reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Beata2710
"BEATA mam pytanie ile cykli probujesz zajść w ciaze ( oczywiscie liczac tylko te kiedy był Twoj maz) ?"

Zadałam to pytanie bo próbuje zrozumieć czemu w Tobie tyle zawiśći, ostatnie Twoje posty ( a wszczególnośći ten co już usunełaś to juz bylo mega posunięcie...) pokazują tyle gniewu i zniechęcania innych, tym bardziej że sama tej metody niewyprobowałaś:sorry2: że ja Cię nierozumie co Ty robisz na tym wątku( sory), bo podejzewam że wiecej cykli niż 11 tak jak ja to nie przeszlas a chocbym przeszlam nawet 20cykli nie napisalabym tego co Ty przy kazdym poscie piszesz:sorry2: bo przecież kazda z nas wie że to tylko zwiększa szanse i nic więcej , nie gwarantuje tylko zwieksza z 50% na 80% ale jest jeszcze te 20% ktore mogą być własnie tym że jest inaczej niż chciałyśmy i chyba kazda dziewczyna próbujac tą metode nie jest 100% pewna a inaczej bierze sobie tą myśl ze moze byc inaczej bo ja osobiscie nie zdziwie sie jak bede mieć drugiego synka u mnie w rodzinie jest przewaga , chyba chodzi o to żeby sobie kiedys nie mówic a mogłam sprobowac...

również pozdrawiam
 
reklama
Anulka oj Ty to masz na głowie biedna jesteś jeszcze ten malutki Ci sie pochorował, trzymam za Ciebie, w takim razie duzo sił i zdrówka życze;-)
dobranoc dziewczynki:happy2:
 
Przepraszam ale czy ja Was obrażam????
Piszę żebyście uważały, bo same się nakręcacie jak ja i koleżanki które tu czasami wpadają.


A to dostałam od koleżanki, dziewczyna studiuje medycynę i to napisała;
Mimo, iż w internecie a nawet w gazetach min. dla kobiet ciężarnych można znaleźć sposób na planowanie plci, różnego rodzaju diety na pleć itp. itd, jest to chwyt czysto reklamowy. Ne ma takiej możliewości a w szczególnie jeśli chodzi o kobiety. O plci dziecka decyduje material przekazany nam w męskim nasieniu czyli plemnikach. a wygląda to tak:
Komórka jajowa posiada chromosomy XX, natomiast plemniki mają albo X albo Y. W momencie wniknięcia plemniczka do komórki plemnik przekazuje chromosom X - w wyniku tego będziemy mieli XX(x od mamy plus x od taty) czyli dziewczynka, jeśli przekaze chromosom Y otrzymamy XY ( x od mamy plus y od taty - bo mama ma tylko x :) ) no to otrzymamy chlopca. Mam nadzieje , że wytlumaczylam to jazno i zrozumiale . Zaplanowanie plci jest jak najbardziej możliwe, ale przy zaplodnieniu in vitro .

agnieszko12 jeżeli Cię uraziłam tym postem to bardzo przepraszam. A tak na marginesie czego nie wypróbowałam????
Bo z tego co pamiętam próbowałam i na córkę i na chłopca.
Temat z mojej strony uważam za skończony.
 
Ostatnia edycja:
Dobry wieczór Kochane
...a ja planowanie płci traktuje z przymruzeniem oka:tak:...choc uwazam ze jesli jakakolwiek metoda daje choc odrobinę szans na wymazona płeć to czemu by nie sprobowac. Chyba zdrowym podejsciem jest sprobowac (bo w końcu nic nie tracimy) ale miec na uwadze ze może sie nie udac..i jesli sie tak stanie to nie bedzie to mialo znaczenia bo dziecko bedzie i tak kochane i wyczekane i najcudowniejsze.
Ja prawdopodobnie skorzystam z monitoringu....
Dziewczyny powiedzcie mi bo nigdzie o tym nie czytalam...
Czy są jakies parametry, wielkosci rosnącego pechęrzyka ktore wskazują kiedy pęknie?
Chodzi o to bym potrafila sama wyliczyc na podstawie wczesnijeszego usg kiedy dojdzie do owulki.
Buziaki
I spokojnej Nocki:tak:
 
Czy są jakies parametry, wielkosci rosnącego pechęrzyka ktore wskazują kiedy pęknie?

anuffi u Ciebie wyglada to tak

sobota - 18-19
niedziela - 20-21
poniedziałek - 22-23
wtorek -24-25
czyli owulka bedzie albo z poniedzialku na wtorek, albo w wtorek mysle ze do 15stej.

