reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zasiłek dla samotnej matki ?!

reklama
ANAAa tu jeszcze cos z mops od ciebie,bo lewej zauwazylam z jakiego jestes miasta Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Szczecinie - Komu pomagamy? - Formy pomocy i procedury
Bardzo dziekuje za pomoc
ticker.php


024013950.png
 
Sorki. Nie miałam dostępu do neta.
Jeśli chodzi o te 400zł. to zapędziłam się. Przepraszam.
Chodzi o zasiłek wychowawczy. Trwa przez 2 lata. ale do czwartego roku życia dziecka mozna sie o taki postarać. Jeżeli są Panie na urlopie wychowawczym i nie maja Panie dochodu, tylko alimenty można starac sie o taki zasiłek.
Przepraszam jeszcze raz za wprowadzanie w błąd. Niemniej zawsze można sie starać z opieki o pieniadze na jedzenie i mieszkanie. Wówczas dostaje sie albo przydział mleka, ryżu itp albo talony na jedzenie w wyznaczonych sklepach. Moja bratowa z opieki dostawała nawet desery-serniczki, które normalnie kosztowały za jeden 4 zł.
Nie ściemiam. Byłam zdziwiona, bo skończyłam politykę socjalną na socjologii.
Tak czesc jest prawda ale tak jak umnie jest kryterium do 350 na osobe i jeszcze jak sie mieszka z rodzicami to niestety nie ma co liczyc na co kolwiek on pomocy. Bo oni biora niestety wszystkich czlonkow rodziny a jak by nie patrzec to ja z dzieckiem jestem tu zameldowana ale za mieskzanie place czyli tak jak bym wynajmowala. a tego nie biora pod uwage ja i dziecko to osobna rodzina moi rodzice tez osobna tylko pod jednym dachcem.
gdy bylam w pomocy kazala mi przynies zaswiadczenie z pracy od mojego ojca czyli dziadka mojego dziecka o jego dochodach to absurd

024013950.png
 
Witam, jestem świeżo upieczoną mamusią ;) jakiś czas temu też miałam wątpliwości odnośnie becikowego, drugiego becikowego (jednorazowej zapomogi) oraz zasiłku dla samotnej matki. Jestem już po wizycie w MOPR w Lublinie i u mnie to wygląda następująco: mój synek nosi nazwisko ojca, ale nie jesteśmy po ślubie, nie mieszkamy "oficjalnie" razem, wiadomo becikowe przysługuje wszystkim, trzeba mieć zaświadczenie od gin o opiece lekarskiej do 10 tygodnia ciąży, jeśli chodzi o zasiłek rodzinny to dochód nie może przekroczyć 504zl na osobę. Mimo iż mieszkam z rodzicami i zawsze był liczony ich dochód itp to do zasiłku wlicza się dochód MÓJ i OJCA DZIECKA, ponieważ stanowimy teraz swoją, odrębną rodzinę (dochód tzn, bierze się zaświadczenie obojga rodziców z urzędu skarbowego o wysokości uzyskanego dochodu w roku wcześniejszym niż się urodziło dziecko). A jeżeli łączny dochód obojga rodziców nie przekroczy tej kwoty(504zł) i przyznają zasiłek rodzinny tj 68zł miesięcznie, także należy się drugie becikowe takiej rodzinie tzn jednorazowa zapomoga. Co do zasiłku dla samotnej matki, byliśmy razem tzn ojciec i ja w MOPRze, i pracowniczka na moje pytanie o ten zasiłek zapytała wprost czy będziemy razem wychowywać synka, odpowiedzieliśmy, że tak, więc się nie należy. Mam nadzieję, że jasno wytłumaczyłam jak to było w moim przypadku i że to pomoże innym matkom, pełnym wątpliwości, takim jak ja, jeszcze miesiąc temu ;-)
 
Tak czesc jest prawda ale tak jak umnie jest kryterium do 350 na osobe i jeszcze jak sie mieszka z rodzicami to niestety nie ma co liczyc na co kolwiek on pomocy. Bo oni biora niestety wszystkich czlonkow rodziny a jak by nie patrzec to ja z dzieckiem jestem tu zameldowana ale za mieskzanie place czyli tak jak bym wynajmowala. a tego nie biora pod uwage ja i dziecko to osobna rodzina moi rodzice tez osobna tylko pod jednym dachcem.
gdy bylam w pomocy kazala mi przynies zaswiadczenie z pracy od mojego ojca czyli dziadka mojego dziecka o jego dochodach to absurd

024013950.png
Dziwne to troche.Ty z dzieckiem stanowisz odrębną rodzine więc dochody rodziców nie są potrzebne.
 
