reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka - koszty?

KolejnaMama

Początkująca w BB
Dołączył(a)
19 Listopad 2012
Postów
20
Witam

Trafiłam na forum poszukując inf. o wyprawce - nie napisze dla kogo - same zgadnijcie ;)
Wątków o tym jest cała masa, część się powtarza, część jest śmieszna ale są i pomocne.
Na tym forum podobnie.

Ale szukam odpowiedzi na jedno małe - pytanie.
Ile to kosztuje??
Ktoś policzył?
Ile średnio kosztuje "wyprawka" dla dziecka ?
Wiem, że każda wyprawka jest inna - ale tak ok. to ile może kosztować?

Dopiero zaczynam kompletowanie - nie mam nawet jeszcze listy.
Jedyne co mam to wybrany ale nie kupiony wózek.


Pozdrawiam, licząc na odpowiedzi.
 
reklama
Byl taki temat na forum, niestety nie powiem dokladnie gdzie bo nie pamietam ale wiem ze jest:)

Ale mysle ze nie da sie policzyc kopsztow, bynajmiej ja nie potrafilam:p Ale wiem ze duuuzo to kosztuje:)
 
Nie liczyłabym na to że ktokolwiek poda czystą kwotę, to nierealne :( też bym chciała :) każdy ma inna sytuację i kupuje mniej lub więcej...

KolejnaMama
chociaż masz już wybrany wózek a ja codziennie spedzam kilka godzin w necie a potem runda po sklepach i dalej nic:-(
 
Nie liczyłabym na to że ktokolwiek poda czystą kwotę, to nierealne :( też bym chciała :) każdy ma inna sytuację i kupuje mniej lub więcej...

Fakt.
Jednak podstawowe rzeczy sa chyba podobne?
chusteczki, nozyczki, pieluchy ... ile to moze kosztować?
Bez ubranek.

KolejnaMama chociaż masz już wybrany wózek a ja codziennie spedzam kilka godzin w necie a potem runda po sklepach i dalej nic:-(

Mi poradzono zrobić inaczej.
Najpierw pomyśleć co chce aby miał wózek - a potem powiedzieć to w sklepie.
Otrzymałam liste 3-4 modeli.
Koniec wyboru ;)

Potem sasiadka pokazała swój wózek - który kupimy - czekam tylko na promocje świąteczne ;)
 
KolejnaMama i na jaki wózeczek padło??? interesuje mnie każda opinia :tak:

Jeśli chodzi o wyprawkę to nie zaprzątam sobie głowy w sumie...najbardziej ucieszyła mnie niespodziewana wiadomość mojej przyjaciółki która ma już 5letnią córeczkę że chce się pozbyć za symboliczną kwotę łóżeczka oraz ochraniacz, baldachim, materacyk, kołderka, kilka kompletów pościeli, przewijak, dodatkowo kołyska w komplecie i całe jej wyposażenie, więc wezmę wszystko bez wybrzydzania:-)
nie powiem uradowała mnie ta propozycja tym bardziej że kompletnie się nie spodziewałam że nadal ma te wszystkie rzeczy jupi :-)
 
KolejnaMama i na jaki wózeczek padło??? interesuje mnie każda opinia

Wózek Peak Air firmy i'coo
Duże pompowane koła, świetna amortyzacja i zawieszenie, b. duża gondola i spacerówka + możliwość wpięcia fotelika Maxi Cosi lub fotelika i'coo.
Reszta do dla mnie dodatki, bo każdy ma regulowaną roczkę, kosz na zakupy, folie p. deszczowa itp.
Ja testowałam wózek sąsiadki - ale Ty możesz w sklepie.
Kupie oczywiście na sieci - czekam na promocje - na razie wybieram wszystko i zapisuje a potem kupie.

Teraz zabieram sie za kompletowanie wyprawki i mnie @#$@#% bierze.
Porównywanie ofert pomiedzy sklepami to koszmar.
Tu nożyczki sa tańsze ale droższe są chusteczki i plieluchy ... - a wiadomo - mam troche czasu to siedzę sobie przy gorącej czekoladzie i porównuję.
 
jak ja kompletowałam wyprawkę to też wszystko porównywałam liczyłam, oglądałam miliony aukcji na allegro a na koniec i tak poszłam do jednego sklepu w moim mieście i kupiłam wszystko za jednym zamachem niemalże. A wyprawka może kosztować od kilkuset złotych do kilkunastu nawet tysięcy w zależności co myślisz mówiąc wyprawka bo dla każdego to może znaczyć coś innego.
 
Naprawdę świetny wózek, bardzo mi się podoba :tak: gratuluję wyboru :tak: widać że porządny, chociaż przyznam się że wcześniej w żadnym sklepie go nie widziałam :confused2:
a jeszcze jedno jakbyś miała jakieś sklepy internetowe godne polecenia to też poproszę, bo mi już pomysłów brakuje a ileż można oczy przed kompem męczyć:tak: z drugiej strony i tak nie mam co robić!!!

Ostatnio wpadłam do sklepu Askot we Wrocławiu masakra!!! mega wybór aż mi oczy wyszły:szok: jest tyle tego że nie ogarniam :tak: koleżanka poleciła mi butelkę z rureczką, antykolkową, podobno świetnie się sprawdza :)

miłego poszukiwania!!!!
 
jak wy porównujecie rzeczy do wyprawki?
macie jakaś liste ?

Ja np. mam w Excelu liste rzeczy które chce kupic i podzielone na sklepy wraz z cenami [mąż mi zrobił bo jest lepszy w excelu] ale i tak porównywanie tego to jakiś koszmar.

Jak to u was wyglada?
 
reklama
Do góry