reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwoj mowy

marysia868 ;-) będę chyba jedyną tu osobą, która nie powie Ci że masz się nie martwić... sam fakt, że Twoje dziecko miało trudny start powinien być motorem do sprawdzania wszystkiego co się lekarzom nie podoba... lepiej trochę panikować a potem się z tego śmiać niż coś...przeoczyć :-(
na Twoim miejscu poszukałabym neurologopedy...napisz czy mały miał wylewy, czy dostawał leki ototoksyczne...czy jest wcześniakiem...

powodzenia i radosnej resztki świąt :-)
 
reklama
po 1 badanie słuchu
moja córa ma wysiękowe zapalenie ucha i gdyby nie jej inne problemy ze zdrowiem nigdy bym pewnie do audiologa nie trafiła i by tego nie sprawdzono i by mogła być głucha a tak mamy w kwietniu drenaż

a po 2 polecam wizytę u logopedy. My chodzimy od października w ramach punktu wczesnej interwencji i mamy pokazywane dużo zabaw dla dziecka na rozwój mowy do tego ćwiczenia.

Przeleżałyśmy trochę na oddziale neurologii wieku rozwojowego i była masa dzieci na badaniach które po 2 roku życia nie mówiły nic albo niewiele bo to już martwiło lekarzy że tak późno a nic nie mówią albo bardzo mało
 
moja corka tez jeszcze nie mowi.Ja sie martwie jak to matka.
Mowi tylko mama,dada,baba,nie,dodo i nic kompletnie wiecej nie mowi.

I to nie prawda ze trzeba duzo czytac.Czytam jej od samego urodzenia,zreszto ona uwielbia ksiazeczki iciagle przynosi by jej czytac.Slucha pilnie i nawet paluszkiem pokazuje to o czym ja czyta.wiec wnioskuje ze rozumie.Ale nic nie chce powtorzyc nawet slowka jednego.Jak mowie do niej powiedz MAMA to zadowolona powtarza a jak powiem powiedz DOM to chowa glowke i zaczyna plakac.

No i tez sie niepokoje.
 
każde dziecko rozwija się w innym tempie, jeśli wiemy że słuch jest ok a dziecko wymawia jakieś sylaby i proste wyrazy to możemy byc spokojni;)
 
jasne, że nie należy panikować, ale w razie wątpliwości trzeba iść do logopedy. trzeba wykluczyć nieprawidłowości anatomiczne, nawet migdałki, zgryz, wędzidełko, anomalie zębowe itd itp. dopiero po wykluczeniu wszystkich nieprawidłowości ja przestałabym się martwić.
 
Do góry