reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Trzecie dziecko i.. Co dalej ??

mama05 a jak robisz go wogole?:-) ciekawa jestem :-) normalnie smaka mi zrobilas... ;-)
fasolka u mnie Hania znów zawsze odlicza czas kiedy do szkoly idzie znów :-D hehehe
moze lato nie bedzie takie upalne ;-) i tego tak nie odczujesz:-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Fasolka no witaj w końcu ;))

Liza-przepis łatwy i robi się w 10 minut:)

do rondelka wsyp 1 szkl.cukru,wlej pół szkl.mleka,wspy 4 łyżki gorzkiego kakao i dodaj margarynę-trzymaj na wolnym ogniu do rozpuszczenia-mieszaj od czasu do czasu...

-potem odlej pół szklanki masy na polewę,resztę w rondelku odstaw do wystygnięcia..

-ubić pianę z 4 białek

-do wystudzonej masy dodać 4 żółtka,2 szkl.mąki,1 łyżeczkę proszku do pieczenia--->wymieszać....potem dodać stopniowo pianę--->wymieszać..

-przelać do formy natłuszczonej
-piekarnik 180stopni z termoobiegiem i na 40min.


-po wyjęciu i jak troche przestygnie polać polewą,ja jeszcze posypałam płatkami kokosowymi;)

jak lubicie to do masy możesz dodać rodzynki...ja lubię bez.
 
kto ma miejsce w brzuszku?????????????????????
podaję jeszcze ciepłego murzynka+ kakao-są chętne??:-D
oj ja dzisiaj jeszcze łasuszę poświątecznie--- jadłam przed chwilą orzechowca--- a po słodkim mam ochotę na słone albo kwaśne--------może śledzia masz?:-p....ale chyba raczej to już tylko moja wyobraznia ma ochotę bo ze mnie się już wylewa............matko - odciąć mnie od michy!!!!:cool2:
katrina - haha - a co będzie jak będzie braciszek:-p chociaż u Was jeszcze nie taka duża różnica wieku--- ja swoim nie dogodze - ba natala siostre by chciała (chociaż z bratem też by się oswoiła) za to mati tylko brat.......sióstr ma już dosyć- bo się żrą niemiłosiernie----ja to się śmieję ze mam Fredke, Fineasza i Ferba nam brakuje:-D
ide pograć w memo
moje dziecko mnie ogrywa---nie ma to jak młody mózg:confused2:
 
Hana staracie sie o trzeciego maluszka tak?:-)
no jeszcze nie - jest na razie pomysł-------zobaczymy czy ja nie stchórzę--------bo chce ale nie wiem czy mam jeszcze siłę na pieluchy---zobaczymy--tabsy odstawione-----ze 3 cykle musze poczekać:sorry:
ale dziś receptę jednak wykupiłam--- tak na wszelki wypadek:cool2:--bo jak już mówiłam - boję się nawrotu częstych migren
 
Hana...no patrz...śledzia nie mam:-D
graj,graj niech dziecko ma radość ;)
moje juz zasypiaja-jaka cisza:-D


Liza prosze;-)


ja na dzis mówie dobranoc-karaluchy:)))

jutro do pracy to będę dopiero po 16.00:)
 
hana - tej starszej jest na wszystko jedno czy to siostrzyczka czy braciszek, ona i tak z nami nie mieszka i widujemy się tylko raz lub dwa razy w roku przez 2 tyg.
Teraz nie bardzo mogłaby byc większa różnica wieku, bo... ja już mam swoje lata i juz później chyba bym się nie odważyła i nie zdecydowała na dziecko.
Teraz to był taki "rzut na taśmę".
 
witam sie przelotem.......

