reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sprawa o alimenty i ustalenie

Każdej z nas przydałoby się te pare złotych,ale niestety są przepisy,których nikt nie chce i nie może przegiąć i wiecie kto dobrze kombinuje ten zawsze jakiś grosz wydrze a w takich wypadkach ja np.mój to niestety mimo,że tatuś nie płaci to moje dzieci i tak nie dostają od państwa ani grosza nawet rodzinne im się nie należy bo biorą dochód L. mimo,że nie mamy ślubu.I gdzie tu sprawiedliwóść.Biologiczny ojciec żyje,nie płaci,komornik nic nie robi w tej sprawie bo nie ma z czego ściągnąć bo tak sprytnie załatwia te sprawy a moje dzieci są na utrzymaniu moim i L. i gdzie tu sprawiedliwość.

Mi czasami od tego wszytskiego aż bierze żeby zacząć pikietować przed Urzędem Wojewódzkim. To jest szczyt, żeby na dzieciach oszczędzać.
 
reklama
Wiesz takie są realia w naszym kraju,a jak nie wiesz do kogo uderzyć to niestety nic nie poradzisz.Ja uderzałam wszędzie gdzie tylko możliwe,nawet za komornika odwaliłam część roboty.ale niestety eks był cwańszy po pierwszym zabraniu większej gotówki przez komornika na poczet zaległych alimentów zrezygnował z oficjalnej pracy i teraz tylko prokuratura ma robote,bo muszą się głowić co z tym fantem zrobić.
 
Mają nad czym kombinować, własnym dzieciom pieniędzy żałować:baffled: I tak kiedyś będzie musiał spłacić i tak. Tak mu się wszystko nawarstwia, sknera jedna:no::no:
 
A tak wogóle to ile pieniędzy może zostac przyznane na niemowlaka. ja tak licze i licze i tego dośc sporo wychodzi, a moja koleżanka, która również samotnie wychowuje synka dostała tylko 250 zł, a my z Aelcią to tyle na pieluszki wydajemy. A czy liczy się to w sądzie, że jestem na utrzymaniu rodziców?pozdrawiam
 
A tak wogóle to ile pieniędzy może zostac przyznane na niemowlaka. ja tak licze i licze i tego dośc sporo wychodzi, a moja koleżanka, która również samotnie wychowuje synka dostała tylko 250 zł, a my z Aelcią to tyle na pieluszki wydajemy. A czy liczy się to w sądzie, że jestem na utrzymaniu rodziców?pozdrawiam
Witam
  1. dostałam razem 3250zł:1000 becikowe, 1000 od prezydenta miasta(nie we wszystkich miastach to działa), 1000 dodatek za ur. dziecka do zasiłku rodzinnego, 250 zł od uczelni na której studiuje. Musisz pamiętać,że o becikowe i do prezydenta możesz złożyć mając pesel dziecka, a o dodatek-wyrok sądu o alimentach. Do zasiłku musisz także mieć odp. dochód. Możesz także dostać pieniądze z ubezpieczenia jeśli masz. Czyli pieniądze sie dostaje od 1,5 miesiąca do 4 miesięcy. Tylko ubezpieczenie szybciej. Stopniowo przychodzą
  2. Może twoja koleżanka, urodziła kiedys, gdy becikowego nie było, wtedy dostawali z ubezpieczenia i zakładu pracy.
  3. Co do sądu, nie wiem, czy złożyłaś juz pozew, ale na twoim miejscu w uzasadnieniu napisałabym, że mieszkam z rodzicami. W sądzie mów, że mieszkasz z rodzicami i jesteś bezrobotna/ucząca się/studiująca, nie posiadasz zadnych dochodów, a nie na utrzymaniu rodziców. Czasem słowa znaczące to samo inaczej brzmią w uszach innych.
  4. Zbieraj do sądu rachunki, bo mogą się przydać. Na mojej rozprawie nie trzeba było, ale niektóre dziewczyny potrzebowały
 
Dzięki Patrycjo...Ja jeszcze nie złożyłam pozwu, bo czekam na wynik prywatnego badania DNA jakie sobie zażyczył tatuś małej...Pozew mam napisany, ale wole miec wszystko obcykane, zanim go złożę, a ile wpisałaś na swoim pozwie?Zbieram wszystkie rachunki, stąd wiem ile na co wydałam. A łatwo da się to sprawdzic bo niunia ma dopiero miesiąc...
 
Dzięki Patrycjo...Ja jeszcze nie złożyłam pozwu, bo czekam na wynik prywatnego badania DNA jakie sobie zażyczył tatuś małej...Pozew mam napisany, ale wole miec wszystko obcykane, zanim go złożę, a ile wpisałaś na swoim pozwie?Zbieram wszystkie rachunki, stąd wiem ile na co wydałam. A łatwo da się to sprawdzic bo niunia ma dopiero miesiąc...
Spiesz się z tym pozwem bo nie masz na co czekać i nie wiem czy wiesz ale należą się na ciebie od tatusia alimenty,na czas połogu...;Jeżeli chodzi o wyprawke to połowe kosztów poniesie tatuś ale to też zależy od sądu.Wysokość alimentów zależy od dochodów ojca dziecka i od decyzji sądu.
 
reklama
Do góry