reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CLO/duphaston/luteina/bromergon i inne farmakologiczne wspomagacze staranek...

Po ilu cyklach z CLO zaszlas w ciaze??


  • Wszystkich głosujących
    28
  • Ankieta zamknięta .
Co u was taki spokój dzisiaj??:)
Lekarz mówi że punkcja bedzie ok6lutego i transferek o ile się nie mylę po 4dniach no ale to sie jeszcze okaże, takbardzo chcę żeby już się udało...
Zajączku cóż ja muszę być silna , a czy zniosę wszystko cóż pewnie tak tylko czy nie skończę wkońcu w wariatkowie??????????Ale co ja gadam przeciez teraz już się uda i będzie cudnie:tak::tak::tak:
Pozdrawiam dziewczątka:tak:
No pewnie że się uda:D:D:D Już niedługo będziemy czarować :))
Jak nie to razem wylądujemy w wariatkowie i będzie wesoło:D
Ja was kobietki podziwiam .Macie wiare , sile do walki:-) , u mnie niestety z miesiaca na miesiac tej nadziei mniej:-(
Ewuniu, wiara to wszystko co nam zostaje kiedy kolejny cykl przynosi niepowodzenia. Ale wierz mi, po kilku dniach rozpaczy spowodowanej @ wstępuje we mnie nadzieja...tak jest zawsze:-)
Tak jak w mojej sygnaturze...:-)
 
reklama
Witam..piszę pierwszy raz na tym wątku chociaż podczytuje już od jakiegoś czasu...pisze dzisiaj bo mam pytanie i moze bardziej doświadczone dziewczyny pomoga mi... jestem 2 cykl na clo i wczoraj byłam na usg i lekarz powiedział ze w prawym jajniku są dwa pecherzyki 22 i 24 mm..i chiałam sie zapytać czy przy dwóch pecherzykach zawsze dochodzi do ciązy mnogiej..lekarz cos tam napomkną ze moga byc bliźniaki ale nic wiecej sie nie dowiedziałam i chyba musze zmienic lekarza..wiecie coś na temat dwóch pecherzyków..:)) moze któraś z Was tak miała?
 
Witam..piszę pierwszy raz na tym wątku chociaż podczytuje już od jakiegoś czasu...pisze dzisiaj bo mam pytanie i moze bardziej doświadczone dziewczyny pomoga mi... jestem 2 cykl na clo i wczoraj byłam na usg i lekarz powiedział ze w prawym jajniku są dwa pecherzyki 22 i 24 mm..i chiałam sie zapytać czy przy dwóch pecherzykach zawsze dochodzi do ciązy mnogiej..lekarz cos tam napomkną ze moga byc bliźniaki ale nic wiecej sie nie dowiedziałam i chyba musze zmienic lekarza..wiecie coś na temat dwóch pecherzyków..:)) moze któraś z Was tak miała?

Witam Majeka:-)
Po CLO może wystąpic ciąża mnoga ale jak pytałam lekarza jest to mały procent a najczęsciej w naturze jest tak że jak jeden pęcherzyk pęka blokuje on automatycznie inne pęcherzyki no ale cóż natura natura a może byc różnie.....;-) no a w szczegóności w cyklach stymulowanych:-)
Ja miałam ostatnio tak że pecherzyk umiejscowił się koło małej cysty endometrialnej no i brakło mu miejsca(cysta jest treści twardej a pecherzyk to galaretka) i pękł za wcześnie i tak jak lekarz powiedział było to jajeczko "nie dojrzałe" a na drugim jajniku też miałam pęcherzyk i powiedział że za dwa dni tez będzie z niego owulacja tylko że ja choruje na endometrioze i powiedział ze przy tej chorobie się to zdarza.
Pozdrawiam
 
Dzieki asienka, czyli niekoniecznie musi byc ciąża mnoga...trochę się obawiam bliźniaków, z jednej strony chciałabym ale z drugiej...:) ale bedziemy chyba próbować na wszystko jedno, jutro lub pojutrze powinnam mieć owulacje, chociaż nie wiem czy to juz nie bedą za duże te pecherzyki skoro wczoraj miały ponad 20mm a jutro już 15 dzień cyklu..
 
