reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mleko pasteryzowane czy sztuczne

reklama
mleko krowie to biala smierc - wystarczy poszperac w internecie...

ja nie pije od lat i mam sie dobrze, Ani w zyciu tego nie pila i ma sie dobrze :)
 
jak się poszpera w internecie to znajdzie się tysiace wypowiedzi jakie to mleko niezdrowe, chleb, że warzywa i owoce to sama chemia, tak że dla mnie to nie argument, naukowcy też raz twierdzą że coś nie jest zdrowe potem że zdrowe - bez szaleństw, dlatego niech każdy postępuje tak jak uważa i ze zdrowym rozsądkiem. Gro lekarzy, dietetyków twierdzi że mleko jest jednak najlepszym źródłem wapnia stąd kampanie o piciu mleka. Zastanawiam się dlaczego mleko tłuste obciąża nerki ile tłuste mleko ma procent 3,5 procent a w nim są zawarte witaminy rozpuszczalne w tłuszczach. Jak ktoś nie lubi mleka pozostają jego przetwory ale co lekarz powie na żółty ser tam to dopiero tona tłuszczu..... ale jaka smaczna :-) a czekoladka mleczna a lody? i nic z tego nie jeść i nie dawać dziecku? bo mleko niezdrowe? ja stawiam na zmysły jeśli mi coś smakuje to jem jeśli czegoś nie lubie nie jem. A podobno niektórzy ludzie nie mają enzymów do trawienia laktozy to im może faktycznie mleko szkodzić. A ja stosuję mleko sztuczne z czystej wygody rano przed pracą zamieniam tylko wodę w mleko zajmuje mi to tyle co zagotowanie wody i podmieszanie, a mały dostaje i mleko modyfikowane i przetwory z mleka krowiego na szczęście nie ma uczuleń i wszystko toleruje.
 
Ja małemu odkąd skończył rok podaje mleko z kartoniku,wczesniej jadł bebiko ale pózniej nie chciał i zdecydowałam się na te z kartonika.Teraz je 3razy dziennie po 250ml i oprócz tego inne jedzonko sniadanie,obiad,podwieczorek, kolacja i przekąski miedzy posilkami.Kuzynka mojego męża daje mleko z kartonu juz od pierwszego miesiąca życia swoim dzieciom i uważam że to już przesada bo takie małe dziecko nie powinno jeśc takiego czegoś :baffled: no ale cóz moje gadanie na noc:crazy:
 
Do góry