reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problem z rocznym dzieckiem - doradźcie

Dołączył(a)
11 Marzec 2008
Postów
4
Witajcie

Kobitki, jako że również jesteście mamami mam do Was wielkie pytanie, może Wy mi pomożecie i cosik doradzicie. Mój synuś ma 13 miesięcy i od jakiegoś czasu zaczęły się dziwne sytuacje związane z jego zachowaniem. Otóż jak kładę go do łózeczka i próbuję uśpić , Kubuś przybiera pozycję na czworaka i robi takie dziwne ruchy, jakby robił pompki tylko nie w pionie góra dół tylko poziomie przód-tył i uderza głową o szczebelki bądź ochraniacz wokół łóżeczka. Nie robi tego jakoś mocno, ale po prostu tak się buja i huśta w przód i w tył że zastanawiamy się z mężem co jest tego przyczyną. Chciałabym się dowiedzieć czy słyszałyście coś o takim zachowaniu i co to może oznaczać?
Dzieje się tak tylko jak Kuba ma iść spać, czasem w nocy jak się przebudzi również tak jak to my śmiesznie nazywamy "strzela baranki" w łóżeczko i trwa to do momentu jak nie zaśnie, czasem chwilkę a czasem kilka czy kilkanaście minut. Wydaje mi się że to ma związek może z trudnościami z zaśnięciem. Czy to jest powód do niepokoju, czy mam jakoś reagować czy przejdzie mu to z wiekiem? Dodam, że jak do niego wtedy podejcę i go "puknę, dotknę" to przestaje, a po chwili jak się oddalę robi to znowu.. W ciągu dnia nie ma nic takiego, zachowuje się jak każde inne normalne dziecko, jest pogodny i pełen zycia, te kiwania mają miejsce tylko jak przychodzi pora snu, czasami także przez sen, jakby coś mu się sniło...

Jeżeli któraś z Was cokolwiek wie na ten temat proszę o radę bo nie wiem co robić.
 
reklama
Hej,oststnio oglaadłam w Tv taki program o dzieciaczkach i ich zachowaniu i mowili,ze takie zachowanie jak u twojego brzdaca czy np.samo uderzanie głowka o szczebelki albo o sciane czy wozek wynika z tego ze dziecko chce sie wyciszyc i uspokoic.Moze to dziwnie brzmi,wrecz absurdalnie ale sama zauwaz,ze twoj maluszek robi tak tylko przed zasnieciem,wiec moze cos w tym jest?Pozdrawiam.
 
Moim zadaniem to sposób na wyciszenie się - uspokojenie przed snem i przejdzie mu to samo - nie masz się o co martwić.

Może spróbuj przed spaniem sama go wyciszyć - np. przez masaż, albo delikatne śpiewanie, czy czytanie.

Moja mała nie potrafiła się przez jakiś czas wyciszyć i bardzo pomogły masaże - czy głaskanie po twarzy i czytanie.
 
Takie zachowania są jak najbardziej normalne...dzieci mają takie swoje odchyłki, które dla nas są dziwne, a dla nich są normalne :)
 
Dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi, troszkę się uspokoiłam.Mam nadzieję, że Kubusiowi to przejdzie. Wczoraj go wzięłam na ręce i mocno przytuliłam i zasnął. Nad ranem znowu się przebudził i się bujał, ale tylko chwilę. Zobaczymy jak będzie dzisiaj.
 
Take zachowanie jest normalne i wg ksiazki "Pierwszy rok zycia dziecka " moze trwac nawet rok czasu.
 
WITAM , nie martw się , mój mały też tak robi, zgadzam sie z powyższymi opiniami , ja leże przy nim przed zaśnięciem i śpiewam mu kołysanki:-) i jest dobrze.
 
Witajcie

Wiecie co...zaczyna mnie to jednak troszkę martwić....dzisiaj Kubuś całą noc tak barankował na kolankach, odnoszę wrażenie, że on ma problemy ze spaniem. Przez to ja też nie mogłam spać i z godziny na godzinę byłam coraz bardziej zmęczona i zła, że jestem bezradna. Mały niby śpi niby nie i albo robi to co pisałam albo strasznie się wierci. Jak tak dłużej potrwa to się wykończę i fizycznie i psychicznie, bo prawie każdą noc mam nieprzespaną. Czy to może być wina wychodzących zębów, bo wyrzyna mu się 6 i 7 ząbek... może to przez to tak źle śpi...już nie wiem co myśleć
 
reklama
Hmmm ...moze idz poprostu do lekarza i opowiedz mu co i jak ?Moja córcia kiedys np.ciągneła włosy bardzo ze az jej w raczkach zostawały ,tak zasypiała ,wiec poszłam do lekarza ,powiedziałm wszystko ,pytał się czy dziecko jest nerwowe czy coś?i dał syrop na uspokojenie ,zeby przed spaniem dawac ,ale jednoczesnie sama wpadłam na pomysł i zakładałam cieniutka czapeczkę żeby do własów sie niedobierała ,syrop bardzo pomógł bo szybciej zasypiała (dawałam go bardzo krótko ,kilka dni ),i włosy przestała ciąnąć .....mysle że powinnaś iść do lekarza i wspólnie z nim pomyslec od czego to ,i mysle tez, że tak nie powinno wyglądac zasypianie ,

Pozdrawiam
 
Do góry