Hana dzięki ;**

co do pytania. nie jest głupie;-)
najbardziej miarodajna test tempka mierzona dowcipnie-czyli na dole....
są specjalne termometry owulacyjne,które podają dokładną tempkę do 2 miejsc po przecinku...
ja natomiast od lat(ponad 8) urzywam klasycznego rtęciowego i to jest tylko MÓJ..nikt go nawet nie widzi a tymbardziej nie tyka:-p

spróbuj raz zmierzyć sobie 5 min i 2 czy 3 minuty....u mnie nie było różnicy w pomiarze ,więc mierzyłam zawsze 3 minuty..
musi być minimum 4 h spoczynku nocnego
musisz zawsze w tym samym miejscu
zawsze taką samą ilość czasu-jak mierzyłam stoperem w telefonie
zawsze tym samym termometrem

takie są podstawowe zasady mierzenie...
przerabiałam tez mierzenie pod pachą...często zasypiałam ponownie bo trzeba te 5 min i termometr sie zsuwał:sorry:
mierzyłam też pod językiem ,ale też lipa bo trzeba zawsze w tym samym miejscu i bałam się ,że przygryzę:sorry::-p

najlepiej jest dowcipnie-uważaj żebys nie zasnęła i nie szukała po całej małej:-D:-D
ja mierząc wsuwam go do polowy-zaznaczam palcem na termometrze dokąd mam wsunąć i tak robię-potem stoper w tel.
polecam Ci ta strona którą miałam-łatwo się tam wykres prowadzi-wejdz na Obserwacja cyklu - enpr.pl i załóż darmowe konto...ja teraz miałam te torbiele i nie mierze-byłam na usg ,ten cykl tez pusty i też nie mierzę to usunęłam z sygnatury.


ale elaborat walnęłam.
lece ,pozdrawiam papaaaaaa:-)

:szok:ja nigdy nie mierzyłam sobie temp inaczej niz pod pachą
jakos nie miałam takich powodów

no napewnoi trzeba uwazac mierzac zwł rteciowym tam w dole czy pod jezykiem

odn rteciowych mi raz jeden spadł na poodłoge i roztrzaskał sie
i te kulki zbierałam
wyrzuciłam
a trzeba uwazac bo wiadomo co to ozn
mamy jeszcze jeden gdzies ale nie uzywam,jakos nie umiem trzepac tzn strzepac zeby zeszło do takiej od kt sie zaczyna mierzyc
własnie raz tak trzepnełam ze mi wtedy wypadł z ręki

jak mierze dzieciom to elektron ale do d..sa czasem bo po min..nop było...34st
tak kiedys miałam jak byłam na połozniczym po 2 porodzie i kazano mierzycx swoim
to jak powiedz ile wyszłoi to popatrzono na mnie jak na wariatke
a ja--to nie moja wina,term.mi tak pokazał

a odn temp jeszcze moja Weronika w pon w dzien i w nocxy na wt miała goraczke
w nocy to było -na tym elektr-39,8:szok:
to ok 24:00,a ok 4:00 38,cos
rano juz 37z czyms

teraz naszczescie nie ma goraczki juz od wczoraj popoł.
 
swieta do d..
tzn dopadło nas ktorys raz
w ndz zjedlismy zurek(ja jestem nauczona ze na sniad wielkan.sie jada zurek)i ..Weronika zjadła..potem dorwała sok i...zaczeło sie
cały dzien wymiotowała
wczoraj juz tylko spała,miała temp
w nocyu to jak mierzyłam elektr(ten rteciowy gdzies tam jest w domu)i było 39,5
dałam nurofen
potem nad ranem 38 z czyms,a rano 37 cos
mąż zawiozł nas do naszej lek.-bo udało mi sie dodzw do naszej przych.i zarej obie-
weszłysmy od razu
I Weronika ma teraz angine ropną i do tego wirus i dieta...ryz..itd jak usłyszała moja ze rtyz to płacz bo ona nie chce
Dała summamed 1x4ml,niewiedziała co za bardzo bo jak zwroci lub sie nie przyjmie...myslała o zastrzykach jakies na B..(nazwy nie pamietam)ale drogie i duzo kłuc
dała skier na oddział do szpitala na C
ale to w ostatecznosci jak nie bedzie chciała jesc/pic i pogorszy sie bardziej
pic to pije herb zwykła ale słabo parzoina z cukrem

