reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co potrafi Twoje siedmiomiesięczne szczęście

czytam co piszecie i zaczelam sie martwic sie nie na zarty...
moja 8,5 miesieczna coreczka nie raczkuje (i nic nie wskazuje ze zacznie niedlugo..), nie robi kosi kosi, choc babcia uczyla ja niezmordowanie, nie przewraca sie z brzuszka na plecki (moze udalo jej sie ze dwa razy), jedynie z pleckow na brzuch dosc czesto. nie bije brawa i nie robi papa:-:)-:)-(.
siedzi w miare pewnie ale od niedawna. to wszystko. co z nia jest??:-(

Twoja córcia to poprostu cichy obserwtor, wiesz podpatruje, patrzy co i jak, jak będzie miała dośc to w ciągu tygodnia zrobi wszystko :)))).
Ja nie uważam że fora sa głupie , sa super !!!
Całą ciąże na nich przesiedziałam, i 9 miesięcy życia mojego dziecka, zdecydowanie wole fora niż rady prehistoryczne moich babć :)
A dzieci są różne i moim zdaniem nie ma co się przejmować, że maluszek jeszcze czegoś nie robi, bo jeśli dobrze przybiera ma humorek i ogólnie jest zdrowe to inne rzeczy poprostu przyjdą z czasem, a ty się ciesz że jeszcze nie musisz go gonic po pokoju :)
uszy do góry !!!
 
reklama
dzieki za mile slowa alexel.
ja tez uwazam ze fora sa super, i bardzo potrzebne, tym bardziej kiedy nie ma sie dostepu do porzadnej sluzby zdrowia (w anglii jest troche inny system).
dla mnie fora to jedyny sposob zeby moc skonfrontowac swoja sytuacje z innymi.

pozdrawiam!
 
Mój Wojtus za tydzień skonczy 8 miesięcy , sam jeszcze nie siada , na moich kolanach utrzymuje sie w pozycji siedzącej dośc długo , pełza , turla się , unosi na przedramionkach , podnosi sie jednoczesnie na rączkach i nóżkach, przez kilka sekund utrzymuje w tej pozycji ,gaworzy , ale nie robi kosi kosi ani papa . Trochę sie martwie że jeszcze sam nie siada :-(
 

Załączniki

  • misiulek.jpg
    misiulek.jpg
    23,8 KB · Wyświetleń: 86
ALMA, mój Marcel dokładnie to samo potrafi co Wojtuś i też się troszkę martwię, bo jak porównuję go z innymi dziećmi, to mam wrażenie, że mój to mała gapcia. Mam nadzieję, że wszystko z nim w porządku i na razie nie panikuję, bo moja koleżanka ma 8-miesięczną Marysię i mówi, że jak mała nic nie potrafiła, tak w tydzień zrobiła takie postępy, że szok i teraz raczkuje, wstaje, sama usiądzie i ogólnie jest małą kaskaderką!
 
Alma,nie masz się czym martwić.Moja córcia zaczęła sama siadać i raczkować jak miała osiem i pół miesiąca.Stało się to dosłownie z dnia na dzień.Pewnego dnia zaczęła powolutku raczkować,następnego siadać.Teraz ma dziewięć miesięcy,zasuwa na kolanach tylko świst i jak tylko dojdzie do jakiegoś mebla to od razu jest na nogach.Teraz to dopiero za nią ganiam.Umie robić kosi,kosi,ale pa,pa jeszcze nie bardzo jej się chce,ale ja wcale się tym nie martwię.Zobaczysz,przyjdzie dzień kiedy Twoje maleństwo zaskoczy Cię i to bardzo.Pozdrawiam.
 
Witam. Zaczynam nowy wątek. Chciałabym abyśmy podzieliły sie tym co potrafia nasze dzieci. A właściwie obawami czego nie potrafia a chyba powinny. Moja córcia Amelia nie potrafi przewrócic sie z brzuszka na plecki, nie potrafi zrobić kosi kosi łapki. Ale za to pięknie sie śmieje i po swojemu sobie ślicznie śpiewa.Napiszcie czy Wasze dzieci potrafią zrobić kosi kosi łapki, pa pa, czy może umieja coś innego. Troche sie martwie że moja nie potrafi. Ucze Ją ale Ona tylko sie śmieje i nic. Może jestem przewrażliwiona?

wiem..moj maz wrecz zabronil mi czytac roznego rodzaju fora bo tylko sie martwie i stresuje..
ale jak kazda mama chce zeby moje dziecko rozwijalo sie szybko i sprawnie..:tak:

Dziewczyny spokojnie :) kazde dziecko ma swoje tempo , a niektóre dzieciaczki to małe leniuszki i tyle wszystko w swoim czasie .
Nie obrażajac nikogo nie lubie takich wątków na zasadzie .. jas potrafi a Marysia nie ...

Na mamach wrześniowych spotykamy sie z kilkoma dziewczynami i naprawde jednej dziecko robi coś tam a inne za to co innego i nie ma sensu tego porównywac
 
Każde dziecko rozwija sie swoim własnym tempem i nie ma tu co porownywac bo potem jest stres.............dorośli tez są różni.jedne jest sprawniejszy, drugi mniej

Co do siedzenia....to nawet do 9 miesiąca ma prawo nie siedzieć:tak:

Ani się obejrzycie a Wasze szkraby będą jużgac......jak mój czego nei mogłam sie doczekać.Teraz czasem bym chciała żeby tka grzecznie w łóżeczku poleżał:-D:-D:-Di mogłabym spokojnie kawę wypić ....hihih
 
u nas początek 8 miesiąca - pełzanie ile wlezie, raczkowania - niet
a kosi, kosi i pa pa - nie uczyłam przyznaję się bez bicia, to i nie umie, a może umie:-D??? muszę sprawdzić
a, i jeszcze siedzi ładnie samodzielnie, turla się, kręci wokół własnej osi
i gada: "tata, tata", a jak mu źle "mama, mama" - skąd on wie, że mama najlepsza na nieszczęścia?!?
 
Moja Krupcia też ładnie przewraca się z pleców na brzuszek, z brzuszka na plecy też. Nie robi kosi kosi, ale próbuje raczkować do tyłu, potrafi sama usiąść ale tylko jak ma o co zahaczyć nóżki. Cudownie się śmieje i potrafi przegadać po swojemu pół dnia ;-)
 
reklama
:happy:U nas już niedługo skończone 7 miesiecy,jak ten czas leci.Synek zaczyna stro rozrabiac,wymusza czasami cos i jak tylko znikne z jego pola widzenia zaczyna marudzic,bardzo ładnie i stabilnie stoi na nóżkach oczywiscie z asekuracją,siedzi też ładnie ale po kilkunastu sekundach upada jeszcze,przekręca sie z lewej na prawą,z brzuszka na plecki i odwrotnie,przy zmianie pieluszki wierci sie na wszystkie strony,ostatnio głośno piszczy jak jest zadowolony i całkiem niezle gawoży.umie śmiac sie bardzo głośno i płacze też głosniej:happy:
 
Do góry