Witam..piszę pierwszy raz na tym wątku chociaż podczytuje już od jakiegoś czasu...pisze dzisiaj bo mam pytanie i moze bardziej doświadczone dziewczyny pomoga mi... jestem 2 cykl na clo i wczoraj byłam na usg i lekarz powiedział ze w prawym jajniku są dwa pecherzyki 22 i 24 mm..i chiałam sie zapytać czy przy dwóch pecherzykach zawsze dochodzi do ciązy mnogiej..lekarz cos tam napomkną ze moga byc bliźniaki ale nic wiecej sie nie dowiedziałam i chyba musze zmienic lekarza..wiecie coś na temat dwóch pecherzyków..:)) moze któraś z Was tak miała?


mialam podobnie jak ty... jestem po 6 cyklach z clo... ten ostatni byl szczesliwy :tak: i mamy jednego malucha :tak::tak: wiec nie jest tak ze MUSISZ miec blizniaki po clo... natomiat jest spore prawdopodobienstwo zajscie w ciaze mnoga po clo... szukalam w artukulach pisanych przez lekarzy i jak sie okazuje prawdopodobienstwo ciazy mnogiej wynosi 5-10%... (na marginesie bez wspomagaczy blizniaki rodza sie raz na 85 porodow, a trojaczki raz na 7225 porodow)...
prawdopodobienstow ciazy mnogiej przy braniu clo dodatkowo zwieksza sie jesli w rodzinie sa blizniaki, albo kobieta jest po 30-tce...

natomiast clo+2 duze pecherzyki+inseminacja=20% na blizniaki...


wiec trzeba sie liczyc z ,,ryzykiem" ciazy mnogiej... nas to nie przestraszylo... bo to przeciez szczescie x2 :-):tak::tak: lepiej miec 2 na raz niz nie miec dzieci wcale-tak sobie powtarzalismy... to byla dla nas szansa... dlugo nie moglam zajsc w ciaze i jak to mowia ,,tonacy brzytwy sie lapie"... no i oplacalo sie :-):tak::tak: i na dodatek jestem zywym przykladem ze po clo nie koniecznie musza byc blizniaki :tak:
 
ja biorę duphaston już 2 ckl, u mnie nie ma żadnych skutków uocznych
kurde, ja juz sama nie wiem co myslec.... bralam duphaston w pazdzierniku i listopadzie i nie pamietam aby mi cos dolegało, moze nie zwracalam na to uwagi, nie wiem....
a teraz od 2 dni pobolewaja troszenke piersi, sa takie jakby ciut nabrzmiale i powiekszone i boli podbrzusze i czasem jajnik.... czyzby juz objawy na @, chyba za wczesnie?
 
Ja was kobietki podziwiam .Macie wiare , sile do walki:-) , u mnie niestety z miesiaca na miesiac tej nadziei mniej:-(
Ewcia trezba mieć wiarę i siłę choć nie jest tak rózowo każda z nas przeckodzi kryzysy i załamania, ale trzeba iść do przodu i wierzyć wierzyc wierzyc że będzie dobrze u każdej z nas u Ciebie też wiec głowa do góry:tak:
 
reklama
kurde, ja juz sama nie wiem co myslec.... bralam duphaston w pazdzierniku i listopadzie i nie pamietam aby mi cos dolegało, moze nie zwracalam na to uwagi, nie wiem....
a teraz od 2 dni pobolewaja troszenke piersi, sa takie jakby ciut nabrzmiale i powiekszone i boli podbrzusze i czasem jajnik.... czyzby juz objawy na @, chyba za wczesnie?
dupfhston to syntetyczyn progesteron, więc objawy mogą być takie jak przed @, co wcale nie znaczy, że przyjdzie, bo równie dobrze mogą świadczyć o fasolce
 
Do góry