reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sprawa o alimenty i ustalenie

loska ja też doradzam uregulować alimenty bo jak mu się odwidzi przestanie płacić, będzie unikał kontaktu albo wyjedzie z Polski??? Jak najszybciej ureguluj to jeśli masz nadzieję że zacznie kochać dziecko i do Ciebie wróci to alimenty nie będą decydować o jego poczynaniach, czy będą zasądzone czy nie tak uczyni. Teraz myśl o sobie i dziecku wy jesteście najważniejsi a nie on pierwszy i nie ostatni okazał się patafianem ;-)
 
reklama
Wiem wiem dziewczyny ... jak coś jest na papieprze to daje wiekszy spokoj .Zbieram sie z tym , bo maly zaczyna byc juz starszy i z kolei ja mam wiecej czasu , wiec moge sie tym zajac .Ojciec na poczatku oczywiscie sugerowal , ze to nie jego dziecko ale ... skoro placi to chyba cos mu jednak zaswitalo , z tym ze zainteresowania malym w ogole .
 
łośka no i jak Ci będzie smutno i zatęsknisz za nim to sobie uświadom że wypiłą się na wasze dziecko i nie jest warty nawet twojej jednej myśli, a przed tobą całe życie przed tobą i dzidzią. Mój sąsiad związał się z dziewczyną która ma dziecko są bardzo szczęśliwi widziałam ostatnio jak uczył córę przyszywaną jeżdzić na rowerze nie jeden rodzony ojciec nie poświęca tyle uczuć i uwagi co on jej, tak że nie wiesz co cię jeszcze spotka to nie koniec to poprostu kolejny etap twojego życia :tak:
 
Witam
musze napisac wniosek o zabezpieczenie powodztwa roszczen alimentacyjnych wyczytalam juz wszystko ale jednego nie rozumiem moze pomozecie o co chodzi z tym "zabezpieczenie roszczeń nie może zmierzać do zaspokojenia roszczenia. W sprawach o alimenty nie wymaga się dla uwzględnienia wniosku o zabezpieczenie, aby wierzyciel uprawdopodobnił, że brak zabezpieczenia pozbawiłby go zaspokojenia."
 
Witam
musze napisac wniosek o zabezpieczenie powodztwa roszczen alimentacyjnych wyczytalam juz wszystko ale jednego nie rozumiem moze pomozecie o co chodzi z tym "zabezpieczenie roszczeń nie może zmierzać do zaspokojenia roszczenia. W sprawach o alimenty nie wymaga się dla uwzględnienia wniosku o zabezpieczenie, aby wierzyciel uprawdopodobnił, że brak zabezpieczenia pozbawiłby go zaspokojenia."

analizując każde słowo oddzielnie, później dwójkami, dochodząc do całości wnioskuję, że na nasze: chodzi o to, że kwota zabezpieczenia nie może przekraczać kwoty potencjalnych alimentów, tej którą wpisałaś w pozwie, ale nie wiem, czy dobrze wnioskuję, sama jestem ciekawa
 
uwielbiam ten prawniczy bełkot :-D:-D:-D:-D mi się wydaje że wnioskujący nie musi udowadniać że bez zabezpieczenia pieniędzy nie będzie w stanie ich wyegzekwować
 
Zadzwonilam do sadu sie spytac i zadalam pytanie czy w tym zabezpiczeniu moge podac kwote taka sama o jaka sie ubiegam w alimentach, rzekla ze tak tylko co dalej co mam napisac w uzasadnieniu ;/
 
W sprawach tych podstawą zabezpieczenia jest jedynie uprawdopodobnienie istnienia roszczenia. Tak więc, zabezpieczenie w sprawach o alimenty może polegać nie tylko na zobowiązaniu do uiszczania uprawnionemu okresowo ustalonej sumy pieniężnej, to jest w powtarzających się terminach, ale także do zapłaty uprawnionemu jednorazowo określonej sumy pieniężnej.

Uprawdopodobnienie roszczenia

Przede wszystkim osoba uprawniona powinna wykazać wiarygodność roszczenia. Uprawdopodobnienie w odróżnieniu od dowodu nie daje zatem pewności co do prawdziwości twierdzenia o istnieniu konkretnego roszczenia, ale sprawia, że twierdzenie to staje się prawdopodobne. Wykazanie prawdopodobieństwa roszczenia może być przeprowadzone za pomocą takich niesformalizowanych środków, jak: pisemne oświadczenia osób trzecich, nieformalne przesłuchanie stron lub strony bądź świadków, dokumenty itp.
 
reklama
Czyli uprawniony może płacić co miesiąc, a może zapłacić całą sumę od razu, to część pierwsza.
Uprawdopodobnienie, czyli nie musisz mieć twardych dowodów, jak do alimentów, to z akapitu drugiego.
..czyli dalej jakoś spektakularnego rozjaśnienia tu nie ma:-D
gwiazdka napisz, jaka kwota Cię interesuje i uzasadnij tym, że nie pracujesz, nie masz stałego dochodu i nie masz za co utrzymać dziecka do czasu wydania i uprawomocnienia się wyroku. myślę, że mniej więcej o to chodzi;-)
 
Do góry