reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaki fotelik samochodowy wybrać?

reklama
Witam wszystkich, jako, że jest to mój pierwszy post.
Z żoną chcemy zrobić prezent na narodziny jej siostrzeńca:), po ustaleniu ze szczęśliwymi przyszłymi rodzicami kupujemy fotelik - nosidełko. Jak, że żona ostatnio nie ma czasu na mnie spoczywa obowiązek wyboru odpowiedniego prezentu. Z tego co patrzyłem, podajacie produktych dla większych maluchów (swoją drogą chcemy też im kupić później Coneco Zenith 9-25 kg skoro tak go chwalicie). Obecnie myślę o X-Lander X-Car taki: http://www.mediapasaz.pl/x-lander-xcar/x-car-orange.html Czy ktoś mógłby podzielić się opinią?

Pozdrawiam,
Filip
 
Powiem szczerze że nie mam znajomych z tymi modelami żeby napisać czy są ok.
Ja moge polecić fotelik firmy Maxi Cosi (my mamy taki dla córki - od 9 kg - Maxo Cosi Tobi) Jeździ w nim już bardzo długo i nie mam żadnych zastrzeżeń. Łatwo sie pierze pokrowiec, szelki są sztywne nad ramionami przez co szybko zapinamy małą, rozkłada się jak Lila śpi itd. Jeździ z nami często (przedszkole, babcia) więc bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem.

Teraz dla synka w drodze planujemy zakupić też Maxi Cosi. Nie są tanie ale jeżeli chodzi o bezpieczeństwo usytuowane wysoko. Opinie też ma pozytywne.
 
Ja również polecam maxi cosi cabrio fix my mieliśmy i bylismy z niego bardzo zadowoleni. Zreszta przy wyborze fotelika dobrze jest sprawdzić jak wypadły w testach zderzeniowych bo niestety te co maja atesty często w testach zderzeniowych wypadają fatalnie np.Chicco Proxima 0-18 kg gdzie pasy wyrywały się wraz z dzieckiem :wściekła/y: Przed zakupem radzę zapoznac się z testami na stronie fotelik.info :: foteliki samochodowe dla dzieci
 
Po pierwsze nie widzę sensu kupowania fotelika z kategorii wagowej 9-25 gdyż foteliki z tej grupy uzyskują bardzo słabe noty w testach bezpieczeństwa!

Po drugie - taki fotelik i tak nie uchroni nikogo przed zakupem kolejnego fotelika do 36kg (kategoria 15-36)

Po trzecie - zdecydowanie polecam BEZPIECZNY fotelik samochodowy z bezpiecznego przedziału wagowego - 9-18.

Zanim padną pytania o modele z 9-18 to bardzo dobrze w testach ADAC wypadły modele: King Plus (RÖMER), Priorifix (MAXI COSI), Safefix plus TT (Isofix) (RÖMER), Tobi (Modell 2009) (MAXI COSI), Safefix Plus (Isofix) (RÖMER), Duo Plus (Isofix) (RÖMER) oraz Infinity Pro (KIDDY) - jak widać wybór jest spory, cenowo też jest spora rozpiętość.

Osobiście polecam RÖMER gdyż bezpieczne foteliki samochodowe to ich domena.
 
Witam,
ja polecam MAXI COSI PRIORI XP. Fotelik szeroki, 3 poziomy regulacji siedziska, napinacz pasa bezpieczeństwa. Mój syn jest zadowolny. Ale najlepiej przymierzyć fotelik do siedzenia w samochodzie bo my tu mozemy polecac rózne a nie u każdego on może pasować :)
 
Wszystkie foteliki muszą spełniać certyfikaty , żeby być dopuszczone do sprzedaży...Niestety jeżeli kierowca będzie jechał nieostrożnie i bezmyślnie mając dziecko w samochodzie to niestety najlepszy fotelik nie pomoże w takim wypadku :( Zastanawiam się czy nie lepiej kupić wózek 3 w 1 gdzie jest zamieszczone nosidełko służące także za fotelik samochody i dopiero potem jak dziecko wyrośnie kupić kolejny fotelik , już z możliwościa zostawienia samego siedzicka dla dziecka.
 
Fotelik 9-25 kg się nie sprawdza (chyba że dziecko bardzo duże jest). Kupiliśmy taki dla starszego jak skończył rok i mimo że do wagi maksymalnej ma jeszcze dużo czasu to już kupiliśmy mu następny (teraz ma 3,5 roku) - taki bardziej "dorosły", już zapinany normalnymi pasami. Stary fotelik już był po prostu niewygodny. No i za jakiś czas na pewno przesiądzie się na podkładkę bez bocznych paneli, chociaż pewnie to i bezpieczne - niemniej wątpię by 10-cio latek chciał bez protestów jeździć czymś takim.
Fakt, że stary fotelik będzie teraz jak znalazł dla młodszego braciszka :)
 
reklama
przede mną też zakup, bo zmieniamy auto. do tej pory mały korzystał ze zintegrowanego - co o nim sądzicie??
teraz trzeba będzie kupić fotelik, a może od razu podkładkę?? syn ma ponad 100 cm wzrostu, waży 16 kg. proszę o radę
 
Do góry