reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

w co sie bawic z 2 latkiem

Dołączył(a)
14 Marzec 2010
Postów
8
sluchajcie w co sie bawicie ze swojimi 2latkami.moze macie jakies ciekawe pomysly na fajna zabawe?? bo mi juz pomysly sie skonczyly na zabawe w domu,zwlaszcza teraz jak maly juz siedi tydzien w domu i wszystko go nudzi bo wszystko juz zna.
 
reklama
polecam ksiązki:
gry i zabawy dla maluchów oraz zabawy z paluszkami - różne wyliczanki na paluszkach.
u nas najcudowniejszą zabawą jest paranie sprzątanie, zabawa wodą, suchem makaronem fasolą i garnakami :)
im większy bałagan i haos tym lepiej :)
 
to zależy od temperamentu dziecka u nas odpadają zabawy typy wyklejani i kolorowanki tylko na chwile u nas wszystko co jest zwiazane z aktuwnoscia fizyczna maly siedzi w ciagu dnia moze z godzine a tak skacze fikołki robienie tunelów z poduszek i koców skakanie na kiju z glowa konia i takie tam, ale przeciez juz zaraz bedzie cieplej to bedzie mozna w pile grac lub na placu zabaw poharcowac :)
 
Mój maluszek lubi domino i ostatnio zaczął się bawić w piotrusia pana. Oczywiście najlepszą zabawą jest ganianie się samochodami, on jedzie swoim samochodzikiem a ja go gonię :-). Także lubi czytać i pokazywać co jest na obrazku, ale tak jak napisała Ola652 to zależy od temperamentu dziecka.

Pozdrawiam


http://www.zdjecia-slubne-lodz.com
 
Mój dwulatek od jakiegoś czasu ciągle myśli tylko o bajkach!! Dlatego wymyślam coraz to nowe zabawy... nie są to jakieś wyszukane sprawy... raczej zwyczajne rzeczy w różnych odsłonach :) bardzo lubi zabawy garnkami, wrzucamy tam jakieś klocki i on sobie przesypuje, miesza :) lubi skakać i tańczyć na łóżku naszym dużym przy muzyce, ściągnełam 40 piosenek fasolek i kiedy je włączam jest wniębowzięty, już wsłu****e się w słowa i powtarza, oczywiście lubi mieć przy tym widownie, kiedy biję mu brawo czy śpiewam z nim :) Lubi bardzo zabawe plastikowymi zwierzakami i oczywiście samochodami,. Uwielbia kiedy mąż pozwala mu na zabawe jego narzędziami... nie ma go wtedy ponad pół godziny...

Dobrym sposobem jest chowanie niektórych zabawek na tydzień czy dwa i kiedy później je zobaczy jest zachwycony i pochłonięty nimi bardzo.

Lubi kiedy razem oglądamy książki. Lubi biegać po domu, łapać mnie i uciekać. Uwielbia stawiać pieczątki na kartce! to ostatnie odkrycie - pieczątki można kupić za kilka złotych a zajęcie na dłuższy czas :)
 
tak u nas tez się sprawdzają wszelkie narzędzia uwielbia brać młotki i naprawiać auta, był tez czas na puzzle takie większe "baby puzzle" wykupiłam wszystkie ze sklepu ale już mu przeszło i leżą w kacie :) garnuszki tez mi wyciaga i uwielbia ganiajc naszego psa wokół kolumny a radocha co nie mara- pies ma troche poirytowana mine jak musi biegac jak w cyrku :) i co dziennie chowanego i a kuku
 
-naśladowanie min
-naśladowanie różnych kroków
-gra w klasy
-rysowanie kredą po chodniku
-wszelkie plastyczne malowanie, lepienie
-groch + fasola = sortowanie
-nawlekanie koralików na druty/sznurki.
-rzucanie kulkami z gazet (cała zabawa w rwaniu i gnieceniu) do celu
 
reklama
1. przesypywanie - wszystkiego co sie da , ryżu, fasoli, makaronów
2. zabawa kulkami żelowymi, dac łyżeczkę , możne tym mieszać przekładać, a przy okazji nauczyć sie kolorów
takie jak tu
http://www.stoklasa.pl/perly-wodne-hydrozel-kulki-ok-5g-crystal-soils-x121823

3. można wziąć kawałek sznurka przywiązać do niego koszyk , wlozyc misia i przeżucić przez jakaś barierkę ( u nas przez drazek do podciągania) i niech jezdzi misiem gora dół ;)

4. Mozna zrobić scieżke z przeszkodami porozkładać poduszki , ksiazki, folie z bąbelkami, folie szeleszcząca deseczkę oparta o jakiś klocek ( zrobic taka mini dźwignie) i niech po tym chodzi, przeskakuje.
5. wszelkie ciastoliny dac drewniany noż i niech z tym walczy ;)
6. dużo śpiewać z pokazywaniem
7. włączyć muzykę , dac tamburyn, marakasy itp i wybijać z dzieciem rytm.
8. Ugotować kolorowe kisiele ( bez cukru ;) ) wlozyc do jakis pojemniczków zeby moglo wyciskać, dac pedzel i duza karke zeby mogla nimi malowac i mieszać
9. wziac butelke po wodzie mineralnej i wrzucac do niej słomiki do picia - a potem wyciagac
10. no my oprocz tego bawimy sie w domana ;) A tak naprawde moza sie bawic wszytkim :)
11. a..u nas swietnie sprawdza sie znikopis i mata wodna.
12..i robienie fikołków na dywanie :p
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry