reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zasiłek dla samotnej matki ?!

Nie orientuję się dokładnie jakie teraz trzeba spełniac kryteria aby otrzymac macierzyński.Napewno do innych świadczeń typu rodzinne jeżeli prowadzicie wspólnie gospodarstwo domowe potrzebny jest dochód ojca dziecka .Bez względu na to czy jesteście małżeństwem czy nie.Zasiłek dla samotnej matki przysługuje jedynie wtedy kiedy ojciec nie żyje lub jest nieznany.
 
reklama
a ja mam troche inne pytanie - rozliczenie podatkowe. samotne matki maja prawo rozliczac sie razem z dzieckiem. przepisy przepisami, z tymi sie juz zaznajomilam, ale w rzeczywistosci jak to wyglada?
druga sprawa, to czy alimenty sa traktowane jako dochod?
 
Jeżeli chodzi o rozliczenia podatkowe to rozliczasz się wspólnie z dzieckiem jako samotna matka ponadto przysługuje ci ulga na dziecko.Alimentów nie podajesz jako dochodu do podatków.W każdym innym przypadku są one twoim dochodem
 
witam mam pytanie co nalezy sie samotnej nie pracujacej (partenra mam ale chyba to nie liczy sie do takich zasilkow poniewaz nie musi on mnie utrzymywac) zalozylam firme miesiac temu ale nie prznosi ona dochodow czy maciezynskie z jej tytulu dostane ? jak to jest ?ratujcie bo 17lipca rodze i nie wiem co dalej gdzie sie zglosic co dostane itd. Pozdrawiam
 
witam mam pytanie co nalezy sie samotnej nie pracujacej (partenra mam ale chyba to nie liczy sie do takich zasilkow poniewaz nie musi on mnie utrzymywac) zalozylam firme miesiac temu ale nie prznosi ona dochodow czy maciezynskie z jej tytulu dostane ? jak to jest ?ratujcie bo 17lipca rodze i nie wiem co dalej gdzie sie zglosic co dostane itd. Pozdrawiam
Najlepiej w tej sprawie idż do MOPSU tam udzielą ci wyczerpujących informacji na ten temat.Przepisy zmieniają się co jakiś czas,a tam są na bierząco.
 
witam mam pytanie co nalezy sie samotnej nie pracujacej (partenra mam ale chyba to nie liczy sie do takich zasilkow poniewaz nie musi on mnie utrzymywac)
nie rozumiem o co ci chodzi????
to czy jestes w koncu samotna przyszla matka czy nie???
bo jak piszesz masz partnera to nie jestes samotna matka masz zyjesz z ojcem dziecka=partnerem
tworzycie rodzine nie zalegalizowana slubem tylko w konkubinacje Alerodzine,
to nie jestes samotna
a to co napisalam partenra mam ale chyba to nie liczy sie do takich zasilkow poniewaz nie musi on mnie utrzymywac to po co mi taki parnter,co w ciazy nie mozesz licczyc,ze ci pomoze finansowo,przeciez do pracy nic cie nie przyjnie w 8 czy 9 miesiacu,jak nie masz mozliwosci isc na macierzynskie,nie bedzieszmiala kasy jak nie masz oszczednosci,
to jako rodzina,mowisz ze zyjesz z partnerem powiniem ci pomagac,a nie wzciagac pieniedzy jak ci sie nie naleza
 
aga.82 na poczatku powiem Ci ze jestes wscipska i bardzo nie mila !! ja nie jestem z ojcem dziecka a Ciebie nie powinno interesowac po co mi partner ktory mnie nie utrzymuje !! i nie jestem z tych ktore szukaja faceta zeby pieniadze na dziecko z niego ciagnac wiec w oczach prawa jestem tzw SAMOTNA MATKA aaaaha i dziewczyny jesli macie mozliwosc to ciagnijcie z zusu cos sie da bo to co w polsce dostajecie to i tak smiechu warte !! i nie sugerujcie sie taka obronczynia prawa jaka jest kolezanka wyzej bo mowi bzdury moze w zusie pracuje !! nie kombinujesz nie masz i kazdy madry wie ze uczciwie w dzisiejszych czasach nic sie nie zalatwi !! nawet w lape musialam dac w klinice w gdansku zeby mnie wzieli dlatego nie mam skrupulow te pieniadze sa moje bo place skladki co miesiac !! Pozdrawiam
 
aga.82 na poczatku powiem Ci ze jestes wscipska i bardzo nie mila !!

powinno być wścibska przez "b" a niemiła napisane razem

dziewczyny jesli macie mozliwosc to ciagnijcie z zusu cos sie da bo to co w polsce dostajecie to i tak smiechu warte !!
w sklepach też bierzcie ile się da, bo to co kupicie za własne pieniadze to śmiechu warte

nie sugerujcie sie taka obronczynia prawa jaka jest kolezanka wyzej bo mowi bzdury moze w zusie pracuje !! nie kombinujesz nie masz i kazdy madry wie ze uczciwie w dzisiejszych czasach nic sie nie zalatwi !! nawet w lape musialam dac w klinice w gdansku zeby mnie wzieli

i nie sugerujcie się przepisami, przyzwoitoscią, sumieniem, grunt to przecież kombinować

witam mam pytanie co nalezy sie samotnej nie pracujacej (partenra mam ale chyba to nie liczy sie do takich zasilkow poniewaz nie musi on mnie utrzymywac) zalozylam firme miesiac temu ale nie prznosi ona dochodow

i

dlatego nie mam skrupulow te pieniadze sa moje bo place skladki co miesiac !! Pozdrawiam
jeden miesiac, to nie "co miesiąc", przez takie osoby jak Ty składki ZUS sa wysokie, a naprawdę potrzebujący czasem nie mogą otrzymać pomocy
 
powiem Ci tyle dla mnie jestes plytka i zle odbierasz to co ja przekazuje :-) dlatego nie bede prowadzila konwersacji z Toba :no: bo nie widze sensu znizac sie do Twojego poziomu i w sklepach nie kradne :-) jesli tak to fajna mamusia muszisz byc ! Pozdrawiam
 
reklama
Do góry