1. do 3. z 3
    GRUDNIOWE MAMY 2006 Avatar ALUSIA I MAMUSIA ASIA
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    0
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Domyślnie PODWYZSZENIE ALIMENTOW-pomocy !!!

--------------------------------------------------------------------------------Czy ktos mi moze udzielic informacji.Jestem w 5 miesiacu ciazy z drugim partnerem i wspolnie zakladamy rodzine tyle ze na razie nie mieszkamy razem (moze za 2 miesiace). Z pierwszego nieformalnego zwiazku (rozstalismy sie rok temu) mam coreczke ktora ma wyznaczone spotkania z ojcem dziecka i otrzymuje alimenta.Jestem w trakcie sprawy o ograniczenie praw ojca co do wyboru szkoly i leczenia(co marnie mi idzie i raczej nie ogranicze) oraz podwyzke alimentow.Ojciec dziecka nie wiedzial o tym ze na nowo ukladam sobie zycie i ze jestem w ciazy a takze nie mowilam o tym sadzie.Teraz przed sprawami dowiedzial sie ale nie zna konkretow(jest agresywny i boje sie rozmow z nim).Z nowym partnerem jeszcze nie mieszkamy i nie prowadzimy wspolnego gospodarstwa w dodatku nowy partner takze placi alimenta i po oplaceniu alimentow,rat i innych oplat niewiele mu zostaje. Jestesmy w trakcie zalatwiania dokumentow aby otrzymac mieszkanie tbs.Czego moge obawiac sie w sadzie ze strony ojca dziecka,jego adwokata i sedziego.Jak skladalam pozew o podwyzszenie alimentow nie wiedzialam ze jestem w ciazy. Ale na pierwszej sprawie juz wiedzialam ale nie wspomnialam o tym bo z nowym partenerem nie mieszkamy razem jeszcze,ciaza byla zagrozona,z reszta balam sie ponownych awantur,zastraszania,wyzwisk a i sami do konca nie mielismy ustalone jeszcze w jaki sposob ulozymy sobie zycie z nowym partnerem. Jakie jest prawo w takiej sytuacji,czy otrzymam podwyzke alimentow skoro ukladam sobie nowe zycie z drugim partnerem i spodziewam sie jego dziecka,jakie dokumenty zarzada sad dodatkowo,o co moze sie dopytywac-na co musze byc przygotowana.Prosze o pomocPS>moze pierwsza na sprawie powinna poinformowac sedziego ze w moim zyciu zaszly zmiany i powiedziec o tym aby nie myslano ze zatajam bo tak nie jest.
    Cytuj Cytuj
    Dziękuję Lubi

Entuzjast(k)a Avatar mamaczarusia
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    0
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Domyślnie Odp: PODWYZSZENIE ALIMENTOW-pomocy !!!

Twoja obecna sytuacja nie ma tu nic do rzeczy. To jest sprawa o podwyrzszenie alimentów czyli tematy on-i diecko. Kazdy ojciec ma lozyc na swoje dziecko takie to nasze prawo nawet jak wyjdziesz za milionera on musi lozyc na utrzymani swojego dziecka Jesli to ty bys chciala dla siebie alimenty to co innego. Nie musisz sadu informowac o tym czy jestes w ciazy czy nie a juz wogóle o tym jakie sa twoje plany na przyszlosc. Pozdrawiam
    url=http://www.maluchy.pl][IMG]http://*********************/li-32639.png[/IMG][/url]
    Ostatnio edytowane przez mamaczarusia : 26-06-2009 - 12:09
    Cytuj Cytuj
    Dziękuję Lubi

GRUDNIOWE MAMY 2006 Avatar ALUSIA I MAMUSIA ASIA
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    0
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Domyślnie Odp: PODWYZSZENIE ALIMENTOW-pomocy !!!

Masz racje tyle ze w sierpniu mam sprawe o ograniczenie praw ojca co do leczenia i wyboru szkoly,nawet sad nas wyslal do Rodzinnego osrodka diagnostyczno konsultacyjnego gdzie opinia jest nie na moja korzys bo niby nie ma podstaw do ograniczenia-ja juz to pozostawiam wyrokowi bo bez adwokata nie mam szans a i w pazdzierniku rodze i mam dosc stresow.Obie sprawy prowadzi ta sama sedzina a ojciec dziecka ma adwokata.Powiem jedno ze nawet jak czyta sie akta sprawy to wszystko jest poprzekrecane,jego swiadkowie bardziej wiarygodni itp ZALOSNE te sady i tyle.Wspomne ze w sadzie nie mowilam i w tym RODK tez nie mowilM O NOWYM ZWIAZKU.A co do alimentow to nie chce mieszac do tego mojego obecnego partnera bo on tez juz ma dosc.A nie ze sad jeszcze bedzie kazal mi biegac po roznych zaswiadczeniach od mojego obecnego partnera Z KTORYM JESZCZE NIE MIESZKAMY RAZEM.Podobno jak juz sie mieszka razem to obecny partner ma obowiazek utrzymywac moja corke.Ja sie z tym nie zgadzam bo maja prawo wzrosnac koszta utrzymania dziecka i nawet jak wzrosna to sad powinien po polowie roztrzygnac a nie ze ojciec dziecka placi mniej a cala reszte moj partner bo ja zarabiam bagatela 1100 zl. Ojciec dziecka stwierdzil ze na 3 letnie dziecko 800 zł wystarczy gdzie za sam zlobek place 400,oplaty mieszkaniowe 200. W aktach sprawy sad pisze co innego niz ja wiec dziwna sprawa.Ja podalam koszta utrzymania dziecka 1200 a sad pisze ze 800.DZIWNE. 800 to wyzywienie skromne i oplaty mieszkaniowe a gdzie 100 leki,200 odziez,zabawki itp 100,art hig itp 50.Dziecko tez korzysta z papieru toaletowego czy plynu do naczyn.Nic za darmo nie daja w sklepach. Zobacze jaki bedzie wyrok jak cos to nie wiem kiedy moge dac kolejna sprawe ale ja dam.Nawet jak zamieszkam z partnerem i podam nasze wspolne zarobki a takze wydatki.To ze mam nowy zwiazek i drugie dziecko to nie znaczy ze wszystko musi drugi partner finansowac (nowy partner kocha Alunie jka swoja corke ). Po jakim czasie mozna dac ponowna sprawe o alimenta.?? PS.ojciec dziecka ma 3500 na reke,zadnych obowiazkow,tylko wymagania i nie liczy sie z potrzebami dziecka. Dziecku czasem kupi maskotke lub gazetke w kiosku,bananka itp. Kiedys to chociaz bluzke kupil. TERAZ NIC.
    Cytuj Cytuj
    Dziękuję Lubi

Zasady pisania postów