reklama
Strona 2 z 9588 Pierwszy 12312 Ostatni
11. do 20. z 95871
 1. #11
  Agnezzz
  Guest

  Domyślnie Odp: Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

  Wiem, że też wiele na ten temat czytałam. Gdzieś na jakiejś stronie internetowej były też opisy jaką dietę nalezy stosować na dziewczynkę a jaką na chłopca, ale oczywiście już nie pamiętam ;)

 2. reklama

 3. #12

  Domyślnie Odp: Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

  Wiecie dziewczynki-ja jak już pisałam bardzo bym chciała teraz chłopczyka-ale obojętnie chłopczyk czy dziewuszka najważniejsze aby dzidziuś by łZDROWY-JAK RYBKA ;D 4. #13

  Domyślnie Odp: Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

  Hej dziewczynki, ja chciałabym po prostu dziecko, choć jedno, nieważne chłopiec czy dziewczynka.Ważne żeby było i było zdrowiutkie.

 5. #14
  PODWÓJNA MAMA Avatar LILITH
  Zarejestrowany
  05-2005
  Skąd
  UK
  Postów
  11 017

  Domyślnie Odp: Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

  Metoda planowania płci opiera się na teorii, że najważniejszym elementem planowania płci jest czas w którym ma dojść do stosunku płciowego, odpowiednio zgrany z momentem jajeczkowania. Im stosunek płciowy jest bliższy terminowi jajeczkowania tym bardziej prawdopodobne jest poczęcie dziecka płci męskiej. Dzieje się tak dlatego, że wydzielin w drogach rodnych kobiety są najbardziej zasadowe w czasie jajeczkowania co jest korzystniejsze dla szybkich plemników męskotwórczych Y.
  Natomiast jeżeli stosunek będzie miał miejsce 2-3 dni przed jajeczkowaniem kiedy wydzieliny są zdecydowanie kwaśne, zwiększają się szanse dla plemników żeńskotwórczych wolniejszych, ale odporniejszych X. Teorię zainspirował fakt, że w efekcie sztucznej inseminacji kiedy podaje się pacjentce nasienie korzystając z monitoringu rodzi się 80% chłopców.

  gdy staramy sie o chlopca:
  3. Oczywiście starania mają być przyjemnością, ale zaleca się pozycję od tyłu, która umożliwia wprowadzenie nasienia blisko szyjki macicy oraz wcześniejszy orgazm kobiety co powoduje wyższą zasadowość środowiska.
  4. Poleca się stosowanie diety bogatej w sód na 3 miesiące przed rozpoczęciem starań przez obydwóch małżonków

  gdy staramy sie o dziewczynke:
  3. Oczywiście starania mają być przyjemnością, ale zaleca się pozycję klasyczną z przodu  oraz późniejszy orgazm kobiety.
  4. Poleca się stosowanie diety bogatej w wapń


  a to dodatkowe informacje:
  Uwagi:
  1. Należy koniecznie zastosować się do pierwszych dwóch punktów zaleceń
  2. Branie leków hormonalnych zwiększa szansę na dziewczynkę
  3. Są rodziny skazane tylko na mężczyzn
  4. Późniejszy wiek matki zwiększa prawdopodobieństwo urodzenia dziewczynki
  5. Miesiąc maj, październik to miesiąc poczęć chłopców zaś styczeń, sierpień miesiąc poczęć dziewczynek.
  6. jeżeli występuje problem z jakością nasienia należy starać się na chłopca
  W ramach zabawy sprawdź statystykę czyli jak w zależności od wieku rodziców możesz zaplanować płeć na stronach http://ez_plec.w.interia.pl/tabela.indexhttp://jolmys.webpark.pl/


  to takze dostalam do opisu testow od pani Ewy!!

  a wiecie co zaobserwowalam dziewczyny??! ze my powinnysmy mniej wiecej podobnie testowac!! wsumie to prawie jedna po drugiej!wyobrazcie sobie jakby to bylo wspaniale jakby po koleij kazda z nas pisala ze zobaczyla te 2 wymarzone kreseczki!!!

