reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

NiaNia ja tez mam dzis imieniny:) a jesli chodzi o sluz, to w cyklu ktorym udalo mi sie zafaslkowac nie mialam zadnego sluzu, wcale dopiero po owulacji taki gesty bialy az do teraz;)
Wszystkiego dobrego ;-) spokojnej ciazy i zdrowej Gwiazdeczki:-D

a co do sluzu to ja mialam jeden dzien "bialko" (przedwczoraj). teraz mam taki "serek" myslicie ze owu byla dwa dni temu czy wczoraj ?
 
reklama
Camy4 ja nie umiem interpretowac sluzu, nie mam o tym pojecia.nie pomoge Ci;( jedyne co moge Wam zaproponowac to testy owulacyjne, dzialaja naprawde
 
Czesc Towarzyszki Niedoli;-):-)

dziękuje bardzo za życzenia imieninowe:cool: Znów jestem niewyspana :cool2::-p

A przy okazji...poproszę też o tą książeczkę. Już przestudiuję.
ALe jestem ciekawa czy Wam sie udało. Ja na razie na etapie zalewania @.Bleeeee..brzuchol boli. Pytanko,czy któraś z Was korzysta z luteiny? Biore ją na regulację cyklu (co w tym miesiącu kiepsko zadziałało bo wyszło że 40 dni) no i aby pomogło przy dzidziusiu. No i biorę tak 3 cykl..i czuję że mam jakieś skutki uboczne (tylko czy w ogole moga byc?) typu "urojenia" ciążowe, nudności, krecenia sie w głowie..no i parę kilo na plusie. Kurcze...

Ksiązeczka wysłana :cool2:
Kasiu ja nie brałam luteiny. Po co sie ją bierze ?:-p

NiaNia ja tez mam dzis imieniny:)

Eni kochana wszytskiego najlepszego :-):-):-)

a co do sluzu to ja mialam jeden dzien "bialko" (przedwczoraj). teraz mam taki "serek" myslicie ze owu byla dwa dni temu czy wczoraj ?

Jak dla mnie to ewidentnie bialko :tak: Ale to bywa czasem kwestia godzin wiec to sztuka interpretować.
Camy a ta akcja z poniedziałku na wtorek to była po ilu dniach przerwy ?:cool2:


Camy4 ja nie umiem interpretowac sluzu, nie mam o tym pojecia.nie pomoge Ci;( jedyne co moge Wam zaproponowac to testy owulacyjne, dzialaja naprawde

Ja tez uwierzyłam w te testy:tak::tak::tak:
Nawet jesli teraz nie jestem w ciązy - juz bede wiedziała co zrobić w przyszłym miesiącu :tak::cool2: A wtedy to juz na stówe musze zajśc :-p

Teraz zrobiłabym tak - wstrzymałabym przytulanie od @ do momentu kiedy obie kreski na teście owulacyjnym bedą widoczne, oczywiscie ta druga jasniejsza, ale nie taka zupełnie blada.

Ja się bałam wiec akcje były w te blade kreski. Nasienie traci na mocy i wtedy kiedy powinien odbyć się stosunek jest za słabe:tak: :tak::tak::tak: Bardzo blada kreska utrzymywła się przez długo. W końcu zroblismy dwa dni przerwy (dokładnie 56 h), planowane przytulanie było na niedziele wieczorem :tak: Az tu nagle spontanicznie wyszło przytualnie:cool2: Zupełnie bez zasad o których pisze w ksiazce "chłopiec czy dziewczynka":-p, nie o tej porze kiedy było planowane...i własciwie wtedy pomyślałam sobie - kurde bedziemy miec kolejny miesiac do tyłu:-(no ale trudno..

Ale jesli zaszłabym w ciązę to własnie z tej spontanicznej, nieplanowanej, wbrew wszytskim zasadom akcji :cool2::cool:
 
Cześć dziewczyny!
Eni, książeczka rzeczywiście jest niezła:tak:. Ja od tygodnia biorę wapno, magnez i kwas foliowy(od 3 dni). Jadałam już przed planowaniem sporo słodkiego, więc dieta odpowiednia dla starań o dziewczynkę.
Dzisiaj kupię testy i będę sprawdzać za kilka dni zapowiedzi owulki :-).
Już nie mogę się doczekać:-p
 
Czesc Towarzyszki Niedoli;-):-)

dziękuje bardzo za życzenia imieninowe:cool: Znów jestem niewyspana :cool2::-p



Camy a ta akcja z poniedziałku na wtorek to była po ilu dniach przerwy ?:cool2:
Czesc Kochana :-)
akcja byla po tygodniu przerwy ;-) ledwo wytrzymalismy:-p
Mnie od wczoraj wieczorem na maxa boli lewy jajnik... dzisiaj jest troche lepiej, ale wczoraj ledwo chodzilam:-( tylko co to moze znaczyc ?
 
