reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak zabezpieczyć TV przed dzieckiem

co ty gadasz człowieku jak mam już taki telewizor 2 lata i tez wiele przeszedł bo moje dziecko jak rosło rożne rzeczy na telewizorze lądowały teraz jest starszy i rozumie a jakoś nie mam plam na telewizorze one nie są z papieru! taka osłonka fajna ale chyba lepiej żeby dziecko sie słuchało niż zamykać wszystko w pudelka bo ma jakos wartosc - takie moje zdanie.
Gadam to co wiem i jakie są realia, może masz kineskopowy telewizor to sorry. Poczytaj sobie w internecie i spytaj najpierw fachowców o TV jak matryca LCD jest czuła na uderzenia i jak łatwo ją uszkodzić. Nie będę z Tobą wchodzić w dyskusje, ja tylko tutaj jestem by pomóc koleżance, która prosi o pomoc.



AMEN !
 
Ostatnia edycja:
reklama
Jesli chodzi o dwulatka to mysle ze faktycznie nalzey zaczac tlumaczyc.Wiem ze to trudne bo 2 latki nie zawsze chca sluchac i lubia robic na przekur. Mysle ze powinnas byc konsekwentna i tlumaczyc do znudzenia.Mozesz zastosowac karnego jezyka :) Powodzenia
 
Oczywiście że dwulatkowi trzeba tłumaczyć, a nie zabezpieczać każdy kąt w domu. Jak takie dziecko ma funkcjonować w otoczeniu innym niż dom. Czy u znajomych też zabezpieczysz telewizor przed swoim dzieckiem? Powidzieć dziecku jasno i wyraźnie że jeśli jeszcze raz rzuci w telewizor to będzie kara, np. zabierzesz zabawki, nie będzie oglądało bajki itp. I oczywiście dotrzymać słowa, bo inaczej nigdy nie będzie traktował poważnie tego co mówisz.
 
Oczywiście że dwulatkowi trzeba tłumaczyć, a nie zabezpieczać każdy kąt w domu. Jak takie dziecko ma funkcjonować w otoczeniu innym niż dom. Czy u znajomych też zabezpieczysz telewizor przed swoim dzieckiem? Powidzieć dziecku jasno i wyraźnie że jeśli jeszcze raz rzuci w telewizor to będzie kara, np. zabierzesz zabawki, nie będzie oglądało bajki itp. I oczywiście dotrzymać słowa, bo inaczej nigdy nie będzie traktował poważnie tego co mówisz.

Jak już raz rzuci to na pewno zrozumie, że źle zrobiło, bo telewizor przestanie działać. Nawet jeżeli pomoże wytłumaczenie małemu dziecku, że źle robi, to i tak przez przypadek może rozwalić TV podczas zabawy. A jak ktoś ma roczne dziecko to jak niby wytłumaczyć mu, że to źle, że puka rączkami w matryce, moje na przykład kilka dni temu wzięło sobie twardą zabawkę i stukało o matryce. Jak się tłumaczy, że nie wolno, spokojnie czy nerwowo, to i tak dalej to będzie robiło, gdy się tylko człowiek odwróci. Szkoda nerwów. Ja znalazłem takie coś jak TV Protection ( wystarczy wpisać w wyszukiwarce) dopasowane do każdego rozmiaru TV, nie za drogie w porównaniu do zakupu nowego TV nawet z taniego marketu. Dla kogoś, kto ma wyższy model TV, wydanie od 3000 do 20 000 tysi na nowy TV to spory wydatek i testowanie wytrzymałości matrycy przez dziecko to nie za fajna zabawa. Jak kogoś stać na tak drogi eksperyment, czy dziecko od roczku do kilku lat zrozumie, co to znaczy "nie wolno" to te Wasze rady są ok :) ja tam bym wolał wyjechać za te pieniądze na wakacje , a uczenie dzieci zakazów i "nie wolno" wole na tańszych rzeczach lub zabawkach. Też się nauczy.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
U nas akurat nie ma takiego problemu,ponieważ telewizor jest zwieszony wyżej na ścianie,wiec dziecko w ogóle nie może do niego dostać,polecam rozwiązać to właśnie w ten sposób i nie będzie absolutnie żadnego problemu ani niebezpieczeństwa.
 
reklama
Ja powiesilam tv na ścianie , bo miałam podobny problem . Dodatkowo córka chciała zrzucić tv na siebie, ciągła za niego i o mało jej to nie wyszło.
Dla jej bezpieczeństwa tak zrobiłam .
 
Do góry