 6. #15
  Agnezzz
  Guest

  Domyślnie Odp: Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

  Wow..niezły opis :D Muszę zapamiętać, my z mężem chcielibyśmy chyba najpierw chłopca. Ale jak będzie dziołcha to tyż piknie :P

 7. #16
  PODWÓJNA MAMA Avatar LILITH
  Zarejestrowany
  05-2005
  Skąd
  UK
  Postów
  11 017

  Domyślnie Odp: Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

  no...wsumie wazne zeby wkoncu sie pojawilo i bylo zdrowiutkie!!czy to chlopczyk czy dziewczynka to wazne ze nasze i tak bardzo upragnione!!!

 8. #17

  Domyślnie Odp: Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

  Te tabele nie zawsze się zgadzają -ale można się pobawić ,bo według nich to moja 5- letnia córeczka powinna być chłopcem-ha ha ha ;D 9. reklama

 10. #18

  Domyślnie Odp: Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

  Lilith-masz racje ja sama tak twierdze i zapewne reszta również-najważniejsze aby było dzieciątko zdrowe. :D-ale pomarzyć zawsze można ::) 11. #19

  Domyślnie Odp: Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

  z tej waszej tabelki wychodzi że będe miała córeczke,ale czas pokaże,przy kolejnym USG poproszę ginekologa o podanie płci dzieciątka ;D

 12. #20

  Domyślnie Odp: Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

  "Statystycznie stosunek dzieci płci męskiej do rodzących się dzieci płci żeńskiej wynosi 105:100. Oznacza to, że chłopców przychodzi na świat więcej niż dziewczynek. Można to tłumaczyć na szereg sposobów. Najbardziej sugestywnym jest fakt, że chromosom Y jest mniejszy i lżejszy od chromosomu X. Tym samym plemniki zawierające Y mają mniejsza masę niż te z żeńskim chromosomem X. Docierają prędzej do komórki jajowej i skuteczniej ją penetrują. To proste spostrzeżenie umożliwia planowanie terminu odbycia stosunku płciowego, który mógłby skutkować urodzeniem dziecka pożądanej płci. Powszechnie uważa się że po stosunku odbytym tuż przed jajeczkowaniem rodzi się znacznie więcej chłopców, a po stosunkach wyprzedzających jajeczkowanie o 2-3 dni na świat przychodzi znacznie więcej dziewczynek."

  www.potomek.pl


  "Chłopiec czy dziewczynka?

  Ludzkość od wieków stara się odgadnąć, co ma zrobić, by spłodzić upragnionego syna (rzadziej - córkę).

  Wierzono, że pokarmy słodkie, bogate w wapń i magnez zwiększają szanse na dziewczynkę, a ostre, pełne sodu i potasu - na chłopca. Jeśli kobieta chce mieć syna, powinna przed planowanym zajściem w ciążę jeść jak najwięcej mięsa, owoców i soli, unikać czekolady, orzechów, pieczywa i nabiału. Na córkę pomagają: nabiał, pieczywo, kluski, ciasta, marchew, groch, fasola, czekolada i miód. Skuteczność metody jest jednak ograniczona, a jej stosowanie może doprowadzić do kamicy nerkowej (jeśli chcemy dziewczynki), albo nadciśnienia tętniczego (jeśli marzymy o chłopcu).

  Starożytni Germanie, chcąc spłodzić syna, zabierali do łożnicy... siekierę. Wierzono też, że jeśli mąż poczyta żonie po stosunku żywoty sławnych mężów, to urodzi ona syna. Jeszcze w 1917 roku lekarz John Dawson twierdził, że jajeczko pochodzące z lewego jajnika daje dziewczynkę, a z prawego - chłopca (dziś wiemy, że za płeć dziecka odpowiada - w sensie genetycznym - wyłącznie ojciec, to on bowiem daje mu albo żeński chromosom X, albo męski Y).

  Hipokrates pisał, że mężczyzna, który pragnie mieć córkę, winien zbliżać się do żony po ustaniu miesiączki i traktować ją codziennie czule, aż do utraty sił witalnych. Ten zaś, który pragnie mieć syna, winien zbliżać się do swej żony, gdy ona ma na to ochotę (ta jest zwykle największa w dniu owulacji). Według Talmudu orgazm kobiecy zwiększa szanse na poczęcie syna. Te obserwacje zgadzają się z wynikami współczesnych badań medycznych.

