reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

3 miesiące i gorzej śpi w nocy

MartaZiolko

Fanka BB :)
Dołączył(a)
7 Marzec 2008
Postów
164
Miasto
Kraków
Witam

Moja córka za ok. tydzień skończy 3 miesiące. Dotychczas ładnie usypiała wieczorem koło 21 i budziła się czasem raz czasem dwa razy na karmienie w ciagu nocy.
Teraz od dwóch nocy usypia tak jak zwykle koło 21, ale budzi się już koło 23 a następnie kolo 1 w nocy....i wczoraj juz wystraszona że czeka mnie nieprzespana noc wzięłam ją do siebie do łózka i tak jak na samym początku gdy się urodziła spała zawieszona na cycku..... :(((
Powiem szczerze, że nie chciałabym wracać do tego co już przerabiałam z córką, czyli do spania w jednym łożku i non stop przy cycku, bo juz tak ładni8e spała sama w łózeczku....
Zastanawiam się co może byc przyczyną?? MOże potrzebuje na powrót więcej w nocy jeść, a może przeszkadza jej nasza obecność (spimy w jednym pokoju) ...rozmowy, telewizor...?? i czas przenieść łóżeczko do osobnego pokoju?

Doradzcie cos dziewczyny
 
reklama
ja bym odradzala przenoszenie łóżeczka do czasu az nie bedzie przesypiac całych nocy no có moj maly ma 7 mc a dalej sie budzi regularnie co 3 godz tak ze nie ma rady trzeba przeczekac ;-)
 
martaziolko mielismy to samo 3 miesiac a moje dziecko jak by co ugryzlo,dopiero od niedawna lepiej sypia.Ona odkad skonczyla 2 miesiace spi w lozeczku i podobnie zaczela mi sie budzic coraz czesciej najpierw co 2 godz az doszlo do tego ze co 20 min przychodzilam do niej.Mala spi w swoim pokoju od 2-go miesiaca.Pewnie chodzilo o brak maminego ciepla i dokolo polozylam cieplutki kocyk do ktorego sie przytulala i zrobilam jej malutkie gniazdko a oprocz tego metoda przychodzenia do dziecka na poczatku po minucie jak nie zasnie i placze i tak stopniowo,rewelacja bo nam pomoglo i juz drugi miesiac idzie i nie mamy zadnych problemow.A oprocz tego to mala sie piersia nie najadala tak na prawde:sorry2: a teraz butle raz przed 24 a potem zazwyczaj juz nad ranem albo o 7 rano:tak:
 
Witam

Moja córka za ok. tydzień skończy 3 miesiące. Dotychczas ładnie usypiała wieczorem koło 21 i budziła się czasem raz czasem dwa razy na karmienie w ciagu nocy.
Teraz od dwóch nocy usypia tak jak zwykle koło 21, ale budzi się już koło 23 a następnie kolo 1 w nocy....i wczoraj juz wystraszona że czeka mnie nieprzespana noc wzięłam ją do siebie do łózka i tak jak na samym początku gdy się urodziła spała zawieszona na cycku..... :(((
Powiem szczerze, że nie chciałabym wracać do tego co już przerabiałam z córką, czyli do spania w jednym łożku i non stop przy cycku, bo juz tak ładni8e spała sama w łózeczku....
Zastanawiam się co może byc przyczyną?? MOże potrzebuje na powrót więcej w nocy jeść, a może przeszkadza jej nasza obecność (spimy w jednym pokoju) ...rozmowy, telewizor...?? i czas przenieść łóżeczko do osobnego pokoju?

Doradzcie cos dziewczyny
z moim Szymkiem było dokładnie to samo:tak::tak:przyczyna - ząbki. tak tak. co prawda do ich pojawienia się jeszcze chwilka ale w 3 miesiacu zwykle maluchy zaczynają odczuwac niepokój spowodowany swędzeniem i bolesnością dziąsełek. Potrzebują wtedy więcej przytulania, dłuższego posiedzenia przy piersi itp. jedyna rada uzbroic się w cierpliwość - samo przyszło samo przejdzie;-)
 
U nas było to samo ... po 3 miesiącu ząbki ... potem przerwa- znów piękne spanie .. z dzidzulami jest różnie ... Generalnie Bruno śpi ślicznie w nocy ale bywa różnie ... i trzeba się pogodzić z tym, że czasem się obudzi ..
a jeśli nie chcesz z nią sypiać to się nie poddawaj i nie bierz do łóżka ... ja przetrwałam i dziś nawet jak idą małemu trójki .. kwęknie w swoim łóżeczku i zasypia spowrotem
No i mój synek od urodzenia śpi w swoim pokoju a my w swoim ...
 
