reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pije i pije!

Masiula

marzec' 05,styczen' 07
Dołączył(a)
11 Styczeń 2008
Postów
845
Miasto
Kielce
Hej wszystkim mamusiom>Mam małe pytanko,czy Wasze dzieciaczki tez tak dużo pija.Mój synek ma prawie 3 latka,potrafi w ciągu dnia wypic kilkanascie kubeczkow picia,nie wazne jakiego.Pije nawet w nocy,obowiązkowo przy łóżku musi mieć postawiony kubeczek:szok:Jak go nie ma to przychodzi do nas do łóżka i budzi nas domagając sie picia.Nie wiem jak go tego oduczyc?Czy Wasze dzieciaki tez tak maja?Może coś jest nie tak?Ale on od zawsze miał taką potrzebę PICIA.Poradzcie coś,bo ja już sama nie wiem.:baffled:
 
reklama
Masiula, mój synek też pije mnóstwo płynów każdego dnia. W nocy pije wodę z kubka-niekapka. Myślę, że to bardzo dobrze, chociaz ilość napojów w ciągu dnia to pewnie jest indywidualna sprawa.
Dbam tylko, żeby wśród wypijanych przez niego płynów było dużo wody, a nie tylko słodkie soki i herbatki. A w nocy obowiązkowo tylko i wyłącznie woda.
 
Może idź z nim do pediatry, może niech zbadają mu poziom cukru ?
Albo słuchaj, macie strasznie suche powietrze w domu i dlatego mu się tak ciągle pić chce .
 
nasza corcia (prawie 2 latka) tez bardzo duzo pije w dzien ... ale w nocy - nigdy ... tak zostala nauczona ... mysle ze ciezko bedzie Ci oduczyc tego picia w nocy ... a w dzien ... to chyba nie problem .. zgadzam sie z ola k zeby zadbac o jakosc tego picia ... czyli nie tylko soczki ...
jezeli dalej Cie to nurtuje to faktycznie mozesz zasiegnac porady lekarza i zrobic kilka badan ...
 
Kubuś też pije straszne ilości-i w dzień i nieraz w nocy.Był taki okres,że nie rozstawał się z kubkiem i pił dosłownie jeden za drugim.
Przy okazji kontroli u pediatry zapytałam o to i pani doktor powiedziała,że" ten typ tak ma" :-) i mam sie nie przejmować tylko właśnie zwracać uwagę co pije.
pozdrawiam
 
Hej wszystkim mamusiom>Mam małe pytanko,czy Wasze dzieciaczki tez tak dużo pija.Mój synek ma prawie 3 latka,potrafi w ciągu dnia wypic kilkanascie kubeczkow picia,nie wazne jakiego.Pije nawet w nocy,obowiązkowo przy łóżku musi mieć postawiony kubeczek:szok:Jak go nie ma to przychodzi do nas do łóżka i budzi nas domagając sie picia.Nie wiem jak go tego oduczyc?Czy Wasze dzieciaki tez tak maja?Może coś jest nie tak?Ale on od zawsze miał taką potrzebę PICIA.Poradzcie coś,bo ja już sama nie wiem.:baffled:
Moja 3 letnia corka też piła dużo i w nocy ale z butelki.Tylko już od tygodnia nie ma butelki bo wyrzuciłam ją do kubła.I od tej pory nie budzi sie w nocy i nie woła o pić a w dzień też nie jest już tak spragniona.Poprosty butelka to było takie przyzwyczajenie że jest i pić zawsze musi być w niej.Teraz pije w normalnym kubku.(bez dziubka ani rurek).
 
Jezeli maluch rzeczywiscie od dlugiego czasu duzo pije, to moze byc kwestia przyzwyczajenia, czy indywidualnych potrzeb. Ale jak mu sie tak nagle zacznie, to trzeba zbadac poziom cukru.
 
Skoro tak pije, to pewnie to lubi:tak:;-). Ja bym sie cieszyla gdyby moj wypijal chociaz 1/3 tego, co pije twoje dziecko:tak:. Jednak dla "samouspokojenia" zrobilabym badania na cukier i nerki.
 
Moj synek tez pil i nadal pije duzo. W nocy potrafil wypic cala butelke wody. Ale jednego dnia powiedzialam ze od dzis bedzie pil ze szklanki. Myslalam ze bedzie prostestowal a tu nic. Bez problemu przestawil sie na szklanke i przyznam ze od tamtej pory budzi sie jedynie raz na lyka wody a czasami nawet wcale
 
reklama
O a ja myslalam ze jestem sama.Moj szkrab ma 20 miesiecy i od zawsze byl :pijakiem: Pil duzo , i pije caly czas.Kocha swoj kubek niekapek.W nocy ma w lozeczku picie ale nie zawsze sie budzi.Pije w nocy zazwyczaj wtedy gdy jest okres grzewczy bo powietrze suche.Wzielam sie na sposob i chowam w ciagu dnia kubek.Dostaje wtedy gdy wola , a tak staram sie zabrac kubek z zasiegu wzroku bo jak stoi to trzeba go oproznic.!!
 
Do góry