reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pierwsze buciki - kiedy?

Silouh

Początkująca w BB
Dołączył(a)
6 Listopad 2010
Postów
17
Mój dziesięciomiesieczny synek chodzi przy meblach, pewnie niedługo podrepta samodzielnie. Zbliża się wiosna i chciałabym małemu kupić pierwsze buciki. Jestem zielona w temacie, co polecacie: jakie marki, modele, z czego maja być zrobione, miękkie, czy usztywniane, ze skóry, czy materiału? W sklepie normalnym, czy przez Internet, za piętę, czy typu półbuty? Jak najlepiej dobrać rozmiar? Kupować trochę większe czy "na styk"?
Pomóżcie!:-)
 
reklama
Witam!
Też mam synka 10-miesięcznego, i też już chodzi z moją pomocą...ostatnio kupiłam mu buciki półbuty, za kostkę i ze skóry na twardej podeszwie tak aby całą stópkę opierał na podłodze (to jest bardzo ważne!)z wkładką ortopedyczną model Balducci...nie polecam miękkich i z materiału, i nie polecam przez internet, tylko najlepiej jakbyś poszła z synkiem do sklepu przymierzyć....pediatra mi poleciła kupować większe nie na "styk" bo nóżkę w buciku musi mieć swobodną, zresztą nóżka rośnie ....tylko jest ale...mieszkamy we Włoszech i tu to inaczej wygląda z markami i modelami niż u nas w kraju...Geox też jest marką polecaną...zresztą niech się inne dziewczyny wypowiedzą na ten temat także będziesz miała porównanie. Pozdrawiam:-)
 
kup dziecku buty najlepiej skórzane bo w tych skóro podobnych będzie się dziecku stópka pocić. Na wiosnę możesz kupić buciki za kostkę, zwróć uwagę żeby się zginała podeszwa w 1/3 długości, czyli tam gdzie sie zgina stopa przy chodzeniu. Podeszwa powinna być elastyczna a nie sztywna żeby nóżka pracowała, w butach ze sztywną podeszwą dziecku jest ciężko krok zrobić. Powinny być o ok pół rozm większe, choć znam mamy co kupuja buty o 1 cm większe. Nie kupuj przez internet, może się okazać że nie będą dziecku pasować. Najlepiej mierzyć w sklepie, pozwolić dziecku się w nich przejść. W sklepach z obuwiem dziecięcym są specjalne miarki do stópek to sprawdzisz jaki rozm dobrać. Nasze pierwsze buciki były z bartka, ale są strasznie drogie, więc nastaw się na wydatek rzędu 100zł. Chyba że popatrzysz w sklepach a później poszukasz tego samego modelu na allegro i może uda się kupić taniej. Dziecko które ma 10 mcy jeszcze nie będzie samodzielnie biegać zbyt długo poza wózkiem tak wiec spokojnie moim zdaniem możesz kupić coś w tym stylu tylko najlepiej nowe Buciki Bartek dla dziewczynki roz. 20 BCM (1485095554) - Aukcje internetowe Allegro but w tym wieku powinien dobrze trzymać stópkę, więc usztywniona pięta koniecznie i najlepiej za kostkę. I powiem Ci że moja córka od czerwca do sierpnia przechodziła w kapciach ponieważ dopiero co stawiała pierwsze kroczki, więcej siedziała w wózku , to byy te kapciuszki BEFADO! Buciki dziewczęce rozm.18 (1447274098) - Aukcje internetowe Allegro
 
Ostatnia edycja:
dziewczyny już ci doradziły
ja od siebie napiszę że podeszwa musi być bardzo elastyczna żeby dziecko czuło sie jakby chodziło prawie ze na boso aby dobrze stawiać stópkę.Kupując bucik zmierz maluchowi centymetrem stópke jak stoi i dodaj około pól centymetra.Zanim twój synek będzie biegał samodzilnie na spacerku jeszcze pewnie terochę minie przygotuj sie na to że jeśli kupisz teraz buciki to za 2-3 msc będziesz musiała kupić kolejne bo stópka bardzo szybko rośnie;-)
Najlepiej sprawdzaja sie buciki na rzepy.my kupiliśmy w deichmannie i jestem zadowolona są tam busiki i droższe i tańsze tylko jak już wcześniej pisałam trzeba zwrócić uwagę na elastycznosć bucika.
Miłego kupowania
 
