reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zasiłek dla samotnej matki ?!

sunfloower

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
22 Sierpień 2006
Postów
35
Dziecko wychowuje z partnerem ale wlansie sie dowiedzialam ze przysluguje mi jakis zasilek jako samotnej matkce.
Wiecie cos na ten temat?
Gdzie moge go uzyskac ?
Z czym mam sie ewentualnie udac?

dziekuje z gory
 
reklama
Zasilek dla matek samotnych przysluguje gdy ojciec nie zyje lub nie uznał dziecka,tak mi powiedziala facetka jak bylam zalatwic sprawe do rodzinnego
 
Ja dostaję zasiłek dla samotnej matki ale imię ojca dla mojej córeczki sama sobie wymyśliłam. "Dawca spermy" nie poczuł się w obowiązku uznać dziecko...
 
Witam! Taką pomoc uzyska Pani w Opiece Społecznej, tj. MOPS lub w gminie GOPS. Musi Pani złożyć wniosek o przyznaniu comiesięcznej pomocy materialnej i rzeczowej dla samotnych matek. Ale! Ten zasiłek jest niski to tak jak rodzinne ok 150 zł. Natomiast przez 4 lata może Pani otrzymywać na dziecko (do 4 latek) zapomogę comiesieczną w wysokości 400zł. ale Pani dochód w rodzinie nie moze przekraczać kwoty 500zł netto na os. Jeżeli ma Pani zasądzone alimenty bo ojciec uznał dzidzie w najwyzszym wymiarze dla niepracujacych tj. 300zł dostanie pani, bo wychodzi na 2 os po 150 zł. co nie!? :cool2:
Może Pani również przy składaniu wniosku o zasiłek złozyć odpowiednie dokumenty które będą świadczyły o wydatkach na miszkanie, ogrzewanie itp. Może pani skaładać co rok prosbę o zapomogę na węgiel np. ale kiedy tak będzie Pani składała wnioski i prośby proszę spodziewać sie Pracownika socjalnego w społecznosci lokalnej. Tzn sąsiadki - te potrafią być ok ale i zazdrosne ze pani dostaje kase a Pai ma z czego zyć i wyjawia że partner mieszka z Panią.. wówczas moze nastąpić REGRES - czyli spłata zaciagniętych zapomog i zaisłków. Niestety :(
Nieraz dostaje sie również kupony na zakupy dla takiej rodziny, i kupuje Pani w wybranych sklepach co chce i potrzebuje. Pozdrawiam! :)
 
Witam! Taką pomoc uzyska Pani w Opiece Społecznej, tj. MOPS lub w gminie GOPS. Musi Pani złożyć wniosek o przyznaniu comiesięcznej pomocy materialnej i rzeczowej dla samotnych matek. Ale! Ten zasiłek jest niski to tak jak rodzinne ok 150 zł. Natomiast przez 4 lata może Pani otrzymywać na dziecko (do 4 latek) zapomogę comiesieczną w wysokości 400zł. ale Pani dochód w rodzinie nie moze przekraczać kwoty 500zł netto na os. Jeżeli ma Pani zasądzone alimenty bo ojciec uznał dzidzie w najwyzszym wymiarze dla niepracujacych tj. 300zł dostanie pani, bo wychodzi na 2 os po 150 zł. co nie!? :cool2:

Jeśli tak rzeczywiście jest, to nic z tego nie rozumiem. Ja jestem samotną matką. Ojciec Kuleczki jej nie uznał. Powiedzmy, że nie istnieje, więc tym samym nie mogę mieć zasądzonych żadnych alimentów, moje zarobki są prawie zerowe, a cały mój zasiłek to 218zł miesięcznie. Sorry, ale jeśli to prawda, że matki mają alimienty + jeszcze po 400zł miesięcznie od MOPSu to coś tu jest chyba nie tak.
 
