reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mleko pasteryzowane czy sztuczne

To ciekawe co piszesz.Pytałam dlatego,ze ponoc roznia sie smakiem.Kupie jutro takie w woreczku i sprobuje.To w kartonie małej nie smakowało.Chciałabym przejsc juz na pasteryzowane,bo po pierwsze taniej a po drugie bebiko jedst słodkie(jak wszystkie modyfikowane) i Julia pije go bardzo duzo.A tak moze,by piła troche mniej.Zwłaszcza,ze do chudzinek nie nalezy.
 
reklama
moja mala tez jest spasla, wiec daje jej mleko 2%, powiedzieli, ze tyle tluszczu wystarczy. A w smaku rzeczywiscie mleko sie rozni, chociaz pasteryzowane mozesz dostac zarowno w kartonie, woreczku, jak i w butelce.
 
Podałam dzis Julii to w woreczku 2%,dodałam jak zwykle wieczorem łyzke kaszki i nie poznała sie:tak:Mysle ze powoli zaczniemy przechodzic na to mleczko pasteryzowane,homogenizowane(jest lepsze w smaku niz 3,2%w kartonie,przynajmniej moim zdaniem)Nie słodzimy go oczywiscie.
 
Ja także próbuje już przejść na mleko krowie. ale pisze że próbuję bo synuś jak sie zbliżam do niego z tym mlekiem to juz kiwie głową że nie:baffled:
niewiem co on w tym czuje takiego niedobrego:dry:
Próbowałam już z 2% z 3,2% z taki mlekiem prosto od krowy i nic nie tknie sie tego mleka choćby był niewiem jak głodny:no: jedyny sukces to dosłownie kilka łyżeczek kaszy manny na mleku.
dodam że je dosłownie wszytsko oprócz tego krowiego mleka:dry:
i tak sie zastanawiam czy nie wieci czy można mieszać mleko modyfikowane z krowim?
może wtedy jak będe mieszać małymi proporcjami to zaakceptuje ten smak;-)
 
Witam wszystkich zainteresowanych tym tematem :)
Mikołaj właśnie skończył roczek. Podaje mu Nan Junior - 250ml rano i wieczorem. Troszke boje sie przejsc na mleko krowie ze wzgledu na to zostało już tu napisane - nie jest tak wartościowe. Z drugiej strony kiedyś dzieci były chowane wyłącznie na krowim.... i bądź ty mądry
 
U mnie synek miał 2 latka jak zaczęłam podawać mu mleko krowie 2, 0 %.I reagował na nie bardzo dobrze.do mleka dodawałam kleik ryżowy, albo kaszki ryżowe.
 
My juz od tygodnia jestesmy na pasteryzowanym 2% i wszystko jest w porzadku.Zadnej alergii,problemu z kupkami itp..Ktoras pytała czy mozna łaczyc mleka,mysle ze tak.Ja dodaje łyzke kaszki lesnej nestle i smak jest super.mała wcale sie nie poznała:-)
 
Ja jutro będę próbować z mlekiem krowim. Mam nadzieję że wszystko będzie OK. Jestem dobrej myśli bo Mikołaj uwielbia jogurty i serek biały - kupowany od znajomego rolnika. Doradzałam się też teściowej (z której zdaniem się liczę bo jest naprawdę świetną i mądrą kobietą) i obie stwierdziłyśmy że nie szkodzi spróbować.
Jutro napiszę jak nam poszło :)
 
Mam pytanie. słyszłam, ze moja kolezanka już dla dla 12 miesięcznego dziecka zaczęła podawać mleko pasteryzowane 3,2. Ja nadal podaje sztuczne Nan Junior, a Maks ma 15 miesięcy. czy powinnam przejśc na te z kartonu?
Ciągle się zatanawiam jak przyrządzić mannę na melku sztucznym, podgrzeane takie mleko traci zupełnie swoją wartość.
Podaje kaszki zbożowe specjalnie do mleka sztucznego. 2 x dziennie po 250 - kaszka lub samo mleko ewentualnie kakao. Zaleca się, zeby do 3 roku życia podawać te sztuczne, ale co wy o tym myślicie.
czy mogę mannę na wodzie zrobić? i do tego potem dac mleko?
Moja lekarka, której na prawdę ufam bezgranicznie, kazała mi podawać mleko "4", bo mleko krowie nie jest zdrowe dla nerek naszych maluchów, a mój Krzyś ma już ponad dwa latka...
 
reklama
mi sie wydaje ze mleko krowie jest rownie zdrowe jak sztuczne,mozna dodawac kleik czy kaszek i nie czuc roznicy,niby tylk obrak tylu witamin co w sztucznym,ale czy te sztuczne tez ma tak naprwde witaminy?
 
Do góry