reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zasiłek dla samotnej matki ?!

dzieńdobry:)) chciiałabym sie dowiedziec jakie dodatki do zasiłku rodzinnego przysłógują samotnej matce..?? ojcowi dziecka nie załozyłam sprawy o alimenty nie mieszkam z nim.moje dochody są zerowe.:-(
 
reklama
SAmotnAMatka18 bardzo mi przykro ale żadne.... Po pierwsze nie jesteś samotną matką wedle rozumienia prawa MOPSu bo z tego co zrozumiałam w akcie urodzenia dziecka widniej ojciec dziecka tak? Samotnej matce przysługuje wszystko to samo co każdemu rodzicowi wszystko zależy od sytuacji w jakiej jesteś a dodatkowo może się ubiegać o o170zł za samotne wychowanie ale tylko wtedy gdy ojciec dziecka jest nieznany lub nie żyje... nic poza tym...
 
Witam,
Jestem studentką (na drugim roku). Mieszkam z ojcem dziecka, ale nie jesteśmy małżeństwem. Ja nie mam żadnych dochodów, tylko mój chłopak pracuje. Obecnie staram się o stypendium socjalne z uczelni (mieszkam w mieście, ale jestem zameldowana w rodzinnej wsi). Mogę więc składać stypendium podając dochody mojej rodziny? i czy mogę z racji zamieszkania (wynajmu mieszkania) strać się o stypendium mieszkaniowe? (chyba 100 zł)
I czy przysługują mi jeszcze jakieś pieniądze z uczelni po urodzeniu dziecka?

Byłabym wdzięczna za odp:sorry:
 
Witam,
Jestem studentką (na drugim roku). Mieszkam z ojcem dziecka, ale nie jesteśmy małżeństwem. Ja nie mam żadnych dochodów, tylko mój chłopak pracuje. Obecnie staram się o stypendium socjalne z uczelni (mieszkam w mieście, ale jestem zameldowana w rodzinnej wsi). Mogę więc składać stypendium podając dochody mojej rodziny? i czy mogę z racji zamieszkania (wynajmu mieszkania) strać się o stypendium mieszkaniowe? (chyba 100 zł)
I czy przysługują mi jeszcze jakieś pieniądze z uczelni po urodzeniu dziecka?

Byłabym wdzięczna za odp:sorry:
po pierwsze takie rzeczy jak stypendia to indywidualne sprawy kazdej uczelni i to jest zapisane w statusia czy regulaminie uczelni
a po drugie to jaki chcesz zasilek dla samotnej matki ( piszesz w watku o zasilku dla samotnechy matek) skoro jestes w ojciem dziecka,taki zasilek jak cos przysluge jak sama wychowujesz dziecko
 
Hm właśnie, ciekawe jak to jest.
Bo ja uczę się w Liceum nie zarabiam, z ojcem dziecka nie jestem i nie będę ale on też nic nie zarabia. więc zarobki są zerowe. Ale mieszkam z rodzicami , tata jest bezrobotny a mama zarabia 1400 zł. to jak to jest z tym drugim czy nawet trzecim becikowym? Bo z tego co czytalam to kwalifikowałabym się na wszystkie 3.
 
Witam mam 18 lat jestem "samotna matka" mieszkam z rodzicami ni ucze sie wychowuje dziecko ojciec płaci mi 250zł nie byly one uzgodnione przez sad tylko tak miedzy nami ale w akcie urodzenia nie ma jego nazwiska i dziecko ma moje nazwisko i czy nalezy mi sie dodatek dla samotnej matki???? bardzo prosze o odp:/ ni mam żadnych innych dochodów
 
czesc, trafilam do was przez przypadek szukajac informacji w interneie,
chcialabym sie dowiedziec czy cos nalezy mi sie jako matce ktora sama wychowuje dziecko ( 2 latka) ojciec dziecka uznal malego i dobrowolnie placi na niego "alimenty" no niestety nie zyjemy razem .... nie sa to duze pieniadze czasem 300 czasem 400 zl ale czy nalezy mi sie cos jeszcze czy moglabym dostac jakies inne pieniazki ? nie pracuje sama zajmuje sie dzieckiem ... troche pomagaja mi moi rodzice
dziekuje za jakie kolwiek odpowiedziec....
 
Ostatnia edycja:
W Mopsie czy Biurze Rodzinnym nie ma czegoś takiego jak dobrowolne alimenty ustalone między rodzicami. Kto udowodni ile na prawdę dostaje matka. Możecie powiedziec że 100zł a dostawac 1000zł , żeby byc prawnie matką samotną - trzeba miec ustalone alimenty przez sąd.-biorąc pod uwagę waszą sytucję. Wtedy można starac się o rodzinne na dziecko , które wynosi 68 zł dla dzieci do lat 5 , czasem można dostac coś z Mopsu ale to jest zależne od dochodu.

Podaje link - tu jest dużo informacji , odpowiedz na wszystkie pytania.

http://samodzielne-matki.free.ngo.pl/FAQ-swiadczenia.html#2

Zatem jak nie ma się zasądzonych alimentów to g....się załatwi. Mając wyrok można złożyc wniosek o rodzinne :
-akt urodzenia pełny bądz odpis (zależy czy dziecko jest uznane)
-do wglądu wyrok o alimentach
-zaświadczenie o dochodach - jeśli nie ma dochodu to zaświadczenie z Urzędu Pracy o statusie osoby bezrobotnej i zaświadczenie , że dochody były zerowe
-kopia dowodu
-należy wypełnic wniosek , do pobrania w Biurze Świadczeń

Mając niski dochód można dostac dodatek z tytułu samotnego wychowywania dziecka (tego dokładnie nie wiem , bo nie mam)

Gdy ma się alimenty , a tatuś nie płaci to będą wypłacane z Funduszu.

Można liczyc na Mops , ale kryterium dochodowe jest niskie i często wliczają dochód osób , z którymi się mieszka - bo niby jedno gospodarstwo domowe.

To chyba tyle , jest też Caritas ale nie wiem jak uzyskac pomoc.

Ja poszłam do proboszcza mojej parafii , gdy miałam kryzys finansowy - przedstawiłam sytuację , złożyłam podanie i dostałam z koscioła jedzienie - ryż , kaszę , mleko itd. A z jakieś przy kościelnej fundacji Pro familia 250 zł - warto spytac księdza , każda pomoc się przyda.

To chyba tyle.
 
reklama
Ola nie zgodzę się z Tobą.Jeżeli ojciec napisze oświadczenie o dobrowolnym płaceniu na dziecko a matka ma przekaz z adnotacją,że są to alimenty to w MOP-sie też jest to honorowane jako alimenty.Nie wszyscy muszą podawać sprawy do sądu o przyznanie alimentów.Istnieją również dobrowolnie płacone.Jeżeli się ma niski dochód to rodzinne też się należy.Do rodzinnego nie potrzebny jest wyrok sądu
 
Do góry