Dziwne to troche.Ty z dzieckiem stanowisz odrębną rodzine więc dochody rodziców nie są potrzebne.
Mmo Julci mowisz ze nie potrzebne to dlaczego w pomocy spolecznej kobieta mi powiedzila ze mam wpisac dochody ojca bo tylko on umnie pracuje? Dlamnie to chore co ma moj ojciec do mnie i mojego dzicka tak jak mowisz ja i moje dziecko to odrambna rodzina szkoda tylko ze nie w pomocy spoleczne i sadzie.
ticker.php
 
mama lulci ma racje jezeli powiesz w opiece ze ty i dziecko macie oddzielne gospodarstwo domowe to beda liczyc tylko twoj dochod ja tez tak mialam mieszkalam z wujkiem ktory zarabiał 2500zł miesiecznie ja nie pracowałam wogole tylko z miasta miałam i liczyli tylko mój dochód bo powiedziałam ze prowadzimy oddzielne gospodarstwo domowe
 
Mam prosbe czy ktoras z Was moze mi to wytlumaczyc jasniej:

Jeśli jest Pani zarejestrowana jako bezrobotna i samotnie wychowuje Pani dziecko, jeżeli podejmie Pani zatrudnienie lub inną pracę zarobkową lub zostanie Pani skierowany przez Urząd Pracy na staż, przygotowanie zawodowe dorosłych lub szkolenie oraz pod warunkiem osiągania z tego tytułu miesięcznie przychodów nieprzekraczających minimalnego wynagrodzenia za pracę, może Pani otrzymać tzw. "refundację kosztów opieki nad dzieckiem do lat 7".

• Na okres do 6 miesięcy, jeżeli podejmie Pani zatrudnienie lub inną pracę zarobkową.
• W przypadku skierowania na staż, przygotowanie zawodowe dorosłych lub szkolenie, na okres obywania stażu, przygotowania zawodowego dorosłych lub szkolenia.
:szok:
Bardzo dziekuje
 
Witam :-)
Widzę, że niektóre Panie są "bardziej" w temacie jeśli chodzi o zapomogi/zasiłki dla samotnych mam. Z racji tego, że chodzenie po urzędach i dopytywanie o co mogę się starać jako samotna mama nie nalezy do najprzyjemniejszych zajęć proszę o pomoc. Moja sytuacja w wielkim skrócie przedstawia się tak: Jestem studentką, niepracującą i w dodatku na utrzymaniu rodziców. Dzidzia ma pojawić się na świecie za jakieś 2-3tyg. Ojciec dziecko uzna (mam taką nadzieję), lecz sam jest studentem z zerowym dochodem, również na utrzymaniu rodziców. Chciałabym się dowiedzieć czy mogę starać się o jakieś zasiłki na dziecko itp. "Życzliwe" Panie w urzędach nie są zbyt wylewne w swoich odpowiedziach :) Mam nadzieję, że tutaj dowiem się konkretów.
 
reklama
Mmo Julci mowisz ze nie potrzebne to dlaczego w pomocy spolecznej kobieta mi powiedzila ze mam wpisac dochody ojca bo tylko on umnie pracuje? Dlamnie to chore co ma moj ojciec do mnie i mojego dzicka tak jak mowisz ja i moje dziecko to odrambna rodzina szkoda tylko ze nie w pomocy spoleczne i sadzie.
ticker.php
Kochana niewiem dlaczego pani z opieki chce dochodów Twojego ojca.Z tego co wiem i jest to zgodne z prawem to ty i twoje dziecko zarówno dla opieki jak i dla sądu stanowicie odrębn a rodzinę i nikt cię nie zmusi do złożenia dochodów innych członków rodziny.Składasz zaświadczenie o swoich dochodach i to wszystko.Skoro nic Ci nie przyznają to muszą wydać decyzje na jakiej podstawie tak postąpili a ty masz prawo odwołać sę od decyzji do sejmiku.I tak ędzie po twojemu.
 
Do góry