reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Unoszenie główki, 7,5 tyg

Dołączył(a)
25 Kwiecień 2015
Postów
7
Hej, musze sie Was poradzic, czy z moim malym jest w porzadku (zanim zdecyduje sie na odwiedziny u lekarzy). W jakim wieku powinien zaczac unosic glowke? U mnie polozony na brzuszku albo leniwie lezy albo probuje walczyc i na mini-ulamek sekundy udaje mu sie glowke podniesc ale nie wysoko...
Poza tym:
- jest dzieckiem aktywnym, macha raczkami, kopie obiema nozkami
- zaczyna sie usmiechac
- duzo je
- kupy czeste
- w pozycji na samolocik wydaje sie ze glowke potrafi uniesc na dluzej niz lezac na brzuszku
- napiecie miesniowe ok wg pediatry
- usg ciemiaczkowe mial robione w 3 dobie zycia i bylo ok
- nie choruje, nie goraczkuje...
Jak to u Was wygladalo? Rozwija sie w normie czy sa powody do niepokoju?
Moze zbyt wczesnie a ja za wiele wymagam? Ma 7,5 tyg.. Dopiero lub juz...
 
reklama
Mój miał podobnie no i do tej pory rozwija się prawidłowo, no i też jest aż za bardzo ruchliwy :) ma teraz 4,5 msc a jak czytam mu baje to książke mi wyrywa z reki i wyrywa strony :D
 
Każdy maluszek rozwija się inaczej .
Czasami niektórym potrzeba więcej czasu na opanowanie danej umiejętności :)
 
czasem jest tak ze dziecko "stoi w miejscu" albo robi "krok wprzod a pozniej dwa w tyl" wszystko przyjdzie z czasem, spokojnie
 
Teraz juz unosi glowke, najlepiej mu jak lezy na brzuchu u taty. Ale jak lezy sam to oprocz glowki do gory "ida" mu troche tez udka i stopki (w powietrzu). Poza tym zaczal mi brzydko odchylac glowke, lezac na plecach. Probuje ulozyc sie na boku i wygina sie w literke C, ale nie jest przy tym mocno napiety. Poza tym nic zlego nie obserwuje: je, tyje, usmiecha sie, gaworzy, piastek nie zaciska itp.
 
reklama
Wyginanie ciała w C jest objawem asymetrii. Asymetria do trzeciego miesiąca jest stanem fizjologicznym i zazwyczaj nie niesie konsekwencji. W późniejszym okresie trzeba rehabilitować. To, że dziecko niechętnie leży na brzuszku jest normalną sprawą. Przecież to człowiek, który ma swój charakter. Dla spokoju ducha i przede wszystkim ze względu na dobro dziecka sugerowałabym sprawdzić to napięcie mięśniowe u neurologa.
 
Do góry