reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zasiłek dla samotnej matki ?!

grushka najlepiej poswiecic troche czasu i przeczytac np ten watek od poczatku czy podobne na pewno dowiedzialaby sie tego co napisze ponizej
zasilek dla samotnej matki z urzedu miasta czy gminy ktory jest przy zasilku rodzinnym nalezy sie tylko wtedy obecnie jesli ojciec nie zyje lub odrzucono powodtwo alim
moglabys spytac sie w mops o zasilek,ale tam pulap na osobe jest 300 cos zloty
najlepiej zadzwon lub przejdz sie do swojego mops tak sie wszystkiego dowiesz
 
reklama
poswiecilam odpowiednio duzo czasu na przeczytanie tego watku i nie znalazlam odpowiedzi na moje watpliwosci..
ale dzieki aga82, zrobie tak jak mowisz i przejade sie do mopsu, mam nadzieje tylko ze nie bede musiala im tlumaczyc moich relacji ze swoim partnerem..:zawstydzona/y:
pozdrawiam
 
Witam,
Mam kilka pytań. W maju urodze dziecko. chcialabym po macierzynskim wrocic do pracy, ale wiem jak ciezko jest ze złobkiem panstwowym, a na prywatny mni n ei stac.
Bardzo mozliwe, ze bede musiala posiedziec na wychowawczym do czasu, az zwolni sie miejsce w żłobku i wtedy worce do pracy.
Mam kilka pytan;
-Czy bedac na wychowawczym przuslugują mi jakieś świadczenia? Wiadomo, ze ja pensji nie dostane w czasie wychowawczego. Bedziemy zyc z pensji mojego partnera (okolo 1500zl netto) Dodam, ze nie mamy ślubu, dziecko uznal i bedzie nosic jego nazwisko.
Bardzo prosze o odpowiedz.
 
Witam,
Mam kilka pytań. W maju urodze dziecko. chcialabym po macierzynskim wrocic do pracy, ale wiem jak ciezko jest ze złobkiem panstwowym, a na prywatny mni n ei stac.
Bardzo mozliwe, ze bede musiala posiedziec na wychowawczym do czasu, az zwolni sie miejsce w żłobku i wtedy worce do pracy.
Mam kilka pytan;
-Czy bedac na wychowawczym przuslugują mi jakieś świadczenia? Wiadomo, ze ja pensji nie dostane w czasie wychowawczego. Bedziemy zyc z pensji mojego partnera (okolo 1500zl netto) Dodam, ze nie mamy ślubu, dziecko uznal i bedzie nosic jego nazwisko.
Bardzo prosze o odpowiedz.
zasilek dla samotnej matki nie dostaniesz jak zyjesz z ojcem dziecka
jedyne co bedzie przyslugiwalo to rodzinne
 
Ostatnia edycja:
Mala jeszcze jest w brzuszku :-) wiec chyba nie moge zlozyc juz papierow do złobka......termin porodu mam na 12 maja.....od razu po urodzeniu skladamy dokumenty.....ciekawe jak dlugo sie czeka na miejsce....?
 
Mala jeszcze jest w brzuszku :-) wiec chyba nie moge zlozyc juz papierow do złobka......termin porodu mam na 12 maja.....od razu po urodzeniu skladamy dokumenty.....ciekawe jak dlugo sie czeka na miejsce....?
a dlaczego nie możesz ?
piszesz w podaniu od kiedy chcesz oddać dziecko do żłobka i zaklepujesz sobie miejsce poprostu
przecież teraz składa się podania na wrzesień !!!!
idź i zapytaj !
 
uzyskalam informacje, ze papiry do złobka mozna zlozyc dopiero jak dziecko ma nadany numer pesel. Pesel nadaja po urodzeniu
 
no to jeszcze napiszę że u mnie w złobku podania składa się do końca maja więc może zdążysz urodzić wziąść pesel i zapisać do żłobka :happy:
 
reklama
witam! jestem w ciazy i nie jestem mężatką i po urodzenia dziecka też nie bedę. jestem w związku ale nieformalnym. zawarcie związku małżeńskiego troche mi utrudnia szkoła którą musze skończyc. ojciec uzna dziecko. chcialam sie dowiedziec bedąc w takiej sytuacji jakie pieniązki moge otrzymac po urodzeniu dziecka??
z góry dziekuje za pomoc!
 
Do góry