reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy taka jego uroda?

Sylwia1972

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
16 Sierpień 2007
Postów
46
Mój syn skończył w czerwcu 2 latka.Od niedawna zaczął chorować-lekarz stwierdza anginę.Wszystko zaczyna się nieco inaczej niż przy zwykłej anginie.Najpierw na nóżkach pokazują się plamki(wielkości pogryzień przez komara)w białej otoczce.Ponieważ plamki stają się coraz bardziej widoczne i jest ich coraz więcej (pokazują ssię na plecach i brzuszku)wybieramy się do lekarza.Pani doktor po dokładnym obejrzeniu dziecka,mówi że to na tle alergicznym,ale jeszcze szybkie badanie ,zagląda do gardełka i...angina.Dziecko nie gorączkuje,nie ma problemów z przełykaniem,ma wspaniały apetyt.Dostaje antybiotyk na 7-8 dni.Dziwna ta jego angina.Zdarzyło się to już dwa razy a przy bilansie dwulatka pani doktor powiedziała,że ma podrażnione gardełko(dziecko nie wykazywało żadnych oznak chorobowych).Czy to możliwe że wysypką reaguje na chorobę,a może taka jego uroda.Proszę o wasze opinie.Pozdrawiam.
 
reklama
Jest możliwe, że te anginy są na tle alergicznym. Wtedy bez sensu jest podawanie antybiotyków. Kiedyś spotkałam babkę, której dziecko ciągle chorowało, głównie na anginy, ciągnęło się to parę lat, miało różne badania, i nic, w końcu w badaniach immunologicznych bardzo specjalistycznych wyszło uczulenie na mleko (dziecko miało już 5 lat!), po odstawieniu nabiały chłopczyk zachorował tylko raz w roku, na zwykłe przeziębienie!
Może być i tak, że anginy mają zwyczajne, bakteriologiczne podłoże, a wysypka to taka specyficzna reakcja organizmu.
W każdym razie - radzę się szybko zająć tematem alergii, zanim kolejne antybiotyki wyjałowią i osłabią organizm.
 
Mój synek ma skazę białkową i każda drobna infekcja strasznie zaostrza objawy tej skazy.Ostatnio zanim pojawił się katar,wystąpiła MEGA-wysypka,czerwone plamy.Po 2 dniach katar i zapalenie gardła.Wraz z ustąpieniem choroby,złagodniały objawy alergiczne.:tak:
 
Zanim zorientowaliśmy się że to może być alergi syn często chorował na zapalenie oskrzeli.Żadne leki nie pomagały bo zaraz było to samo.Z chwilą kiedy odstawiłam mu mleko przestał chorować,ale widze że teraz może być podobnie(staram się nie podawać dziecku nabiału).Tylko ,że teraz to angina.Potrzebna wizyta u alergologa.
 
Do góry