chyba o takie dane Ci chodziło, czyli przyrost pęcherzyka 1-2 mm na dobę, i przy 23-25 chyba może pęknąć, i wtedy jest owulka, która możesz sobie wyliczyć....... :tak::-D:tak:
 
Witam dziewczyny:happy2:

co do tego monitoringu to tak naprawde zeby byc 100% pewnym kiedy pęknie Wam pecherzyk trzeba choc jeden cykl mieć za sobą na ktorym robilyscie monitoring, ja Wam moge na moim przykladzie pokazac jak to wyglada u mnie, tak pecherzyk rośnie dwa mm na dobe ale peka u mnie jak ma raz 22m a raz 24mm więc zawsze obliczajac owulke biore tą pierwsza opcje;-) z moich wiadomosci na ten temat wiem jeszcze tyle że te co maja 22-24mm są najdojrzalsze, te co maja mniej poprostu sa niedojrzale i jak pekna to i tak niebedzie ciązy ( choc roznie bywa) tak samo odwrotnie te przerosniete też nie sa to te co byc powinny... ale dziewczyny kazdy ginekolog Wam obliczy kiedy mniejwiecej bedzie owulka:tak:


agnieszko12 jeżeli Cię uraziłam tym postem to bardzo przepraszam. A tak na marginesie czego nie wypróbowałam????
piszać niewyprobowalś, mialam na mysli ze niemozesz potwierdzić tej teorii bo niemożesz zajść w ciąze a to nie jest powod zeby ją obalać....
ok temat zamknięty.


ciekawe co za wieści nam anuffi przyniesie ( ma dziś monitoring)....

miłego dnia wszystkim;-)
 
Witajcie dziewczynki!
Kurcze jeden dzień człowieka nie ma a tu tyle sie dzieje...normalnie żałuję....

Skasowałam go, nie mam zamiaru na siłę pokazywać że planowanie płci powinno się traktować z lekkim przymróżeniem oka ..... :tak::tak:
Pozdrawiam- Oby Wasze marzenie o dobrze zaplanowanej płci się spełniły.....:tak:
Nawet w książce o planowaniu płci jest napisane, że ta metoda nie daje gwarancji....;-)
No dokładnie....cały czas to powtarzam że ta metoda nie daje gwarancji tylko zwiększa szanse, a Ty cały czas próbujesz udowodnić że ona wcale nie działa i każdego tu zniechęcasz, juz Ci kiedys napisałam że masz dac szanse innym....

BEATA mam pytanie ile cykli probujesz zajść w ciaze ( oczywiscie liczac tylko te kiedy był Twoj maz) ?

Z tego co pamiętam to Beata już na pierwszą ciążę czekała bardzo długo

Przepraszam ale czy ja Was obrażam????
Piszę żebyście uważały, bo same się nakręcacie jak ja i koleżanki które tu czasami wpadają.


A to dostałam od koleżanki, dziewczyna studiuje medycynę i to napisała;
Mimo, iż w internecie a nawet w gazetach min. dla kobiet ciężarnych można znaleźć sposób na planowanie plci, różnego rodzaju diety na pleć itp. itd, jest to chwyt czysto reklamowy. Ne ma takiej możliewości a w szczególnie jeśli chodzi o kobiety. O plci dziecka decyduje material przekazany nam w męskim nasieniu czyli plemnikach. a wygląda to tak:
Komórka jajowa posiada chromosomy XX, natomiast plemniki mają albo X albo Y. W momencie wniknięcia plemniczka do komórki plemnik przekazuje chromosom X - w wyniku tego będziemy mieli XX(x od mamy plus x od taty) czyli dziewczynka, jeśli przekaze chromosom Y otrzymamy XY ( x od mamy plus y od taty - bo mama ma tylko x :) ) no to otrzymamy chlopca. Mam nadzieje , że wytlumaczylam to jazno i zrozumiale . Zaplanowanie plci jest jak najbardziej możliwe, ale przy zaplodnieniu in vitro .

agnieszko12 jeżeli Cię uraziłam tym postem to bardzo przepraszam. A tak na marginesie czego nie wypróbowałam????
Bo z tego co pamiętam próbowałam i na córkę i na chłopca.
Temat z mojej strony uważam za skończony.

