reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Drzemki w ciągu dnia

Dołączył(a)
28 Grudzień 2014
Postów
8
Witam, syn ma 3,5 miesiąca i od początku ładnie przesypia noc jednak nadal bardzo dużo snu potrzebuje w ciągu dnia. Czytałam ze takie niemowlę powinno juz mieć uregulowany tryb drzemek i mieć 2-3 w ciagu dnia o mniej więcej stałych porach, natomiast Czaruś praktycznie co godzinę potrzebuje drzemki, czasem 15 minutowej a czasem 2 godzinnej. W dodatku wieczorem po kąpieli jak dostanie jeść ładnie zasypia w swoim łóżeczku natomiast w ciagu dnia jak robi si zmęczony zaczyna bardzo płakać i trudno ma sie wyciszyć, pomaga jedynie bardzo intensywne bujanie we wózku aby zasnął. Czy Wasze dzieci w takim wieku tez potrzebowały tyle snu w ciagu dnia?
 
reklama
Moja ma obecnie 8 miesięcy i śpi różnie - ale generalnie ma 1 albo 2 drzemki (zależy o której wstanie i jak minęła noc).

Jeśli zasypia koło 21 i wstaje o 6 na mleko, potem po pół godziny zasypia i śpi do 9 to śpi raz od 1,5h-2h, a jeśli wstanie koło 7-8 to robi 2 drzemki - jedną koło południa od pół godziny po mniej więcej godzinę max, a drugą drzemkę 1-1,5-2h.
 
Jeśli chodzi o dzień , to moja 8 miesięczna córeczka pierwszą drzemkę robi sobie 2 godz po porannym obudzeniu i śpi około 1h , a drugą po południu do 2h max .
 
Łóżeczko samo w sobie nie zapewni lepsze zasypiania,bardziej może w kontekście jakości i komfortu snu,ponieważ tutaj powinniśmy zwrócić uwagę na materac i jego jakość wykonania,to najważniejszy aspekt. Turystyczne łóżeczko z reguły jest znacznie mniej wygodne niż tradycyjne.
 
Mój synek w ciągu dnia też na poczatku dużo spał , gdzies może po pół roczku to coraz mniej ale i tak spał chociaz chwilkę.
 
Do góry