reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kulinarne wyczyny Sierpniówek

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Saudades - miło, że się mogłam przydać :-) Aż mi się zachciało.... mniam (z serem jeszcze nie próbowałam)
 
reklama
Witam, mamy sierpniowe, ja tu nowa :)
chcę polecić wszystkim pyszne na ochłodę:)
Biszkopty 1 opakowanie układamy na blaszce, formie obojetne, zalewamy galaretka dowolną, układamy dowolne pokrojone owoce( pycha z truskawkami i brzoskwiniami) i zalewamy druga galaretką, odstawiamy do ostygniecia i ścięcia.
Pysznie smakuje schłodzone w lodówce, można dodać bitą śmietanę :)

czas wykonania 10 min. , tanio i pyszne polecam:)
 
A mnie wzięło na coś ciężkiego i wczoraj stworzyłam własnoręcznie pizzę :-p
Ciasto z przepisu na Pizza z pieczarkami | Przepisy wegetariańskie - wegetarianizm | Zwegowani.pl , góra wg własnej inwencji, czyli co tam znalazłam w lodówce.
A w ogóle to polecam Wam przepisy ze strony Przepisy wegetariańskie - wegetarianizm | Zwegowani.pl. Nie jestem wegetarianką, ale wychodzę z założenia, że kto jak kto, ale wegetarianie znają się na gotowaniu, bo muszą się trochę natrudzić, żeby się najeść. Z w/w strony robiłam ciasteczka owsiane (super!). Zajrzyjcie, mają bardzo ciekawe przepisy, które często są również bardzo proste. A większość z nich dodatkowo zdrowa i smaczna :-)
 
Magda.wu ja ostatnio 2 razy miałam pizzę, bo za dużo farszu zrobiłam:-), ale mój ucieszony bo uwielbia pizzę.
Ja robię z tego przepisu, tylko na górę inne składniki.:
PIZZA

• 0,4 kg mąki,
• 1 szklanka wody,
• 40 g drożdży,
• 1 łyżeczka soli,
• 2 łyżeczki cukru,
• 2 łyżki oleju,
• sos pomidorowy lub ketchup,
• 0,5 kg sera żółtego,
• 0,5 kg pieczarek,
• 1 czerwona papryka,
• oliwki,
• przyprawa do pizzy;



Wlewamy wodę (lekko ciepłą) do dużej miski. Wsypujemy cukier i mieszamy aż do całkowitego rozpuszczenia. Dodajemy drożdże i je także rozpuszczamy. Wsypujemy mąkę i łyżeczkę soli i dokładnie rozrabiamy ciasto rękoma, aż do uzyskania jednolitej masy. Gdy już wygląda na gotowe (takie, że można kłaść na blachę), dodajemy olej i ponownie rozrabiamy. Gotową masę odstawiamy na około 30 minut, by urosła. W tym czasie obieramy pieczarki, kroimy je i dusimy na niewielkiej ilości oleju (można lekko posolić). Następnie kroimy paprykę w kosteczkę. Smarujemy dużą, okrągłą formę tłuszczem i wykładamy ciastem, delikatnie je rozprowadzając palcami. Odstawiamy je jeszcze na 15 minut. Później smarujemy ciasto sosem pomidorowym i posypujemy przyprawą. Kładziemy pieczarki, paprykę i oliwki. Posypujemy całość startym, żółtym serem i wkładamy do nagrzanego do temp. 225st. piekarnika na najniższą półkę, na czas 20-tu minut. Przypiekanie od góry i od dołu. Smacznego!!!
 
krzynka- domowa pizza zajmuje 15 min1 włącznie z wyborem- co na górę, jest pyszna tania i taka jaka my sami lubimy.. mmmm ;) palce lizac. Jutro piekę zmoja babcią rogaliczki....jeju już mi cieknie po prodzie...
 
reklama
Oj - za późno przeczytałam te wasze posty i ... zamówiliśmy dzisiaj pizze na obiad, bo mi się gotować nie chciało.
Ale następnym razem spróbuję sama, a co!! :-)
Fiuu - mi też cieknie na myśl o babcinych rogalikach... ;-)
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry