reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka niemowlaka

Dołączył(a)
6 Październik 2010
Postów
14
Miasto
Poznań
Niedługo zostanę mamą:):):) Jestem strasznie podekscytowana Już nie mogę się doczekać!!! Chciałabym się jak najlepiej przygotować do macierzyństwa, to moje pierwsze maleństwo, czuję się taka szczęśliwa i jednocześnie troche przerażona… że nie będę wiedziała co i jak…powiedzcie co powinnam mieć w wyprawce dla mojego dzidziusia?
 
reklama
Znalazłam to kiedyś w necie na jakimś forum na czerwono wpisałam swoje uwagi. Napisz jeszcze kiedy rodzisz bo to też jest dosyć istotne przy szykowaniu wyprawki

Spacer i podróż:

Wózek
Fotelik do samochodu 0-13kg
Adapter do fotelika ja nie miałam
Torba
Parasolka (później)
Folia przeciwdeszczowa do wózka (w komplecie?)
Śpiworek do wózka na zimę ciepły
Leżaczek (?) zalecany po 3 miesiącu

Spanie:

Łóżeczko Materacyk
Ceratka na materacyk
Prześcieradełko 3 szt.
Wypełnianie – kołdra + poduszka (ok36 PLN) na lato starczy kocyk albo rożek
Ochraniacz na łóżeczko na początek niekoniecznie, dopiero jak dziecko zaczyna w nocy pełzać i obijać się o szczebelki
Pościel – 2-3 szt.
2 (?) kocyki polarowe (duży i mały) polarek z ikea przecięty na pół :)
1 kocyk ciepły
1 rożek z wkładem kokosowym wolałam miękki
1 przewijak
komoda (?) lub cos innego na ubranka dziecka
monitor oddechu ?? w razie komplikacji po porodzie
karuzelka do łóżeczka

Kąpiel

Wanienka
Staelaż (ewentualnie)
2 reczniki z kapturkiem
2 reczniki zwykle dla dzidziusia
2 myjki frotowe nigdy ich nie użyłam mało higieniczne
1 gabeczka -,,-

termometr do wody albo łokieć

Ubranka
Kaftaniki (roz.56) -2 szt., (roz.62)-3 szt (koszulki)
Śpioszki (roz.56) -2 szt., (roz.62)-3 szt ale 3 szt to trochę mało
Body z krótkim, długim i bez rękawów – większa ilość bliżej nieokreślona miałam tego mnóstwo i niektórych nie zdążyłam nawet założyć wolałam pajacyki
Śliniaczki 2-3 szt.
Czapeczka bawełniana 2-3 szt.
Czapeczka ciepła 1 szt.
Skarpetki 2-3 pary
Pajacyki - piżamki (rozm.56) 2 szt, (roz.62) 3 szt. o tak wygodne na początek
Pajacyki welurkowe (rozm.56) 2 szt, (roz.62) 2 szt.
Sweterek / bluza – 1-2 szt. (rozm. 62-68)
Kombinezon zimowy
Rajstopki rozm. 62 – 1 szt.
Spodnie / sukienka w zal. Od płci J

Higiena

Oliwka dla dziecka (?) zależy kto co lubi ja użyłam jej może 3x
Płyn do kąpieli – Oilatum oillan
Mydełko (?) nie lubiłam bo zostawiało osad
Zasypka (?)
Sudokrem / linomag / bephanten alantan
Krem do buzi (zima)
Chusteczki nawilżone do pupy Pampers
Chusteczki higieniczne
Wata
Gaziki jałowe / płatki kosmetyczne
Sól fizjologiczna
Spirytus
Proszek do prania / płyn do prania
Nożyczki do paznokci / obcinak
Szczoteczka do włosów
Termometr elektroniczny
Patyczki bezpieczne
Gruszka do nosa
Pieluszki tetrowe ok. 20 szt.
Pieluszki flanelkowe 3-5 szt.
Pieluszki pampers – New born 1 op.

Karmienie

Wkładki laktacyjne
Laktator
Butelka 250 ml. – 2 szt. jak zamierzasz karmić piersią to jedna wystarczy
Butelka 125 ml – 2 szt.
Sczoteczka do mycia butelek
Smoczek uspokajający – 2 szt (0-3m) – chicco linia fizjologiczna
Lancuszek do smoczka ???
Smoczek do plynow (0-3 m)
Smoczek do mleka (0-3m)
Termoopakowanie
Sterylizator parowy (?) czasem jest w zestawie z laktatorem
Podgrzewacz (?) przy karmieniu butelką niezbędny i bezcenny :)
 
Ja za pół roku będę miała dzieciątko,a już teraz najchętniej bym kupiła lalkę interaktywną i się nią opiekowała:) Wiem, że nie ma co za wcześnie urządzać wyprawki, ale już się nie mogę doczekać!
 
