reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nadanie nazwiska dziecku i przyasposobienie

Ewelka20

Fanka BB :)
Dołączył(a)
2 Październik 2013
Postów
248
Hey Mamuśki.
Słuchajcie potrzebuję porady w takiej oto sprawie.Mamy z mężem trójkę dzieci,z czego najstarszy syn nie jest biologicznym dzieckiem męża.Chcemy złożyć dokumenty w sądzie o przysposobienie syna przez męża,ale przez pewne sytuacje możemy to zrobić dopiero za jakiś czas.Ale najpierw chcemy zmienić nazwisko dziecku w urzędzie(tak jak zmienia się np.imie),jednak na nazwisko męża(dopiero później w sądzie).Wiem,że za zmianę nazwiska płaci się w urzędzie,ale podobno jeśli jest obraźliwe to zmiana jest darmowa.Niestety nazwisko moje panieńskie(które ma mój syn)jest nie zbyt ciekawe otóż Parzybót(tak,tak pośmiejmy się razem :-D ) i :
1.Czy to nazwisko zalicza się do darmowej zmiany,czy płatniczej?
2.Czy gdy ,już zmienimy dziecku nazwisko,najpierw w urzędzie,a potem założymy sprawę,to nie będzie jakichś problemów?
Oczywiście moglibysmy poczekać ,ale zależy nam na jak najszybszej zmianie nazwiska.
Składając papiery w sądzie to będzie już chyba "zwykła formalność",by mąż był prawnym opiekunem tak jak ja?
Jeśli chodzi o biologicznego ojca syna,to nie ma z tym problemu,gdyż syn nie został uznany(nie zgodziłam się na to),a pan się nim nie interesował nigdy...
Mam nadzieję,że w miarę jasno określiłam o co mi chodzi :tak:
 
reklama
Do góry