reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwój mowy u dwulatków - kiedy zaczać się martwić?

To może i ja się wypowiem... moja dzidzia ma rok i 5 miesięcy, mówi mama, tata, nono (na nosek) koko (na oko), baba, dada, bawa (na: zabawa), miau, kwa kwa, mówi też coś co brzmi jak kaczuszka - kiedy pokazuje kaczuszkę - ale nawet nie potrafię powtórzyć... :p
Ogólnie rozumie, co do niej mówię, kiwa głową na tak lub kręci jak czegoś nie chce. Odpowiada na pytania w każdym razie. Jak bierze telefon mój - naciska guziki, przykłada do ucha i: tata? bzuibziu bziu bla bla - gada jak najęta - coś tam po swojemu - ale intonacja jest - jakby mówiła całe zdania :) Na pożegnanie mówi papa, tak zwyczajnie :)
Pewnie mówi o wiele więcej, ale na obecna chwilkę nie kojarzę :)

Ja nie mam pojęcia czy to jest dobrze czy nie... Ja jestem zadowolona z jej rozwoju :)
 
reklama
nasze nowe słówka:
tito tito-ślimak
pitoś-pilot
paluś-palec
sandałki-kiki-kiki
ręcznik-kiki
kapelusz-papeluś
banan-banan
buzia-burza
poje-pojechało, pojechał
pi-śpi
kuka-wujek
kujka-koszulka
koko-oko, ale i kura
jajo-jajo
bułka-bułka
paka-klamka
papa-łopata
babi-babci
babcia-babcia
kameń-kamień
pupuś-kubuś-lub bubuś:-D
ciocia-ciocia
ciocia Kala-Ciocia Karla
imiona naszych psów : babuś-bajbus, iko-Riko
poza tym reszta jak było, z tym, że odmienia mówi np." nie ma tati, tata poje":-) ogólnie Kuba mówi coraz więcej-jestem zadowolona:tak:
bardzo dużo rozumie:-)

Ilona 172- wydaje mi się że Twój synek jest w zupełnej normie!!!!!Kuba dopiero miesiąc dwa temu się rozgadał....
 
Cześć :happy:
Mój synek mi mo tego, że już ponad miesiąc temu skończył dwa latka to jak na swój wiek mało mówi. Za kilka dni idziemy na bilans dwulatka i zobaczymy co tam powiedzą. Mój smyk jest wygadany, ale mówi po swojemu, mało rzeczy nazywa tak jak nazywane są w rzeczywistosci. Za nic w świecie nie nazwie jakiegoś zwierzęcia (poza pawiem:eek:) inaczej niż miał, hał itd....... :sorry2:
Powiem szczerze , że czuję się z tym dziwnie, ale .... jakoś mnie to nie rusza:zawstydzona/y:
 
Mamałgosia- na twoim miejscu tez bym sie nie przejmowała...Każde dziecko rozwija sie swoim własnym rytmem;-) ważne że W OGÓLE coś mówi:-) jeżeli mówi po swojemu to pewnie nie długo zacznie mówić "po naszemu" nie należy na siłę podciągać dzieci pod jakieś z góry przyjęte normy "w tym miesiącu powinien już to" a za miesiąc już powinien co innego" bzdura, dzieci są różne, trzeba dać im czas:-)
Kuba tez mówi hau hau i miau miau:-) moim zdaniem do trzeciego roku życia należy poczekać...
 
mój Kacper na bilańsie 2-latka, tylko mama i na tym koniec, tata też powiedział troszkę później, a gdzie łączenie wyrazów w pary np. mama daj, bo o to pytała pani na bilansie :tak::no::tak: dopiero w lipcu czyli 2 lata i 3 miesiące zaczął gadać i teraz z dnia na dzień idzie mu to coraz lepiej i coraz więcej wyrazów powtarza, więc cierpliwości :-):-) tymbardzie, że chłopcy ponoć z natury poźniej zaczynają mówić
 
witam. Moja Nikola rozgadała sie w okolicach drugich urodzin, do chwili obecnej jest straszna gadułą, wszystko potrafi powiedzieć, i wytłumaczyć.... ciągle pyta dlaczego? i sama sobie odpowiada "bo.... takie jest życie"
więc mamy duzo pociechy z niej... oczywiście czasami cos powie brzydkiego.
No i bardzo często zdanie kończy słowem <cholera>, ale tylko wtedy gdy jej sie coś nie uda.

teraz jest na etapie bajki Witaj, Franklin, Świnka Pepe, i..... ogląda film Czterech pancernych i pies. Film wygrywa z bajkami.
Nawet jej kask i pistolet kupiłam, no i oczywiście czołg.... może to mało pedagogiczne ale....
 
HEJ



Moja Emilka mówi juz dużo ...i wyraźnie:tak: ,własciwie buzia jej sie niezamyka ..ale nie wymawia jeszcze literki "R".Jestem ciekawa jak to jest u waszych dzieci,mówia r czy nie ????:confused::confused::confused:
 
reklama
dzieki za odpowiedz ,ja tez sie nie przejmuję ze r nie mówi ,mysle ze ma jescze czas ,byłam tylko ciekawa jak to u innych dzieci wygląda :tak:

moze ktos jeszcze :confused:
 
Do góry