reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciąża , a zapalenie oskrzeli

Dołączył(a)
27 Luty 2015
Postów
1
Witam wazystkie użytkowniczki portalu mam nie lada zmartwienie jestem w 9 tygodniu ciąży i zachorowałam na zapalenie oskrzeli lekarz przepisał mi duomox który zaczełam przyjmować ale najbardziej martwie sie tym że choroba może zaszkodzić płodowi czy ktoś wie coś na ten temat
 
reklama
Ja też w ciąży miałam zapalenie oskrzeli, brałam duomox i acc. Tylko ja wtedy byłam w ósmym miesiącu. Ale wszystko OK, synuś zdrowy:-)
 
Prędzej zaszkodzi antybiotyk niż choroba.
A branie leków w 1 trymestrze a 3 to jest ogromna różnica. W 3 nie przechodzi przez łożysko tyle chemii tak jak w 1.
Mnie właśnie się zaczyna zapalenie oskrzeli ale staram się jeszcze ratować domowymi sposobami. Antybiotyk to ostateczność.
 
Zbuntowana - i nie masz racji. Nieleczona choroba bardziej zaszkodzi niż lek przepisany przez lekarza. Oczywiście antybiotyk w ostateczności ale jeśli lekarz zalecił to trzeba się stosować.

Jeśli trzeba brać to bierz. Duomox jest często przepisywany kobietom w ciąży. I wszystkie, które znam co brały go i to w różnym trymestrze - rodziły zdrowe dzieci.
 
Ja po prostu mam wirusa grypy... moje leczenie polega na leczeniu objawów. Jeśli jest to bakteria, to rzeczywiście nagadałam głupot, lepiej leczyć bo jak zejdzie na płuca to może być kiepsko.
 
reklama
Ja bralam antybiotyk w 7 tc. Pozniej ok 12 tc i ok 20. Duzo chorowalam. Tez sie balam, ale nieleczona choroba jest duzo grozniejsza i dla matki i dla dziecka. Moj synek ma teraz 8 mc i jest zdrowy :)
 
Do góry