reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Drapiący dwulatek!!

gosiekr

mama Cypiska
Dołączył(a)
16 Październik 2007
Postów
6
Witam!
Bardzo proszę Was drogie mamy o pomoc, mam brzdąca ( 2 lata i 4 miesiące) i od września jest dzielnym przedszkolakiem. Właśnie okazało się, że moje dziecko drapie pozostałe dzieci, nie robi tego ze złości, jak wynika z relacji przedszkolanek :sorry: i nie wiem co robić??!! W domu uwielbiał bawić się w "udawanie lwa" no i teraz zabawa już jest zakazana! W ogóle nawet bajek o tygryskach i lwach nie ogląda. No a w domu nie zachowuje się w ten sposób!! Panie proszą mnie, żebym zwracała mu uwagę - ale jak skoro nikogo w domu nie drapie. A poza tym rodzice poszkodowanych dzieci reagują baaardzo nerwowo - oczywiście nie dziwi mnie to, ale nikt w domu nie uczy go takich zachowań - jest jedynym dzieckiem wśród dorosłych, pomóżcie bo nie wiem co robić?? :confused:
Rodzice poszkodowanych dzieci straszne pretensje do mnie mają a ja nie wiem jak się zachować :sorry:
 
reklama
tłumaczyć

mój też jest przedszkolakiem
i na razie nie atakuje dzieci
ale w domu ciągle wymyśla że jest psem, kotem, tygrysem, lwem itp

chodzi na czworaka i udaje że drapie i gryzie
ale ja reaguję jak jest mocniej tłumaczę ze to boli

tyle że Twój jest 2 miesiące młodszy a mój dopiero teraz zaczął rozumieć że kogoś może boleć
i jak tylko powiem boli to przestaje i zaczyna mnie całować

wcześniej tego po prostu nie rozumiał

a panie nie powinny zwalać na Ciebie
sorry ale od tego są żeby korygować zachowania dzieci na ich terenie
w końcu taki dwulatek nie zrozumie reprymendy po 6 -8 godzinach

nawet jak mu tłumaczysz to on bardziej przezywa co robił 10 minut wcześniej a to co robił kilka godzin to już niekoniecznie go dotyka
 
Moja córcia ma 26 miesięcy i też preferuje zabawy w zwierzątka /chyba taki wiek/ czasami zdarzy jej się kogoś drapnąć czy ugryżć.Na nasze protesty też za bardzo nie zwraca uwgi.Chociaż ostatnio gdy ugryzła mnie w ręe złapałam ją delikatnie zębami niewiedziała co się dzieje wytłumaczyłam jej,że mamusie to boli i teraz zanim coś takiego zrobi zastanawia się i pyta czy mamusia też będzie gryzła? Jak mówię że tak to odpuszcza sobie i jakoś mamy spokój:-):-):-):-)
 
Do góry