Spacer i podróż:

Wózek
Fotelik do samochodu 0-13kg
Adapter do fotelika ja nie miałam ja też nie miałam:-)
Torba najczęściej w komplecie z wózkiem
Parasolka (później) czy ja wiem czy później...ja do gondoli też używam; zresztą często w promocji można kupić z wózkiem
Folia przeciwdeszczowa do wózka (w komplecie?)
Śpiworek do wózka na zimę ciepły
ja kupiłam polarowy śpiworek do fotelika i się sprawdził dla małego urodzonego w marcu
Leżaczek (?) zalecany po 3 miesiącu
skoro mowa o leżaczku to dobra jest mata edukacyjna

Spanie:

Łóżeczko Materacyk
Ceratka na materacyk
Prześcieradełko 3 szt.
Wypełnianie – kołdra + poduszka (ok36 PLN) na lato starczy kocyk albo rożek jak dziecko się rozkopuje to po rożku można zakupić śpiworek do spania a gdy jest chłodno to dodatkowo przykryć kocykiem.
Ochraniacz na łóżeczko na początek niekoniecznie, dopiero jak dziecko zaczyna w nocy pełzać i obijać się o szczebelki wręcz na początku nie jest zalecane by nie zakłócać cyrkulacji powietrza
Pościel – 2-3 szt.
2 (?) kocyki polarowe (duży i mały) polarek z ikea przecięty na pół :)
1 kocyk ciepły
1 rożek z wkładem kokosowym wolałam miękki ja mam 2 rożki...jak jeden do prania to wtedy wyciągam drugi na allegro za 20-25zł jeden można kupić
1 przewijak
komoda (?) lub cos innego na ubranka dziecka
monitor oddechu ?? w razie komplikacji po porodzie nie mam.
karuzelka do łóżeczka karuzelę można kupić po 6-7tygodniu...na początku wystarczą jakieś piłeczki o dużych kontrastach (np biało-czarne...są za parę zł w ikei) albo jak sama namalujesz jakieś szablony ze wzorami (też np czarne lub czerwone na białym tle)... na początku zupełnie to wystarczy jak będziesz pokazywała małemu i dzięki temu będzie się uczyło skupiać wzrok. Choć my karuzelę mieliśmy wcześniej ze względu na melodyjkę do usypiania:-)

Kąpiel

Wanienka
Staelaż (ewentualnie)
2 reczniki z kapturkiem
2 reczniki zwykle dla dzidziusia
2 myjki frotowe nigdy ich nie użyłam mało higieniczne; ja z początku używałam a teraz myję rękoma:-)
1 gabeczka -,,-

termometr do wody albo łokieć

Ubranka
Kaftaniki (roz.56) -2 szt., (roz.62)-3 szt (koszulki)
Śpioszki (roz.56) -2 szt., (roz.62)-3 szt ale 3 szt to trochę mało
Body z krótkim, długim i bez rękawów – większa ilość bliżej nieokreślona miałam tego mnóstwo i niektórych nie zdążyłam nawet założyć wolałam pajacyki
Śliniaczki 2-3 szt.
Czapeczka bawełniana 2-3 szt.
Czapeczka ciepła 1 szt.
Skarpetki 2-3 pary
Pajacyki - piżamki (rozm.56) 2 szt, (roz.62) 3 szt. o tak wygodne na początek
Pajacyki welurkowe (rozm.56) 2 szt, (roz.62) 2 szt.
Sweterek / bluza – 1-2 szt. (rozm. 62-68)
Kombinezon zimowy
Rajstopki rozm. 62 – 1 szt.
Spodnie / sukienka w zal. Od płci J
Polecam nie kupować nic w rozmiarze 50 chyba że będzie wcześniak to na szybkiego wyśle się męża czy mamę do sklepu:-) Nam w rozmiarze 56 w zupełności starczyło: 6 pajacy, 3 bodziaki z krótkim rękawem, 3 bodziaki z długim rękawem, 2 kaftaniki (bodziaki i kaftaniki w tym rozmiarze polecam rozpinane z przodu), 4 pary skarpetek(ciensze i grubsze), 2 cienkie czapeczki, 1 grubsza czapeczka, kombinezon polarowy "misiowy" rozm 62 (nie zimowy bo rodziłam w marcu), jak potrzebowałam spodenki to też juz brałam z rozmiaru 62. Na początku pajace są chyba najlepsze, łatwo i szybko się przebiera dziecko...dopiero po 3 tygodniach bylismy bardziej odważni jeśli chodzi o ciuszki... z rozmiaru 62 za to już kupiłam dużo więcej i stroję mojego maluszka:-) ale przesadzać tez nie ma co bo jak maluch szybko rośnie to nie założysz nawet połowy!