Pati.. Twój Kuba ma dość spora stópkę, czy mi się wydaje? Mój Filip ma chyba z 11cm i za Chiny ludowe i pół Ameryki żadnych porządnych butków dostać dla niego nie mogę :/
 
Pati.. Twój Kuba ma dość spora stópkę, czy mi się wydaje? Mój Filip ma chyba z 11cm i za Chiny ludowe i pół Ameryki żadnych porządnych butków dostać dla niego nie mogę :/

no to faktycznie mój ma sporą stópkę, jak Filipek ma 11cm, bo mój ma 14 cm :szok: a co do rozmiarów butków, to ja też miałam ogromny problem, bo wszystkie numery w dół były, a 23 nigdzie nie mogłam dostać:/ a 22 jest teraz na styk, więc musimy mieć 23, żeby trochę w tym pochodził :/
 
Witam!
Też mam synka 10-miesięcznego, i też już chodzi z moją pomocą...ostatnio kupiłam mu buciki półbuty, za kostkę i ze skóry na twardej podeszwie tak aby całą stópkę opierał na podłodze (to jest bardzo ważne!)z wkładką ortopedyczną model Balducci...nie polecam miękkich i z materiału, i nie polecam przez internet, tylko najlepiej jakbyś poszła z synkiem do sklepu przymierzyć....pediatra mi poleciła kupować większe nie na "styk" bo nóżkę w buciku musi mieć swobodną, zresztą nóżka rośnie ....tylko jest ale...mieszkamy we Włoszech i tu to inaczej wygląda z markami i modelami niż u nas w kraju...Geox też jest marką polecaną...zresztą niech się inne dziewczyny wypowiedzą na ten temat także będziesz miała porównanie. Pozdrawiam:-)

i zrobiłaś błąd kupując buty z twardą podeszwą,bo takie buty szkodzą stopie
jak dziecko zaczyna chodzić nic nie jest dla niego lepsze niż sama skarpetka czy też bosa stopa,jako fizjoterapeutka polecam znajomym by ich dzieci które dopiero co wstały i dreptają przy meblach chodziły boso lub w zwykłych skarpetkach,moje dzieci chodziły w skarpetkach bez absów nawet,bo właśnie to sprawia że stopa prawidłowo się kształci,ćwiczy wszelkie możliwe manewry ;) Jak już dziecko pewnie chodzi polecam buty z elastyczną podeszwą,szerokimi noskami i wyższe-najlepiej za kostkę to pomaga stopie w dalszym ciągu prawidłowo się kształtować i na ogół pomaga wykluczyć płaskostopie,
 
Dziewczyny, ja przyłączam się do pytania na temat bucików, bo moja córeczka jest od dłuższego czasu na etapie chodzenia przy meblach, więc pewnie niedługo zacznie dreptać sama. Jak już doczytałam wszystkie odpowiedzi, to mam jeszcze pytanko, czy warto na wiosnę kupić już buciki, czy dopóki nie chodzi jakoś super samodzielnie to lepiej jakieś kapciuszki. A jeśli buciki, to rozumiem, że za kostkę, najlepiej na rzepy. To będą jej pierwsze buciki i nie chciałabym dziecku zrobić krzywdy dobierając złe buty.
 
reklama
kup jej buciki dopiero jak zacznie sama chodzić. U nas rośnie noga cm na miesiąc. Młody chodzi od września a kupiłam już 6 buty (żadne niestety nie tanie) od chodzenie przy meblach do samodzielnych spacerów u nas minęły 3 miesiące więc spokojnie:)
(fakt Maks zaczął wcześniej chodzić przy meblach a im później tym szybciej to idzie ale i tak:)
 
Do góry