Co do koleżanek które tu czasami wpadają to faktycznie robią wszystko żeby byc w ciązy, bo poza badaniami samej siebie, monitoringach i badaniach meżowych żołnierzyków to jeszcze potem idą dalej np na IUI i nie uważam żebys Ty robiła wszystko chyba że o tym nie pisałaś ale pisałas że olewasz zaplanowaną wizyte u gina. Zreszta my tu planujemy z dziewczynami które nie miały większych problemów z zajściem w ciąże i za któryms tam cyklem zaciążały. Twój przypadek jest odrębny i u Ciebie faktycznie nie da rady zaplanowac płci, zresztą od problemów z zajściem w ciążę sa specjaliści a my tu tak jak wczęsniej dziwczyny pisały pomagamy sobie żeby zwiększyć szanse płci z 50% na więcej, a Twoje wypowiedzi dołuja każdą starającą i to bardziej jest przyczyna jednej kreski na teście a nie nakręcanie się, bo każda ,k,obieta która próbuje zjaść w ciążę to sie nakręca chyba że stanie sie jej to obojetne...po prostu nie da sie inaczej.
Co do planowanie płci to ta dziewczyna piosze prawdę bo tak jest i własnie o ten materiał chodzi że dziewczęcy żyje dłużej więc dlatego trzeba serduchować tyle dni przed owulką żeby te męskie juz niedotrwały a wstrzeliły sie silniejsze żeńskie, ale to już tyle razy tu przerabiałyśmy że powinnas to w końcu zrozumieć. A to że tylko in vitro można zaplanowac płec to juz totalna bzdura. jest tyle dziewczyn, tyle ciąż które potwierdzają ta metodę....tylko Ty jedna zaprzeczasz, moje trzy ciąze są dowodem tej metody.....

Beatko otóż to moja koleżanka, która barzo chciała mieć synka - jej mama ma 3 córki i 1 syna. Dużo czytała i zastosowała tę matodę i robiła to w owulke i ma córkę, bardzo wierzyłą,że bedzie syn, a tu dziewuszka pokazała swe wdzięki.
Pozdrawiam i całuję,żółwik do Oskarka:)
Medius kochanie ale wszystkie wiemy że tak się zdarza sama pisałas kiedys święte słowa że to tylko planowanie a nie spełnianie naszych zyczeń i sama dokonale wiesz że to zwiększa szanse a nie daje gwaracje ( znów się powtarzam) i ten przypadek jest potwierdzeniem tego że to nie gwarancja. Zresztą są tez sporadyczne przypadki mężczyzn którzy mają plemniki tylko jednego rodzaju, też o tym kiedys pisałam.

Kurcze dziewczyny ...normalnie nie wiecie jak bardzo Wam kibicuje i mam nadzieje że bedziecie kolejnymi mamami córeczek które potwierdzą ta regułę.

Czerodziejko i własnie o takie zdrowe podejście chodzi...ja mimo ze próbowałam córci to byłam nastawiona na chłopca i moje rozcarowanie było baraaarrrrrdddzo miłe.
 
Ostatnia edycja:
Czesc Dziewczynki
jak ja lubie tu do Was zagladac :)
Jarzebinko- dziekuje za odpowiedz. Tak o takie parametry mi chodzilo.
I masz rację ze gin pewnie wszystko mi wyliczy
Aniu- jak dobrze ze "nadal" z nami jestes:tak::tak::tak:potem też bedziesz (mam nadzieje):tak: ale pewnie z ograniczeniami.
Ahhhh jak fajnie ze juz niedlugo tulic bedziesz swoja kochaną Anikę:-)
Mysle o Was codziennie......
Anufifi babo gdzie sie podziewasz?
 
reklama
Czesc Dziewczynki
jak ja lubie tu do Was zagladac :)
Jarzebinko- dziekuje za odpowiedz. Tak o takie parametry mi chodzilo.
I masz rację ze gin pewnie wszystko mi wyliczy
Aniu- jak dobrze ze "nadal" z nami jestes:tak::tak::tak:potem też bedziesz (mam nadzieje):tak: ale pewnie z ograniczeniami.
Ahhhh jak fajnie ze juz niedlugo tulic bedziesz swoja kochaną Anikę:-)
Mysle o Was codziennie......
Anufifi babo gdzie sie podziewasz?
Jak tylko bedzie taka potrzeba to na pewno bede, bo naprawdę będe szczęliwa jeśli uda mi sie pomóc w spełnieniu kogoś marzenia o dziewczynce czy chłopcu....zresztą w razie czego jest jeszcze Agnieszka .....w takim towarzystwie na pewno sie uda....
A ja sobie cierpliwie czekam az moja córcia powie....puk puk....mamusiu to już...wychodzę...
 
Do góry