Higiena

Oliwka dla dziecka (?) zależy kto co lubi ja użyłam jej może 3x gdy używa się oliatum a dziecko nie ma wymagającej skóry to oliwka nie jest potrzebna
Płyn do kąpieli – Oilatum oillan
Mydełko (?) nie lubiłam bo zostawiało osad nie używam póki co; używam płyn do mycia ciała i włosów Avene
Zasypka (?) przyda się w razie odparzonka w fałdkach np szyjnych ale można kupić w razie potrzeby
Sudokrem / linomag / bephanten alantan linomag jest fajny bo nie ma cynku więc nie wysuszy skóry i jest dobry przeciw odparzeniom, sudokrem to juz raczej jak powstaną odparzenia
Krem do buzi (zima) ja na lato też mam krem z filtrem 50+
Chusteczki nawilżone do pupy Pampers
Chusteczki higieniczne
Wata nie używam waty
Gaziki jałowe / płatki kosmetyczne
Sól fizjologiczna
Spirytus albo Octenisept do pępuszka
Proszek do prania / płyn do prania
Nożyczki do paznokci / obcinak
Szczoteczka do włosów
Termometr elektroniczny
Patyczki bezpieczne my nie używamy patyczków, na SR mówili by płatkiem.gazikiem na palcu uszy przemywać
Gruszka do nosa teraz chyba odchodzi się od gruszek i stosuje się FRIDĘ, my jej używamy i polecam
Pieluszki tetrowe ok. 20 szt. o tak, pieluchy bardzo się przydają...dosłownie do wszystkiego! a za parę lat będą jak znalazł do okien:-D
Pieluszki flanelkowe 3-5 szt. nam czasem flanelowe służą jako kocyk jak jest gorąco w domu
Pieluszki pampers – New born 1 op. kupilismy po jednym opakowaniu z rozmiaru 1 i 2; nie kupuj za dużo w tych najmniejszych rozmiarach (najlepiej na bieżąco po opakowaniu kupować) bo jak dziecko zacznie rosnąć to szybko przejdziesz na 3 :-D

Karmienie

Wkładki laktacyjne
Laktator
Butelka 250 ml. – 2 szt. jak zamierzasz karmić piersią to jedna wystarczy
Butelka 125 ml – 2 szt.
Sczoteczka do mycia butelek
Smoczek uspokajający – 2 szt (0-3m) – chicco linia fizjologiczna często dziecku nie podpasuje dany model smoczka...my wypróbowaliśmy 5 modeli i ostatecznie małemu podpasował jeden z modeli NUK-a
Lancuszek do smoczka ???
Smoczek do plynow (0-3 m)
Smoczek do mleka (0-3m)
Termoopakowanie
Sterylizator parowy (?) czasem jest w zestawie z laktatorem
Podgrzewacz (?) przy karmieniu butelką niezbędny i bezcenny :) no i później przy słoiczkach też wydaje się być dobrym rozwiązaniem
 
Ostatnia edycja:
Dlaczego za wcześnie??? Teraz przy drugiej ciąży nie szaleje bo większość rzeczy już mam i rozsądek nakazuje mi się powstrzymać. Przy pierwszej zaczęłam chyba w 2 miesiącu. Pomału, powolutku żeby później wydatki się nie nazbierały. Wszystko sobie ładnie gromadziłam, dopóki miałam siły na chodzenie po sklepach :)

Futrzakowa o paru rzeczach mi przypomniałaś, odnośnie patyczków to ja używałam do mycia pępuszka a uszka faktycznie wacikiem przemywałam.
Pamiętam jeszcze, że większość pajaców tych najmniejszych (56), które miałam były za krótkie bo córka długie nóżki miała.
 
Ostatnia edycja:
witam. serdecznie gratuluję! I nie martw się macierzyństwo mamy we krwi;) hmm myślę, że do higieny maluszka warto się zaopatrzyć w chusteczki nasączone do higieny, oliwkę, gruszkę, wode morską do noska ( jakby się zatkal i ogolnie żeby ułatwić oddychanie malszkowi) i do czyszczenia uszu warto kupić spray (ja kupilam w rossmanie w pomarańczowo morskim opakowaniu, chyba coś na oliv… niejestem pewna w każdym razie na bazie z oliwy z oliwek), do tego sterta pieluszek (o taak naprawde sterta) i hmm to wszystko co na razie przychodzi mi do głowy z niezbędności:) może jeszcze mi się coś przypomni (jak zwykle jak już dodam to się cos przypomni:))
 
Będę wdzięczna za każdy pomysł, chciałam sobie sporządzić taka listę żeby o niczym nie zapomnieć:) Termin mam na listopad:):):)!!! Hmm dlaczego to jest istotne przy robieniu wyprawki? Myslałam, że im wcześniej zacznę, tym mam większa pewność że o niczym nie zapomne no i wydatki może odczuje troszkę mniej
 
hej! moim zdaniem wyprawkę mozna zacząć kompletować jak najwcześniej - w końcu to sama przyjemność:) poza tym lepiej nie zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę:)
 
reklama
Hej, też w końcu musze zabrac sie za zakupy dla maleństwa. w zasadzie wszystkiego potrzebuje, od lozeczka, po pokrowce, kocyki, pościele itp. Poradzcie mi prosze jesli macie jakies namiary na dobre i niedrogie sklepy warszawskie i ciekawe propozycje. no albo wysyłka.
 
Do góry