reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zasiłek dla samotnej matki ?!

Witam. Mam problem, jestem mężatką, rozeszłam się z meżem 3 miesiace temu, nigdy nie pracowalam, mam córke 2 i pół roku. Narazie maż wysyła mi 300 zł na dziecko, ale nie zakladalam sprawy o alimenty. Brałam opiekę na babcie 520 zł co miesiac, ale niestety bede dostawac je tylko do czerwca 2013 r. mieszkam z rodzicami i studiuje zaocznie, płace za studia 3000 zł za cały rok (opłacaja mi rodzice za studia) mam tylko te 300 zł, które mąż przesyła. czy mam jakies szanse na dostanie jakiejkolwiek pomocy finansowej?? Bardzo prosze o pomoc.
 
reklama
amelka, w swietle prawa nie jestes samotna matka a wiec dochod liczony jest razem z zarobkami meza. jezeli jestes zdecydowana na rozwod to dopiero po orzeczeniu bedziesz samotna matka i bedziesz mogla sie starac o jakiekolwiek zasilki.chyba ze rozwos bedzie z wylacznej winy meza to rozniez alimenty na siebie
 
Witam, ja mam takie pytanie.. za chwilę kończę 18 lat, jestem mamą 15 miesięcznego Dziecka. muszę wyprowadzić się z domu, albo przynajmniej zacząć się sama utrzymywać, nie mam pracy, wierzcie mi - szukałam, ale nic z tego - brak doświadczenia, szkoły.. ojciec Wici nie jest wpisany w akcie urodzenia, uczy się i dopóki nie skończy szkoły wpisany nie będzie, jego rodzice nie pracują, a na dodatek ojciec jest alkoholikiem, więc od nich też nie dostanę żadnych pieniędzy na dziecko. czy przysługuje mi poza rodzinnym z dodatkiem dla samotnie wychowujących matek jakiś zasiłek.? jeżeli tak to w jakiej wysokości.? nie chciałam sięgać po zasiłki, ale nie mam innego wyjścia :zawstydzona/y: mam świadomość, że są ludzie, którzy bardziej tego potrzebują.. :zawstydzona/y:
 
Witam, ja mam takie pytanie.. za chwilę kończę 18 lat, jestem mamą 15 miesięcznego Dziecka. muszę wyprowadzić się z domu, albo przynajmniej zacząć się sama utrzymywać, nie mam pracy, wierzcie mi - szukałam, ale nic z tego - brak doświadczenia, szkoły.. ojciec Wici nie jest wpisany w akcie urodzenia, uczy się i dopóki nie skończy szkoły wpisany nie będzie, jego rodzice nie pracują, a na dodatek ojciec jest alkoholikiem, więc od nich też nie dostanę żadnych pieniędzy na dziecko. czy przysługuje mi poza rodzinnym z dodatkiem dla samotnie wychowujących matek jakiś zasiłek.? jeżeli tak to w jakiej wysokości.? nie chciałam sięgać po zasiłki, ale nie mam innego wyjścia :zawstydzona/y: mam świadomość, że są ludzie, którzy bardziej tego potrzebują.. :zawstydzona/y:
mozesz sie starac w MOPSie o jakis zasilek celowy
 
Ostatnia edycja:
dziewczyny, ja mam pytanie trochę z innej beczki, chodzi o dodatek mieszkaniowy. Dziś byłam złożyć wniosek i pani w urzędzie kazała napisać mi oświadczenie. Ale jej nie wystarcza to że napiszę, że samotnie wychowuje dziecko i nie otrzymuję alimentów ani świadczenia alimentacyjnego, źródłem utrzymania jest zasiłek rodzinny i dodatek samotnie wychowującej matki. Nie powiedziała dosadnie tego że mam napisać iż ojciec jest nieznany, tylko "mam wytłumaczyć dlaczego tak jest". Mogą tego ode mnie żądać? jak takie oświadczenie powinno wyglądać?
 
Ines ja kiedys skladalam o dodatek o mieszkanie,ale nie pamietam dokladnie szczegolow,ale jak napiszesz jaki masz zrodla utrzymania,to niema co kwestionowac, przyjmuje i tyle
 
reklama
niestety, tylko jedna osoba przyjmuje te wnioski..i jakoś nie sądzę by się udało jakoś to pominąć. Ten wniosek składam w imieniu mojej mamy,a jako iż właśnie mieszkam z nią też się wliczam. Moim jedynym źródłem utrzymania jest zasiłek rodzinny i dla samotnej matki i to napisałam..ale okazało się iż brakuje wytłumaczenia" i co mam napisać, że nie otrzymuję alimentów ani świadczenia alimentacyjnego gdyż ojciec jest nieznany? czy napisać zamiast ojciec nn, to co dostałam w akcie urodzenie Jagi, że zgodnie z art...itd...?

wybaczcie że trochę chaotycznie, ale chcę być pewna...i że urzędowe pismo nie przekracza kompetencji :) i chce wiedzieć więcej niż powinien
 
Do góry