reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pierwsze buciki - kiedy?

i zrobiłaś błąd kupując buty z twardą podeszwą,bo takie buty szkodzą stopie
jak dziecko zaczyna chodzić nic nie jest dla niego lepsze niż sama skarpetka czy też bosa stopa,jako fizjoterapeutka polecam znajomym by ich dzieci które dopiero co wstały i dreptają przy meblach chodziły boso lub w zwykłych skarpetkach,moje dzieci chodziły w skarpetkach bez absów nawet,bo właśnie to sprawia że stopa prawidłowo się kształci,ćwiczy wszelkie możliwe manewry ;) Jak już dziecko pewnie chodzi polecam buty z elastyczną podeszwą,szerokimi noskami i wyższe-najlepiej za kostkę to pomaga stopie w dalszym ciągu prawidłowo się kształtować i na ogół pomaga wykluczyć płaskostopie,

Twoja opinia jest zupełnie sprzeczna z opinią fizjoterapeuty z tego forum... (dział porady eksperta) cytuję:

""Gdy dziecko staje na nogach, nie ważne czy drepcze, czy chodzi, czy biega, to na twardych powierzchniach (asfalt, beton, terakota, parkiet, panele podłogowe, etc.) powinno mieć dobre, fizjologiczne obuwie na stopach. Fizjologiczne, to takie, które zabezpiecza kształtującą się stopę przed wstrząsami, wspomaga niedojrzały narząd ruchu i zapewnia jego stabilność."
 
reklama
Dzięki za podpowiedź. Poczekam z tym kupowaniem bucików, aż córeczka będzie już samodzielnie chodzić, bo teraz są zbędne, a tylko niepotrzebnie z nich wyrośnie.
 
Kiedy kupić pierwsze 'prawdziwe' buciki dla dziecka? CHciałabym zaczerpnąć od was informacji :) Czy dziecko powinno mieć buciki już wtedy kiedy stawia pierwsze krtoki jeszcze z pomocą rodziców? czy dopiero wtedy kiedy zacznie samodzielnie stac na nóżkach? Podpowiedzcie :)
 
Ja założyłam Julce buciki na spacer kiedy już po domu dobrze chodziła.

W domu była w skarpetkach, rajstopkach.

W całym domu mamy wykładzinę, wiec nie było potrzeby zakładania bucików.

Ja bym założyła buciki dopiero jak samo zacznie chodzić, bo tak za rączkę to przejdzie pół pokoju i więcej nie będzie chciała, więc bez sensu na 2 minuty zakładać, wziamian możesz nałożyć skarpetki z ABS-ami.
 
Mnie lekarka mówiła, żeby założyć dziecku buty jak już będzie umiało chodzić. Jak wychodzimy z domu to zakładam Kubie buciki,a w domu biega w skarpetach z ABSami.
 
koleżanka zakładała córce buciki od urodzenia, a to modne adidaski albo baletki z Anglii. Mała uczyła się chodzić w butach miekkich, bez zapiętka usztywnionego, stawiała przez to krzywo stópki, ale wciąz miała jakieś modne buciki na nogach i to się liczyło , że dziecko super wygląda. Teraz chodza na rehabilitacje (dziecko ma 20 mcy) bo stawia krzywo stópki, podkurcza palce. My po domu biegamy bez kapci, chyba że tesciowa jest to zakłada z befado kapciuszki. Na spacer pierwsze buciki założyłam jak Julka miała 11 mcy i zaczęła chodzić za rączki stabilniej. Były to właśnie kapcie z befado. Nam pediatra na NFZ mowiła, żeby zakładać dziecku buty od chwili jak zacznie stawiać kroki przy meblach, pokazała jakie, widac robiła reklamę sklepowi w naszym mieście. Pediatra prywatnie, żeby nie zakładać nic, jesli w domu są dywany i nie ma gołych płytek, to spokojnie może dziecko chodzić w skarpetkach. Ważne żeby dziecku nie krępować nóżki, w momencie kiedy zaczyna naukę chodzenia.
 
j też zakładałam Kubusiowi na spacery jak miał kilka miesięcy buciki adidasa czy Coccodrillo;-)i nic mu się nożki nie wykrzywiły..w domk=u zawsze był w skarpetkach itp ale z twardzą podeszwą to dopiero jak zaczął próbować samodzielnie chodzić a zaczał w wieku 11 mcy:-) był jedynie moemnt jak miał 2 lata że zaczeło się robic płaskostopie bo podbno sandałki Nike, Adidas itp mają płaską podeszwe a zaleciła kupić buty Ecco bo mają wyprofilowaną podeszwe..koszt duży bo sandałki to średnio wtedy 250-300 zł ale jakiś czas później pojechaliśmy na badania i juz było dobrze...teraz kupuje mu adidasy typu Nike ale sandałki zawsze z Ecco...nie wiem czy ma too ajiś wpływ w każdym razie Kuba miał robione badania niedawno i stopa idealna :-D
jeżeli chodzi o zakładanie butów domu to Kuba biega najczęściej w skarpetkach(podobno lepsze krążenie) i ja też biegam w skarpetkach:-) nigdy nie lubiłam chodzić w laczkach czy innych kapciach :baffled:
 
Moja córcia nosi na spacerakch trampeczki :D takie miekkie dla niemowlaków, ale takie pomysłu, żeby dziecko chodziło w miękkich butach to jeszcze nie słyszałam haha :p to że modne nie znaczy że zdrowe :p moja mała narazie nie stawia kroków jeszcze wiec zakładam jej miękkie butki ale własnie żeby do chodzienia.. ta koleżanka to chyba przesadziła i tylko dizeku krzywde zrobiła

Buty z ecco żeczywiście cena niezła.. ale wszystko co dla dzieci to teraz drogie.. lepiej zadbac o stopy naszych dzieci :)
 
reklama
A ja zakładałam synkowi buty z miekką podeszfą na spacery w zimie. Mały jeszcze nie chodził a w samych skarpetkach za zimno i kupilismy własnie takie ocieplane buciki, ale w takich prawdziwych zaczął chodzić jak chodził juz ładnie za rękę, a po domu biega w skarpetkach. Mój syn odzwyczail sie od butów w domu do tego stopnia ze jak przychodzimy ze spaceru to od razu karze sobie rozebrać buty:) nie ma to jak swoboda i wygoda
 
Do góry