reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

co potrafi 2,5 letnie dziecko

marika

Fanka BB :)
Dołączył(a)
9 Listopad 2006
Postów
4 006
Hej, moja córka ma 2latka i 7 mcy, a potrafi odróżnić wszystkie kolory i powiedzieć konkretnie jaki to kolor itp,dosyć dokładnie koloruje kolorowankę,umie wierszyk "w pokoiku na stoliku" uczy się śpiewać....kurczę dużo jak na ten wiek? czy za mało?? kiedy uczyć dziecko liczyć? tak chociaż do 10?? piszcie co potrafią wasze dwu-trzy latki! jestem ciekawa
 
reklama
Ja nie wiem czy to duzo czy malo, kade dziecko uczy sie po swojemu i wlasnym tempem.
Moja Julka zna 5 kolorów (podstawowych), potrafi dokanczac wersy w wierszykach (swoim jezykiem, ale je doskonale zna), bazgroli po swojemu :) zna ksztalty i generalnie doskonale sobie radzi.
Za to nie robi na nocnik.
 
Naur ja wiem że każde dziecko rozwija się inaczej ale mi chodzi o takie podstawowe rzeczy tym bardziej że moja idzie za rok do przedszkola i nie wiem czy dziecko tam się zacznie uczyć czy już byłoby dobrze aby coś potrafiło....
moim zdaniem za wcześnie nie ma co uczyć dzieci bo to zabieranie dzieciństwa-jeszcze całe życie będzie chodziło do szkoły potem pracy...inaczej jak dziecko samo chłonie wiedzę podczas zabawy, jedne szybciej, drugie wolniej...:tak:
 
Witam,

Matik ma 2,1 roku - kolorów nie odróżnia :) wszytsko jest różowe ( ale tego go właśnie uczymy) śpiewa świetnie np. "Ojciec Wirgilusz" zaśpiewa do końca sam. Potrafi wyrecytowac cały wierszyk "Ślimak, ślimak pokaż rogi ". Liczy do 10. Gra na komputerze sam - mamy takie prose gierki ze strony o TELETUBISIACH gdzie trzeba dusić 1 guziczek. Siusia na nocnik lub ubikację tylko kupki nie chce robić :( Mnie się wydaje, że dużo umie. Na bilansie 2 - latka Pani doktor stwierdziła, że jest na poziomie bystrego trzylatka.

Pzdr.
Basia
 
hmmm.. a moj syn ma 22 miesiace, wiec do 2 lat jeszcze nam brakuje. kupe robi na nocnik, z sikaniem roznie, ale coraz czesciej wola. wierszyki zna w ten sposob, ze dopowiada zawsze ostatnie slowa w wersach. tak mamy opracowana 'lokomotywe', jakies krotkie wierszyki dzieciece. na pamiec w calosci zna 'slimak slimak..' 'kto ty jestes..' do fragmentu 'w polskiej ziemi'. z kolorow odroznia te z przejscia dla pieszych, pomaranczowy i czarny. rozpoznaje ksztalty, trojkat, kolo, gwiazdke i kwadrat. 'tanczy', probuje spiewac, zna fragmenty piosenek, choc z melodia ma to niewiele wspolnego. do 3 liczy, zna literki A, B, C. rysuje sobie po swojemu, ale objasnia, co w tej plataninie kresek jest. potrafi tez przerabiac wierszyki, na przyklad do kota mowi: 'kotek, pokaż uszy, dam si sera na pierogi'. czyli myslenie abstrakcyjne chyba ok. no i b. duzo mowi, w tym pelnymi zdaniami. dodam, ze niczego nikt go celowo nie uczyl.

ale tak naprawde co z tego..? :laugh2: wazne, ze jest, ze jest dla mnie najcudowniejszym dzieckiem na swiecie i chocby nic z tego nie potrafil, to nie mialoby to zadnego znaczenia.
 
fajnie się was czyta ja wiem że czy potrafi czy nie zawsze będzie tak samo kochane ale przyznacie że jak nauczy się czegoś nowego to nasze serca rozpiera duma:) fajno:-D
 
Siaba tą gre można gdzieś dostać? kupić? nie wiem ściągnąć z netu? daj namiary jeśli nie sprawi ci to kłopotu. dzięki
 
To prawda, że każde dziecko rozwija się inaczej i może uczyć się różnych rzeczy w różnym tempie.... i prawdą jest też, że starych zawsze duma rozpiera, jak maluch załapie coś nowego. Mój maluch ma już bliżej do trzech lat. Siku i kupa od dawna lądują w nocniku lub sedesie, mówi dużo i ładnie, potrafi zliczyć do dziecięciu, rozróżnia przynajmniej 8 kolorów, podstawowe kształty (kólko, kwadrat, trójkąt, gwiazdka), potrafi sam włączyć sobie wszelakie sprzęty grające, potrafi włączyć komputer i bajkę z płyty. Gier mu nie proponuję jeszcze, bo wiem, że bardzo by go wciągnęły, bo do komputera aż piszczy, ale ma do niego dostępy tylko u dziadka. Ma niezły słuch i potrafi czysto powtórzyć melodie. Ulubione bajki czy wierszyki zna na pamięć - dokańcza zdania lub mówi calymi zdaniami z tychże. Zna sześć literek, które potrafi nazwać. Z rysowaniem różnie - nie rysuje skomplikowanych kształtów, jego ulubione to węże lub dorysowywanie dymków do kominów rysowanych przeze mnie. Wszystkie umiejętności zdobywa przez zabawę, nigdy nie miałam ambicji uczenia takiego malucha niewiadomo czego, bo to chyba za wcześnie. Ma też świetną pamięc i to trochę moje przekleństwo, bo nie mogę wyrzucić żadnej rozklekotanej zabawki zalegającej gdzieś w kącie "na strychu", bo potrafi sobie o niej przypomnieć po pół roku i każe sobie jej szukać:baffled:.


pozdrawiam
nikita
 
reklama
nikita33 zdolniach ten twój mały! wyślesz go do przedszkola?
Siaba wielkie dzięki ściągne jak sie uda:);-)
 
Do góry