reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Prezent na roczek

Oczywiście Fisher Price ma swoją renomę, ale jak każda firma ma też pewnie swoje wady.

My mamy Gadającą kierownicę http://www.fisher-price.com/pl/infanttoys/product.asp?s=bulnl&id=55716 i jesteśmy z niej bardzo zadowoleni. :happy2:
Ma dużo różnych funkcji i możliwości. Uczy liter, liczb, przeciwieństw, angielskich słowek itd Mój Mieszko próbuje powtarzać słówka "hello" i "bye bye" :szok::-) oczywiście po swojemu i ładnie trzyma sobie jedną rączkę na kierownicy a drugą na dźwigni do zmiany biegów. :-):-):-)
 
reklama
Moja niunia dostała m.in. przecudny, różówy drewniany wózek dla lalek-pchacz. Wózek dodatkowo ma cudowną pościel dla lali, nawety niunia może w nim jeździć
 
Polecam wszystkim na prezent kuchenkę Fisher Price dla dziewczynki ok 1-2 - letniej. U nas sprawdziła się rewelacyjnie. To zabawka która dziecku się nie nudzi!

Ma dużo ciekawych funkcji i 4 tryby pracy:
Język polski
Język angielski
Piosenki
Wyobraźnia.

Ponadto zawiera sorter kształtów i uczy:
kolorów
liczenia
kształtów
alfabetu
zwrotów grzecznościowych
i wielu wielu innych rzeczy!

Mamy tą kuchenkę już 3 tygodnie a córka bardzo chętnie do niej wraca. Namiętnie zamyka i otwiera piekarnik, bawi się kranikiem. Gdy jest ciemno w pokoju uwielbia pstrykać światełkiem.

Nie raz rzucała nią po pokoju a zabawka wygląda na niezniszczalną.
Ma mocny głośnik który można ustawić na "cicho" i "głośno". Dla mnie to dodatkowa zaleta bo jak synek śpi to Wercia go nie budzi.

Jednym słowem polecam.

Dla synka natomiast warto kupić telefonik cyfrowy Fisher Price.

Można go można ciągnąć na sznureczku lub bawić się nim
na 3 sposoby: w trybie nauki, muzyki i ćwiczenia wyobraźni.

Ma też wspaniałą książeczkę ze zwierzątkami. W trybie nauki maluszek poznaje liczby, zwierzęta i ich odgłosy.

W trybie muzyki może układać własne melodyjki, wciskając klawisze.

W trybie ćwiczeń wyobraźni może włączyć realistyczne dźwięki telefonu, odbierać połączenia za pomocą słuchawki i bawić się w rozmowy telefoniczne.

Mój synek dostał go jak miał 6 m-cy i już wtedy uwielbiał "pacać w klawisze. Chętnie też bawił się słuchawką.
Natomiast starsza córka uwielbiała "czytać" książeczkę czyli przewracała karteczki i słuchała zwierzątek.
Jednym słowem wspaniały prezent i dla roczniaka i dla 2-latka
 
Ostatnia edycja:
Dla tak malutkiego dzieciaczka polecilabym klocki jakies. Ostatnio widzialam (nie pamietam firmy) takie mini zoo :) Zwierzaki wydawaly rozne dzwieki,byly cudnie kolorowe i sama bym sie chetnie pobawila :) czasem wzdycham,ze jak ja bylam mala nie bylo takich fajnych zabawek ;)
 
Wszelkie klocki dla dzieci to moim zdaniem nienajlepszy pomysł. Na roczek powinno być coś trwałego co zostanie na całe życie jako pamiątka.
Proponowałbym zdjęcie rodzinne oprawione w jakąś super ramkę.
Piszę tak, bo ja czegoś takiego nie mam, a dzisiaj chciałbym mieć. Niestety nie cofnę się do czasów kiedy miałem 1 roczek
 
Mogę się wypowiedzieć w kwestii niektórych zabawek.

Garnuszek na klocuszek - polecam, nawet dla dzieci młodszych. Erik bawi się swoim od 8 miesiąca, co prawda nie dopasowuje klocków do otworków, bo jest za młody, ale uwielbia klocuszki wyjmować, wkładać, słuchać dźwięków.

Gadającą kierownicę, ma mój siostrzeniec - super rzecz :)

Telefonik FP - fajna zabaweczka, ma przyjemne melodie, uczy literek, cyferek, jak dla mnie ma jeden minus - jest bardzo cicha i nie ma regulacji głośności.

My mamy warsztat Little Tikes, mały bawi się nim z tatą (mamusia dostała już w oko młotkiem).

Pchacza mamy z Bruina, jest wg mnie dużo fajniejszy od FP, dodatkowo można go przerobić na jeździk.

Bardzo mogę polecić Szczeniaczka uczniaczka z FP. Używamy od maleńkości, mały nie ruszy się poza dom bez niego. Ma świecące serduszko, super melodie, bawi i uczy :)



Wychodzę z założenia, że na pierwsze urodzinki najlepszy jest pamiątkowy prezent. Za miesiąc mały ma urodzinki, fundujemy mu z tej okazji sesję u fotografa plus piękny albumik z owymi zdjęciami :)
 
Fajne są zabawki Planeco Zabawki Producent: Planeco - miluni
bardzo porządne i praktyczne
super są też drewniane klocki BRIK, w róznych opcjach. Z resztą porządne klocki to raczej taki must have :) Duplo jest fajne ale jak widzę te opakowania po kilka klocuszków za setki złotych to się słabo robi.
BRIK, o takie: Zabawki Producent: BRIK, Planeco - miluni
Polskie, bardzo porządne, bukowe, w ładnym opakowaniu za dobrą cenę. Żadna chińszczyzna. To jest dobry prezent!
 
reklama
Co roku odwiecznie powtarzające się pytanie ;) Nie jesteśmy nigdy w stanie na nie w pełni poprawnie odpowiedzieć z uwagi na to, że tak na prawdę nie wiemy co już obecnie posiadają rodzice dziecka, ani to czego tak na prawdę maluch w danym momencie potrzebuje. Być może się okazać, że posiada on nadmiar tradycyjnych zabawek i odpowiednie będą dla niego sprzęty sportowe. Być może po prostu wszystkiego ma już sporo i powinniśmy zadbać o jakąś pamiątkę i przy okazji wspomóc rodziców finansowo.
Jednym z wyświechtanych i dobrych prezentów są jak zawsze rowerki. Sprawdź ofertę sklepu Asport-Junior, pod tym adresem znajdziesz rowerki dla dzieci, o różnych wzorach i kolorach, to co mogę polecić od siebie:)
 
Do góry