Sorki. Nie miałam dostępu do neta.
Jeśli chodzi o te 400zł. to zapędziłam się. Przepraszam.
Chodzi o zasiłek wychowawczy. Trwa przez 2 lata. ale do czwartego roku życia dziecka mozna sie o taki postarać. Jeżeli są Panie na urlopie wychowawczym i nie maja Panie dochodu, tylko alimenty można starac sie o taki zasiłek.
Przepraszam jeszcze raz za wprowadzanie w błąd. Niemniej zawsze można sie starać z opieki o pieniadze na jedzenie i mieszkanie. Wówczas dostaje sie albo przydział mleka, ryżu itp albo talony na jedzenie w wyznaczonych sklepach. Moja bratowa z opieki dostawała nawet desery-serniczki, które normalnie kosztowały za jeden 4 zł.
Nie ściemiam. Byłam zdziwiona, bo skończyłam politykę socjalną na socjologii.
 
A co jeśli nie mam ani dochodów, ani alimentów, ani też nie jestem po wychowawczym. Po prostu studiuję i jak dotąd nie pracowałam na stałe. Mam jakieś szanse?
 
Tu mogłaby Pani postarać sie o stypendium socjalne ze szkoły no i zapomogę co 5 miesiecy. Nie wiem skąd bierze Pani wówczas kaskę na studia. Ale nie chcę być wścipska (pewnie od rodziców). I to musiałaby Pani napisać na wniosku. Wniosek kieruje sie do komisji ds. socjalnych na uczelni. Napisze Pani, ze prowadzi Pani gospodarstwo domowe sama z dzieckiem, utrzymuje sie Pani z pomocy MOPS i rodziców. Jeżeli już Pani to zrobiła to co semestr moze Pani skłądać taki o zapomogę. Uczelnie też mają budżety ;)
To co pisze jest nieraz naciągane, ale warto robic cokolwiek i uderzać wszędzie gdzie się da! No nie?!
 
reklama
Witam! Taką pomoc uzyska Pani w Opiece Społecznej, tj. MOPS lub w gminie GOPS. Musi Pani złożyć wniosek o przyznaniu comiesięcznej pomocy materialnej i rzeczowej dla samotnych matek. Ale! Ten zasiłek jest niski to tak jak rodzinne ok 150 zł. Natomiast przez 4 lata może Pani otrzymywać na dziecko (do 4 latek) zapomogę comiesieczną w wysokości 400zł. ale Pani dochód w rodzinie nie moze przekraczać kwoty 500zł netto na os. Jeżeli ma Pani zasądzone alimenty bo ojciec uznał dzidzie w najwyzszym wymiarze dla niepracujacych tj. 300zł dostanie pani, bo wychodzi na 2 os po 150 zł. co nie!? :cool2:
Może Pani również przy składaniu wniosku o zasiłek złozyć odpowiednie dokumenty które będą świadczyły o wydatkach na miszkanie, ogrzewanie itp. Może pani skaładać co rok prosbę o zapomogę na węgiel np. ale kiedy tak będzie Pani składała wnioski i prośby proszę spodziewać sie Pracownika socjalnego w społecznosci lokalnej. Tzn sąsiadki - te potrafią być ok ale i zazdrosne ze pani dostaje kase a Pai ma z czego zyć i wyjawia że partner mieszka z Panią.. wówczas moze nastąpić REGRES - czyli spłata zaciagniętych zapomog i zaisłków. Niestety :(
Nieraz dostaje sie również kupony na zakupy dla takiej rodziny, i kupuje Pani w wybranych sklepach co chce i potrzebuje. Pozdrawiam! :)
witam mam pytanie co nalezy sie samotnej nie pracujacej (partenra mam ale chyba to nie liczy sie do takich zasilkow poniewaz nie musi on mnie utrzymywac) zalozylam firme miesiac temu ale nie prznosi ona dochodow czy maciezynskie z jej tytulu dostane ? jak to jest ?ratujcie bo 17lipca rodze i nie wiem co dalej gdzie sie zglosic co dostane itd. Pozdrawiam
 
Do góry