Mój synek ma prawie 4 miesiące i przerabiam dokładnie to samo.Wcześniej przesypiał całe noce ,taraz budzi się nawet trzy razy na jedzonko...Zresztą karmienie trwa zdecydowanie dłużej.Pytałam o to lekarza,kazał go obserwować bo istnieje możliwość,że nie wystarcza mu już mój pokarm:)))powiedział również,że może się to samo unormować i Antoś powróci do normalnego rytmu,który sobie tak pięknie wypracowaliśmy:)Dodam,że my też śpimy w jednym pokoju z małym i wydaje mi się,że to jeszcze troszeczkę za wcześnie na przenoszenie go do osobnego pokoju....pozdrawiam
 
Moj synek spal super,potem zle,super i znowu nie tak jak trzeba,male dzieci tak maja,maja wiele przyczyn,moga byc to zeby,brzuszek,strach,kupka i wiele innych,kazde dziecko takie jest bez wzgledu ile ma miesiecy czy lat,w wieku 3 lat czy 5 moze budzic sie 5 czy 6 razy w nocy,z moim malym pierwszym objawem niespania byly wlasnie zeby a nastepnie zmiana jaka nastapila po byismy na wakacjach 2 tyg a potem wrocilismy do domu i przestawil sie calkowicie,wiec roznie to z nim bywa
 
Witam :-) moje Słoneczko ma 5miesięcy i 1tydz. i ma już , albo dopiero 2 ząbki i od momentu kiedy zaczęły się problemy z ząbkami budzi się co 1,5- 2godziny. kiedyś przesypiał noc z dwiema pobudkami na jedzenie.bylo to dla nas męczace dlatego że jedynym sposobem na uśpienie była pierś.dodam że nasz synek ma problemy z kupką, więc tak częste jedzenie powodowalo bóle brzuszka-błędne koło.teraz jest o tyle dobrze że jeśli mały budzi się w nocy to niekoniecznie musze go karmić, pozwala się ululać na rękach. w nocy jest to męczące ponieważ Synek waży 9kg.mam nadzieję że w miarę jak będzie starszy bedzie przesypial noce i problem zniknie :blink:a jeśli chodzi o bóle brzuszka to radzimy sobie tym że Maciuś śpi w nocy na brzychu i bardzo tą pozycję lubi.zaczął spać na brzuszku gdy mial 2 miesiące, na początku się obawiałam coby nic się nie stalo podczas snu, ale radził sobie jest b. silny.pozdrawiam ;-)
 
Ostatnia edycja:
Witam. U mnie jest tak samo. Synek za tydzien skonczy 4 miesiace. Do miesiaca spal ze mna. Pozniej nauczylismy go spac samemu w luzeczku........i spal az do 3 miesiaca....od tego czsu budzi sie w nocy po 4, 5 razy i placze. czasem pomaga odwrocenie go na drugi boczek a czasem musze wstac i ponosic go....dodam ze karmie go tylko piersia. Nasz pediatra ppowiedzial ze jak sie karmi tylko piersia to dziecko w nocy sie budzi na karmienie, a wybudza sie bo za wczesnie go usypiamy i on czuje sie wyspany.... usypiamy go ok godz 20... moze dla takiego dziecka rzeczywiscie jest to za wczesnie?? Co myslicie??
 
reklama
usypiała wieczorem koło 21 i budziła się czasem raz czasem dwa razy na karmienie w ciagu nocy.
Teraz od dwóch nocy usypia tak jak zwykle koło 21, ale budzi się już koło 23 a następnie kolo 1 w nocy

mój syn jakby podobnie - o 21.00 go kładłam, ale nie chciał spać, czekał do 22.30 na mleczko i dopiero około 23.00 zasypiał, budził się w godzinach 1.00-3.00, a potem 6.00-7.00
obecnie (koniec trzeciego miesiąca) śpi nawet od 21.00 do 6.00, ale zdarza się jeszcze, że robi sobie pobudkę np. o trzeciej nad ranem
zastanawiam się czy to zależy od tego czym się karmi (do trzeciego miesiąca karmiłam piersią, potem miałam pewne problemy z ropniami i musiałam przejść na sztuczne mleko)

nie wiem czy można coś zaradzić, chyba przyda się cierpliwość po prostu :) trzeba to przeżyć, poczekać
 
Do góry