reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwój mowy u dwulatków - kiedy zaczać się martwić?

Nic się nie martw! Mój starszy syn (obecnie w zerówce) do ukończenia 3 lat mówił tylko "tata" i może z 10 słów we własnym języku. Cała rodzina była już w rozpaczy, tylko my jako rodzice nie poddawaliśmy się zwątpieniu. Potem były przez rok (zaczęliśmy jak miał ok. 4 lata) wizyty u logopedy (państwowo, ale bardzo solidnie i dużo ćwiczeń w domu). Dziś syn mówi pięknie, ma bogate słownictwo, a jedyny problem stanowią czasem formy gramatyczne, ale to też przyjdzie z czasem. Uszy do góry i narazie czekać. Dużo czytać wierszyków i śpiewać piosenki. Będzie dobrze.
 
reklama
Myszka.kuba!!!Ja też poproszę o te ćwiczonka, buzi i języka. Moja Emi to urodzony gadaczek, jak miła 10 miesiecy świetnie się z nami dogadaywała, Niunia natomiast ma 1,5 roku i mówi kilka słów. Chętnie z nią poćwiczę. Mój e-mail chomik1@go2.pl. Z góry dziękuję!
 
Mam nadzieję iż choć troszkę przydały się Wam moje materiały.
Mój synek ma niecałe 2 latka i też jeszcze nie mówi. No jakieś tam pojedyńcze słowa. Wiem również iż ma jeszcze na to czas, ale u niego i tak jest jeszcze inny problem. Moje dziecko ma za krótkie wędzidełko pod językowe co też mu utrudnia mówienie. 6 listopada będzie miał wykonany zabieg podcięcia wędzidełka. Trochę się boję.
 
Dziękuję za materiały.
Mam jeszcze jedno pytanie:
jak stwierdzić czy dziecko ma za krótkie wędzidełko. Gdzie znaleźć informacje na ten temat, bo tylko słyszałam o czymś takim ale nie wiem za bardzo o co chodzi?:confused:
Pozdrawiam
 
U mie za krótkie wędzidełko u Kuby stwierdził lekarz pediatra a potem potwierdziła to logopeda. Najłatwiej sprawdzić języczek mówiąc dziecku aby go pokazało. Jeżeli widzimy czubek języka to jest wszystko w porządku. U mojego dziecka nie widać czubeczka, na końcu tworzy się tak zwane serduszko, co oznacza że wędzidełko trzyma języczek. To tak mniej więcej w skrócie. Co do podcięcia wędzidełka lekarze mają różne zdanie, ale nie chciałabym aby później przez brak podcięcia wędzidełka Kuba seplenił, bo potem gorzej i trudniej nadrobić mowę.
 
Moja Natala ma 19 miesiecy i bardzo duzo mowi nawed całe zdanie jej sie uda zklecic :)
np.Mamo oć sie bawic abawkami-czyli zabawkami :-)

Ale np.Syn mojej sasiadki starsy o miesiac mowi rowniez bardzoo niewiele a jej 4 letni syn mowi ale bardzo niewyraznie a zaczol mowi jak mial okolo 2 lat
Niemartwcie sie kochane mamy wasze dzieci jeszcze was zagadaja:tak: i bedziecie wtedy mowic-cicho juz badz choc na chwilke :tak: zobaczycie-pozdrawiam
 
reklama
Witam,

myszka.kuba czy moge jeszcze porosic o przeslanie takich materialow cwiczeniowych sandros@interia.pl

Sonia zaczela mowic po wakacjach spedzonych u mojej siostry i jej 6-letniego syna, ktory przegaduje nawet Wlochow.
Zaczela powtarzac slowa, niektore mowi nawet wyraznie, ale wiekszosci to nawet ja sie nie domyslam.
Rodzice mowia, ze jest taka jak ja. Zaczelam mowic ok dwoch lat bardzo niewyraznie, a dopiero jak poszlam do szkoly, to przestalam seplenic...
Narazie wiec jest czas. Ja stwierdzilam, ze jak do 4 lat bedzie mowic malo i niewyraznie, to uderze do logopedy, narazie niech sama sie uczy.

Pozdrawiam,
 
Do góry