Nataszka ogolnie ok,tzn kaszlała mi ale osłuychowo czysto,mam dawac syrop naoziune ten co miała W od wtorku tydz temu
jakby cos sie działo to wypisała rec.na summamed lae mam nie wykup naraZie
nasza daje w ostatecznosci

no a mnie pyta czemu ja zapłakana
a ja -nie płakałam tylko ropa od wczoraj mi z oczu wychodzi
to samo co miała tydz temu W przez 2 dni i teraz z N to mamy

eh tak to jest,ze jak dziecko chodzi do przedszk to podatne na choroby
ale mam trzymac je w domu zeby nie chorowało?nie mozna izolowac
teraz zas W posiedzi raczej polezy w domu bo słaba
Miałam jechac do endokryn w pt ale...zadzw do przych tam i przełozone na 25maja
trudno ale nie bede jechac chora,dzieci tez zwł W.
Przedwczoraj chciałam se kropnac ale ciezko samej jak wiem ze samej sobie trzeba to odruchowo zamykam oczy i poprosiłam f
i zakropił a oczy tak piekły
moja mama tez złapała wirusa
w ndz jak poszli to potem ją wzieło we domu
odczyt smnsaa rano i zadzw
wczoraj tez gadałam z mamą i mowi ze jeszcze ma

pieprzone wirusy

tak mi zal dzieci

juz wole jak W gada jak najeta i broi niz taka bidulka lezy i płacze:(
Natas zas broi choc oczka tez zaczerw.i wychodzi to cos
dac jej krople,oczko przemyc to ...co to to wije sie
trzeba ją trzymac i tak se radzi i wywija jak moze

Kacper juz ok
nie kaszle tak jak kaszlał
moze isc do szkoły bo pytałam lek
A ja wczoraj byłam u lek. SAMA ZE SOBĄ
mam ..migdał ociekaj.ropą
powiedziałam ze karmie jeszcze i dała doumox
on mi pomaga od...10l
bo jak byłam w ciazy nr 1 to pierwszy raz mi lek zapis to
i teraz mowie lek.ze doumox mi pomaga"(i nie jest drogi)

za doumox i euthyrox(bo skoro na maj mam teraz termin do endokryn.to tabl by mi brakło i poprosiłam o rtecepte a mam to ze znizką bo choroba wrodzona)i ...zapłaciełam niecałe 8zł

Dodane po 3 minutach:

a i zapal.spojówek

a Weronika juz lepiej troszke
od czasu jak wrociłam od lek (szłam na 17:10,przed 18:00 byłam w domu)to W.juz zrobiła tylko siku ,juz nie miała biegunki
i noc przespała bez goraczki
Nataszka za to po 6:00 sie obudziła..oczka posklejane,ale wytarłam choc nie da sobie

teraz N sie bnawi a W w naszym pokoju lezy
mowi ze brzuszek boli ale mam nadzieje ze nie bedzie juz biegunki
o 10:00 dam antyb
 
witam się

Marriet wybacz ,ale się usmiałam z Twojego opisu trzepania termometru:-D:-D
ja od lat tylko taki urzywam bo mam do niego zaufanie ,te elektroniczne to własnie czasem tak wariują z tempką..
ja nigdy termometru nie upuściłam..
ale każda mierzy jak Jej pasuje:-)

kurcze,ale Was dopadło..niefajnie strasznie...zdrówka Wam życzę i cierpliwości...



pozdrowienia i słonko dla każdej mamuśki ;);))
 
reklama
hej

mama05 dzieki z aprzepis musze spisac jak mlody pojdzie spac, ja mialam inny :-) mniam ;)
married o jej... wspolczuje i zdrówka zycze:-) co do termometru to hehe ja nie lubie tych rteciowych,mam dwa elektryczne i mi nie wariują :-) moze to od firmy zalezy tez? niewiem ;P jeden mam juz 5 lat a drugi 4 rok leci :tak:
hana ja tez miewalam migreny ale jak bralam anty, teraz odstawione proszki juz 3 miesiac i jest spokój i najwazniejsze nie tyje :p tylko zeby zaczely mi spadac kg...:( ehhh

Miki idzie zaraz spac, Hania w szkole do 13, potem obiadek i na dwór wyjdziemy, na dworze cieplej niz w domu, musialam przepalic :dry: chce juz lato:eek:
 
Do góry