reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Jezu ja teraz jestem 4 dni po owulacji:tak:
Wiec to co moze się dziać we mnie :shocked2:

TYDZIEŃ 4
(2. tydzień po poczęciu)


Zagnieżdżenie


Uwaga ! Każda ciąża jest inna, dlatego podawane przez nas fakty pełnią jedynie funkcję orientacyjną. W razie jakichkolwiek wątpliwości, skontaktuj się ze swoim lekarzem.


W czwartym tygodniu ciąży (ok. 5 dni po poczęciu) następuje zagnieżdżenie W tym okresie niektóre kobiety - szczególnie wrażliwe na zmiany hormonalne - mają złe samopoczucie, mogą także obserwować niewielkie krwawienie.


Ty
Możesz czuć się zmęczona i rozdrażniona - choć nie jest to regułą. Niektóre kobiety mogą na tym etapie ciąży odczuwać szczególnie silne objawy napięcia przedmiesiączkowego: powiększone piersi, wzrost wagi ciała, napięcie podbrzusza, częste oddawanie moczu, zmiany nastroju i zmęczenie. Miesiączka wydaje się tuż tuż... ale nie nadchodzi. Może jesteś w ciąży ?


Twoje dziecko
Witamy... zarodek
W wieku dwóch tygodni od zapłodnienia Twoje dziecko zyskuje oficjalne miano zarodka. Zaczyna tworzyć się łożysko, dzięki któremu dziecko będzie się odżywiać. 21 dnia po poczęciu rozpocznie pracę malutkie serduszko, które będzie rytmicznie pompować krew.


O matko a jeżeli dzieje się to na prawde ?:cool::-)
 
reklama
Wiecie co tak sobie myślę, ze to byloby zbyt piekne:-) pewnie nei jestem w ciązy..Jakos nie umiem w to uwierzyć:shocked2:

Ale z drugiej strony - nigdy nie mialam przez tak długi czas bólu jajników :dull: czy podbrzusza :dull: To jest takie inne niz zwykle. Czuje się tez ostatnio okropnie zmęczona :shocked2:
 
Materiał genetyczny zawarty w jądrach obu komórek łączy się, tworząc blastocystę. Jej komórki szybko się dzielą i przemieszczają jajowodem do macicy.
obys miala racje ;-)
a co do plci dzieciatka - moja kolezanka (18 tc) wczoraj wrocila z usg 4d. wszyscy jej mowili ze wyglada na dziewczynke- cera jej sie popsula, w tylku przytyla i w ogole nie najlepiej wyglada. Poniewaz ma juz synka (2,5 roku) oczywiscie bardzo chciala core i po tych wszystkich gadkach ze wyglada ze to bedzie dziewczynka dosyc mocno sie nastawila... a wczoraj zalamanie - na 99% chlopiec. powiedziala nawet ze w takim razie to ona juz nie chce byc w ciazy (zwalam to na szalejace hormony) ale mimo wszystko ciezko bylo sluchac...:-(

dlatego staram sie nie myslec o plci... przynajmniej narazie:-p pewnie jak sie kiedys dowiem ze jestem w ciazy to bede sie "modlila" o dziewczynke - tak samo jak teraz staram sie nie myslec czy sie udalo zafasolkowac...

nie chcialabym
 
Wiecie co tak sobie myślę, ze to byloby zbyt piekne:-) pewnie nei jestem w ciązy..Jakos nie umiem w to uwierzyć:shocked2:

Ale z drugiej strony - nigdy nie mialam przez tak długi czas bólu jajników :dull: czy podbrzusza :dull: To jest takie inne niz zwykle. Czuje się tez ostatnio okropnie zmęczona :shocked2:
z calego serca Ci zycze abys jednak byla w ciazy! :tak::tak: ale... przynajmniej sie staraj nie nastawiac za mocno ze to ciaza:zawstydzona/y: zeby nie bylo pozniej rozczarowania... mnie w tym miesiacu tez dlugo i dziwnie boli brzuch - moze to pogoda :rolleyes2: w zeszlym miesiacu troche mi sie cykl wydluzyl i moze cos (nie zwiazanego z zafasolkowaniem) sie dzieje. na poczatku lipca robilam sobie morfologie i toxo i niby wszystko bylo prawie dobrze - bardzo malenka anemia (nawet zeleza nie dostala tylko mam żreć warzywa i owoce).
 
obys miala racje ;-)
a co do plci dzieciatka - moja kolezanka (18 tc) wczoraj wrocila z usg 4d. wszyscy jej mowili ze wyglada na dziewczynke- cera jej sie popsula, w tylku przytyla i w ogole nie najlepiej wyglada. Poniewaz ma juz synka (2,5 roku) oczywiscie bardzo chciala core i po tych wszystkich gadkach ze wyglada ze to bedzie dziewczynka dosyc mocno sie nastawila... a wczoraj zalamanie - na 99% chlopiec. powiedziala nawet ze w takim razie to ona juz nie chce byc w ciazy (zwalam to na szalejace hormony) ale mimo wszystko ciezko bylo sluchac...:-(

dlatego staram sie nie myslec o plci... przynajmniej narazie:-p pewnie jak sie kiedys dowiem ze jestem w ciazy to bede sie "modlila" o dziewczynke - tak samo jak teraz staram sie nie myslec czy sie udalo zafasolkowac...

nie chcialabym

Kurcze to faktycznie cieżka akcja z ta kumpelą :shocked2: Bardzo smutne to :sorry:

Ja tam się nastawiam, ze 1. bede w ciazy za pare miesiacy dopiero :cool2: 2. znając moje szczescie to bedzie drugi chłopak :cool2:
 
Kurcze to faktycznie cieżka akcja z ta kumpelą :shocked2: Bardzo smutne to :sorry:

Ja tam się nastawiam, ze 1. bede w ciazy za pare miesiacy dopiero :cool2: 2. znając moje szczescie to bedzie drugi chłopak :cool2:
ja tez mam "przeczucie" ze drugie dziecie bedzie chlopcem :-p
najwazniejsze zeby bylo zdrowe;-) a z ta kolezanka to mam nadzieje ze do porodu juz jej przejdzie
 
niby zaplanowali ciaze, mowili ze niewazne czy chlopiec czy dziewczynka. ona jak juz byla w ciazy to sie nakrecila na corke bo tak jej wszyscy mowili... poprostu zrobili dziewczynie krzywde
 
niby zaplanowali ciaze, mowili ze niewazne czy chlopiec czy dziewczynka. ona jak juz byla w ciazy to sie nakrecila na corke bo tak jej wszyscy mowili... poprostu zrobili dziewczynie krzywde

Przerąbane:-(

Ona chyba sobie zrobila największą krzywdę. Moge sobie wyobrazić, ze to nie łatwe nie nakrecać się (same to doskonale znamy:cool2:) ale lepiej sobie gadać, że bedzie drugi chłopak cały czas a potem mile sie zaskoczyć :tak:
Ja tak bede teraz robić :cool:

A ile ma jej pierszy synek ?
 
reklama
Przerąbane:-(

Ona chyba sobie zrobila największą krzywdę. Moge sobie wyobrazić, ze to nie łatwe nie nakrecać się (same to doskonale znamy:cool2:) ale lepiej sobie gadać, że bedzie drugi chłopak cały czas a potem mile sie zaskoczyć :tak:
Ja tak bede teraz robić :cool:

A ile ma jej pierszy synek ?
2 latka i 8 miesiecy (15.11.2004) super chlopczyk! Filip ma piekne wlosy ;-) geste i ciemne i w ogole jest slodki :-)
 
Do góry