Cześć dziewczyny!
Eni, książeczka rzeczywiście jest niezła:tak:. Ja od tygodnia biorę wapno, magnez i kwas foliowy(od 3 dni). Jadałam już przed planowaniem sporo słodkiego, więc dieta odpowiednia dla starań o dziewczynkę.
Dzisiaj kupię testy i będę sprawdzać za kilka dni zapowiedzi owulki :-).
Już nie mogę się doczekać:-p
Hej Dorotko,

nie mozesz sie doczekac przytulania czy owulki:-)
tak sie zastanawiam czy to dobrze tak sie "starac " na dziewczynke - troche sie boje swojego rozczarowania jakby sie okazalo ze to drugi synek... :zawstydzona/y: w sumie najwazniejsze zeby malenstwo bylo zdrowe :tak:
 
Cześć dziewczyny!
Eni, książeczka rzeczywiście jest niezła:tak:. Ja od tygodnia biorę wapno, magnez i kwas foliowy(od 3 dni). Jadałam już przed planowaniem sporo słodkiego, więc dieta odpowiednia dla starań o dziewczynkę.
Dzisiaj kupię testy i będę sprawdzać za kilka dni zapowiedzi owulki :-).
Już nie mogę się doczekać:-p



Ja tez pije codziennie wapno i magnez :tak: Kwas foliowy od jakis dwóch miesiecy :cool:

Trzymam kciuki Dorotka ;-)
 
Hej Dorotko,

nie mozesz sie doczekac przytulania czy owulki:-)
tak sie zastanawiam czy to dobrze tak sie "starac " na dziewczynke - troche sie boje swojego rozczarowania jakby sie okazalo ze to drugi synek... :zawstydzona/y: w sumie najwazniejsze zeby malenstwo bylo zdrowe :tak:

Ja tez się boje:-p
Ale mysle, ze przy tej wiedzy jaka mamy:tak: sa spore szanse zeby to była dziewczynka. Rozmawiam z moimi lipcówkami i podobno jest tak, ze jesli jestes w ciaży i dowiadujesz się np. ze w brzuszku jest dziewczynka (a masz juz syna) to cieszysz się, ale w tamej chwili dochodzi do Ciebie, ze własciwie to płeć jest Ci obojetna :tak:

Ja narazie bardzo chcialabym zobaczyć dwie kreski ma teście, potem bijące serduszko a potem...no najlepiej dziewczynkę :-)
 
reklama
Czesc Kochana :-)
akcja byla po tygodniu przerwy ;-) ledwo wytrzymalismy:-p
Mnie od wczoraj wieczorem na maxa boli lewy jajnik... dzisiaj jest troche lepiej, ale wczoraj ledwo chodzilam:-( tylko co to moze znaczyc ?

Tydzień to piekna przerwa, na bank nasienie jest dojrzałe i silne:tak: Pleminiki meskie żyją 24h wiec na bank popadały zanim była owulacja, wiec na to wyglada, ze zeńskie teraz wedrują jajowodami do szyjki macicy :cool2::tak:
No zaraz przeanalizujmy :

z kalendarza ciązy :cool:

TYDZIEŃ 3


Do biegu, gotów, start ! Poczęło się dziecko !


Na początku tego tygodnia ciąży ma miejsce główne wydarzenie - dzięki niemu za jakieś 265 dni przyjdzie na świat śliczny chłopiec lub dziewczynka (lub jedno i drugie !). Czy pamiętasz ten dzień ? Niektóre kobiety wiedzą, kiedy następuje u nich owulacja, inne nie.
Poczęcie dziecka następuje w chwili zapłodnienia dojrzałego jaja przez plemnik w jajowodzie (przewodzie łączącym jajnik z macicą). Materiał genetyczny zawarty w jądrach obu komórek łączy się, tworząc blastocystę. Jej komórki szybko się dzielą i przemieszczają jajowodem do macicy. Ta pierwsza wędrówka przez 12 centymetrowy jajowód trwa około 5 dni. Po tym czasie następuje zagnieżdżenie blastocysty w miękkiej wyściółce macicy.


Ty
Na tym etapie ciąży w ciele kobiety nie zachodzą żadne widoczne zmiany (choć niektóre twierdzą, że potrafią określić moment poczęcia).


Twoje dziecko
Dziecko jest obecnie zygotą, zbiorem szybko dzielących się komórek.
Jest wielkości główki od szpilki (około 0,15 mm). Pod koniec pierwszego tygodnia można je zobaczyć gołym okiem.


Moim zdaniem dzieje się to co na czerwono :cool:
 
Do góry