  Plemniki męskie (z chromosomem Y) są mniejsze i szybsze, ale krócej żyją i są mniej odporne na niekorzystne warunki. Plemniki żeńskie (te z X) - odwrotnie: są cięższe, wolniejsze, ale odporniejsze np. na kwaśny odczyn pochwy i mają więcej materiałów zapasowych, więc mogą dłużej czekać na jajeczko (nawet powyżej 72 godzin). Ponieważ komórka jajowa jest zdolna do zapłodnienia przeciętnie 24-36 godzin, jeśli do współżycia dojdzie przed owulacją (uwolnieniem jaja z jajnika), jest bardziej prawdopodobne, że w drogach rodnych kobiety przetrwają plemniki żeńskie i poczniemy dziewczynkę. Jeśli zaś stosunek ma miejsce w trakcie lub tuż po owulacji, zwiększa się szansa plemników męskich w wyścigu do jaja (i szansa na męskiego potomka).

  Od niedawna testowana jest też metoda elektryczna (tzw. selnas). Opiera się ona na odkrytym kilka lat temu zjawisku, że plemniki X są naładowane dodatnio, a Y - ujemnie. Tymczasem potencjał elektryczny komórki jajowej zmienia się tak, że w niektóre dni przyciąga ona plemniki żeńskie, a w inne męskie. Twórca metody, Patrick Shoun, zapewnia, że właściwie stosowana metoda selnas potrafi ustalić żądaną płeć potomstwa z precyzją rzędu 98,7 proc. Na razie elektryczne testy oferuje swoim pacjentom jedynie klinika Patricka Shouna.

  Izraelscy naukowcy twierdzą, że dziewczynki dają ciału matki bardziej wyraźny sygnał, że jest w ciąży. Różnicę można wykryć już 16 dni po zapłodnieniu. Jak? Na samym początku ciąży w organizmie matki wzrasta poziom HCG, hormonu, którego zadaniem jest podtrzymanie ciąży. Dzięki izraelskim badaniom wiadomo, że żeński zarodek wywołuje u ciężarnej niemal o 20 proc. większy wzrost poziomu HCG niż męski. Dotychczas wiadomo było, że jeśli kobieta ma urodzić dziewczynkę, to poziom HCG jest u niej wyższy w II i III trymestrze ciąży. Izraelczycy po raz pierwszy dowiedli, że różnica jest wyraźna już w pierwszym miesiącu. Na razie badanie samego HCG nie wystarczy do pewnego rozpoznania płci. Uczeni pracują już jednak nad opracowaniem dodatkowych testów, które pozwolą z dużym prawdopodobieństwem określić płeć dziecka już we wczesnej ciąży. Ich zdaniem pomoże to rodzinom, w których wcześniej rodziły się dzieci z wadami występującymi tylko u jednej płci (np. hemofilią czy dystrofią mięśniową Duchenne'a, które ujawniają się tylko u chłopców). Zapewnienie, że przyjdzie na świat dziewczynka, pozwoli spokojnie oczekiwać rozwiązania.

  Na podstawie serwisów internetowych."

  www.kobieta.gazeta.pl

Podobne wątki

 1. chłopiec czy dziewczynka? :>
  By Agatatje in forum Dzieci urodzone w czerwcu 2006r.
  Odpowiedzi: 582
  Ostatni post: 5-06-2014, 13:23
 2. Podpis dziewczynka/chłopiec
  By grooha1 in forum Dzieci urodzone we wrześniu 2005
  Odpowiedzi: 6
  Ostatni post: 22-08-2011, 19:45
 3. chłopiec czy dziewczynka?
  By ninjacorps in forum Dzieci urodzone w marcu 2008
  Odpowiedzi: 262
  Ostatni post: 2-12-2008, 20:02
 4. chłopiec czy dziewczynka ....?
  By Norge in forum Dzieci urodzone w październiku 2007
  Odpowiedzi: 141
  Ostatni post: 16-10-2007, 15:37

Zasady pisania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  
Dołącz do nas