja z moim partnerem nie mamy ślubu i co wtedy??? a co do ubezpieczenie to od stycznia poprzedniego roku w Polsce funkcjonuje Evuś szpital nie ma więc prawa wymagać jakiegokolwiek dowodu ubezpieczenia.

co do ubranek to ja brałam tylko pajacyki bo te najwygodniej się ubiera maluszka, poza tym skarpetki, czapeczka i rękawiczki niedrapki, rożka nie brałam i nie było takiej potrzeby zresztą wtedy nawet nie miałam takiego

co do majtek to osobiście zabierałam zwykłe ciążowe bawełniane, co prawda ja miałam CC i ogólnie nie byłam przygotowana na szpital ;-)

nie miała też ze sobą żadnych badań poza kartą ciąży i kartą krwiodastwa

papier toaletowy to podstawa bo w wielu szpitalach nawet jeśli jest to w takich ilościach że wciąż brakuje, popieram stanik do karmienia (przynajmniej o rozmiar większy) a także dodam od siebie - kapturki na pierś gdyby z początku były problemy z karmieniem, osobiście polecam te avent bo są duże i ich kształt pomaga dziecku uchwycić pierś, wybieramy zawsze największy rozmiar aby smyk szeroko otwierał buzię
 
Do góry