reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Rozumiem. Wprawdzie mój nie ma problemu ze spaniem, ale jest ogromnym wulkanem energii, który potrzebuje ciągłych zmian, nowych bodźców, szybko się nudzi, teraz przechodzi etap "wszystko na nie". Chodzi do żłobka, więc też choroby nas nieoszczędzają. Ostatnio tez o tym myślałam, że w sumie mam wymagające dziecko i do tego noworodek. Przeraża mnie to trochę. Z jednej strony zawsze chciałam mieć małą różnice wieku między dziećmi, ale z drugiej strony napewno będzie to duuuże wyzwanie. Zanim urodziłam synka to oczywiście wyobrażałam sobie cukierkowe życie ze śpiącym noworodkiem. Standardowo życie zweryfikowało 😅 ale patrząc z drugiej strony, boje się, że jak się szybko nie zdecyduje i mój synek będzie coraz starszy i bardziej samodzielny to zostanie jedynakiem 😔
Nie ma złotego środka 🤷 ale im bliżej, to widzę coraz więcej jakichś ,,ale,,. Z drugiej strony strach ma wielkie oczy, więc chyba jednak zaryzykuję 🙂
 
reklama
Hej dziewczyny, mam pytanie trochę z innej beczki. Czy któraś z Was jest lub była w ciąży podczas urlopu wychowawczego ? Przeszłyście na chorobowe ? Czy któraś jest nauczycielką w takiej sytuacji 😁 jestem ciekawa jak to wygląda w teorii, gdy np wiem, że pracodawcy się to nie spodoba 😔
 
Hej dziewczyny, mam pytanie trochę z innej beczki. Czy któraś z Was jest lub była w ciąży podczas urlopu wychowawczego ? Przeszłyście na chorobowe ? Czy któraś jest nauczycielką w takiej sytuacji 😁 jestem ciekawa jak to wygląda w teorii, gdy np wiem, że pracodawcy się to nie spodoba 😔
Ja wprawdzie nie miałam takiej sytuacji, ale to nie jest tak, że normalnie kończysz wychowawczy i potem przechodzisz na l4 i pracodawca nie ma nic do gadania?
 
Hej dziewczyny, mam pytanie trochę z innej beczki. Czy któraś z Was jest lub była w ciąży podczas urlopu wychowawczego ? Przeszłyście na chorobowe ? Czy któraś jest nauczycielką w takiej sytuacji 😁 jestem ciekawa jak to wygląda w teorii, gdy np wiem, że pracodawcy się to nie spodoba 😔
Z tego co pamiętam w trakcie urlopu wychowawczego nie przysługuje prawo do zasiłku chorobowego. Trzeba wrócić do pracy (przerwać urlop) i potem przejść na L4.
 
Z tego co pamiętam w trakcie urlopu wychowawczego nie przysługuje prawo do zasiłku chorobowego. Trzeba wrócić do pracy (przerwać urlop) i potem przejść na L4.
No tak, ale czy można przy składaniu rezygnacji z wychowawczego powiedzieć wprost że jestem w ciąży i że przyjdzie zwolnienie lekarskie ? Nie chcę oszukiwać i mówić że wracam do pracy,podczas kiedy wiem, że nie wrócę.
 
No tak, ale czy można przy składaniu rezygnacji z wychowawczego powiedzieć wprost że jestem w ciąży i że przyjdzie zwolnienie lekarskie ? Nie chcę oszukiwać i mówić że wracam do pracy,podczas kiedy wiem, że nie wrócę.
To już jest Twoje ryzyko. Wracasz do pracy i pracodawca ma prawo oczekiwać, że się stawisz, a nie od razu pójdziesz do lekarza po zwolnienie. Wszystko zależy od tego jakie masz stosunki z pracodawcą.
 
Witajcie. Długo mnie nie było bo jednak nie znalazłam dla siebie miejsca w topiku październikowe mamy. Za duży tam tłok..
Jestem przed 1 badaniem prenatalnym - usg, wiec może za tydzień się dowiem kto we mnie mieszka. Ale powiem WAM że jest mi to obojętne w 100%, nastawiam się na synka, będzie miał na imię Antoś, nie wiem skąd przeczucie, od początku tak czuje i nawet lepiej bo chyba bym sobie nie poradziła z wychowaniem dziewczynki. Myślę że kobieta ma jednak gorzej, ogólnie chłopcom łatwiej w życiu- nie wymaga sie od nich tyle co od płci przeciwnej.. napewno posiadanie dziewczynki było by miłym doświadczeniem ale jednak nakierowałam swoją podświadomość na synka. Trzeci synek :). Marzy mi się zdrowy synek.
to już 12 tydzień, narazie nikomu o ciąży nie mówiliśmy, czekamy na odpowiednią chwilę, nie zniosłabym sugestii że mogłaby to być dziewczynka, że była by parka... moi rodzice mają juz 2 wnuków (Teściowa 5 ) i chyba nie marzą o kolejnych. Nie chcę ich zaskakiwać przy świątecznym stole. Ale wiecie że już mi coraz ciezej ukryć ciążę bo przytyłam i musiałam już zmienic garderobę, więc lada dzień może powiemy;)
Co do urlopu wychowawczego to można zrobić tak że napisać pismo do pracodawcy z informacją że się wraca do pracy i przerywa urlop wychowawczy. To pismo musi być minimum 30 dni przed wskazana data powrotu. Wtedy sama wskazujesz datę powrotu do pracy. I pracodawca musi wyrazić zgodę. Rezerwujesz sobie wizytę u lekarza na dzien przed tą data i wtedy idziesz na zwolnienie od jutra.
 
reklama
My jesteśmy już po staraniach, teraz czekamy na czas, kiedy będziemy mogli zrobić test ciążowy i się przekonać. Na początku mówiłam, że nie będę się nastawiać i nakręcać, a teraz codziennie myślę o tym, żebym była w ciąży i żeby się już udało ...co do urlopu wychowawczego wlaśnie nie chcę zrobić tak , że sobie pracodawca poukłada wszystko a ja rzucę zwolnieniem. To jest szkoła. Praca z dziećmi, więc chciałabym zagrać fair, nie robić im zamieszania, ale pod warunkiem, że też mnie fajnie potraktują, a z tym może być różnie :) no ale tym to już się będę martwić jak będę w ciąży. Mam nadzieję, że jestem 😁
 
Do góry