reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dziecko 17 mcy nie mówi

Mój 2,5 latek dopiero teraz zaczął ruszać z mową, ale ćwiczymy z logopedą. Mamy dodatkowe utrudnienia pod postacią krótkiego wędzidełka i przerośniętego migdała, przez który syn mówi nosowo, w ogóle nie oddycha nosem.

Za to młodszy, właśnie 17msc też nie szaleje :p
Mówi mama tata baba dziadzia brum ioio hau hau nie ma o,o tak nie cze(ść)

;)
 
reklama
kiedy jest czas by wybrac sie do logopedy czy innego lekarza jesli dziecko nie mowi? do jakiego czasu nalezy sie nie niepokoic?
 
To wszystko zależy od dziecka... Polecam zapytać lekarza rodzinnego, co on/ona o tym myśli.
Wszystkie dzieci rozwijają się w swoim tempie i nie ma ściśle określonego czasu, żeby powiedzieć: "Teraz się zacznij martwić"

Przede wszystkim tu nie chodzi o samą mowę, tylko o ogólny rozwój dziecka.
 
Witam,
U nas jest taki problem ze moj syn (18 miesiecy) mówił: mama, tata, baba, nie , daj, ma (oznaczało nie ma), imie naszego psa,naśladował krówke i pieska.... Z tego wszystkiego zostało mama i baba reszta słów dawno nie był w użytku.
Troszkę mnie to zaczeło martwić bo jest to cofnięcie, a może niepotrzebnie się martwie i jest to pewien etap gdzie dziecko jest czyms innym zainteresowane. Za kilka dni dołączy do nas dzidziuś moze syn czuje że będą zmiany... Już nie wiem co mam myśleć i czy coś z tym robic czy czekać i obserwowac.
 
Idź do lekarza i powiedz o swoich obawach.
Mój obecnie ma 26 miesięcy, a wcale nie mówi dużo więcej. Lekarze nie widzą nic niepokojącego (oprócz opóźnienia mowy) i każą czekać.
Z tymże u nas nie było "cofnięcia". Pytałam lekarzy - czy nie przesadzam z tymi kontrolami - wszyscy zgodnie odpowiadali, że dobrze, że przychodzę.
Na odległość diagnozy nie postawimy - ale są dzieci, które zaczynają mówić później. Niestety są też takie, którym trzeba pomóc, bo problem nie dotyczy tylko mowy.
 
u nas takie cofniecie bylo z pokazywaniem papa, zaczal jak mial 9 miesiecy, potem przestal, teraz ma 15 miesiecy i znow do tego wrocil, nowe slowo oprocz mama i brum brum to da - znajczajce daj od kilku dni
 
Do góry