reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Oczy niebieskie tule bidaczko:*:-(
Zakreciu nie mam suwaczka bo piszę z telefonu:-) tak, u mnie dzidzia jeszcze się nie pokazała a właściwie to lekarz nie wypatrywal
Mimo próśb. Mam nadzieję, że w poniedziałek się dowiem. Już najwyższy czas. Tak się stresuje że codZiennie śni mi się że mam chłopca lub dziewczynkę he he
 
reklama
Vivienka mnie to Jonas przesladuje :D ja patrze w ta cała tablice gdzie pokazuje o ktorej godzinie i w ktorym dniu jaki znak jest- meski czy zenski....Troche checi i teraz bez trudnosci licze to, to ;) Trzeba wiedziec tylko w ktorym dniu bedzie owulacja. Podajesz dzień, a ja Ci powiem jaki znak wychodzi...
Nie pamietam u kogo sie to sprawdzilo..hmm polisiu u Ciebie? Planowałaś córcie, a ja sprawdzalam jonasa i chyba w Twoja owulacje znak meski byl ostatnie godziny dosłownie i pisalam-ze na pewno się uda, bo juz ten męski nie powinien tak silnie dzialać....a jednak masz synusia :) I to mi tak w glowie utkneło. Tymbardziej że na tej stronie z tym kalendarzem ksiezycowym jonasa jest ze 98% sprawdzalnosci. Juz bym oczy przymknela na to ze pelnia będzie, byle ten Jonas mi się zgrał. Glupia i durna jestem i tyle...ale od małego mnie ciagnie w takie sprawy , ksiezyc, wrozby itp.. nawet z kart tarota wrozylam jak bylam mlodsza ;) potem mi karty ktos podprowadzil w domu hahah do dzis sie nie znalazly ani karty ani pudelko

Marchew jeszcze 9 tyg tylko???? Szok.... Ten czas jakos szybko leci na tym forum... Dziewczyny czy Wy aby po 9 miesiecy w tej ciazy chodzicie?? :D
 
Matik, dość niskie te tempki w FL ale nie zawsze niskie tempki oznaczają niski progesteron, trzymam mocno kciuki! Bardzo jestem ciekawa jaki będzie poziom Twojego progesteronu. A jakie inne badania robiłaś?

Airfix, ja chyba kliknęłam tamten link i aukcja była usunięta, może się babka pomyliła dając darmową wysyłkę ;-) Faktycznie na mega niesympatycznego sąsiada trafiłaś i spadło na Ciebie trochę problemów, zazwyczaj po lawinie pechów jest lawina szczęścia, równowaga w przyrodzie musi być.

Ana, termin @ powinnaś wyznaczyć dodając do dnia owulacji sztandarową długość fazy lutealnej. Trzymam mocno kciuki! Zarodek zagnieżdża się w 4-12 dpo, najczęściej w 7-10 dpo, podobno statystycznie najczęściej jest to 9 dpo i dokładnie w tym dniu zagnieździła się Kaja :-) Samo zagnieżdżenie to raczej kwestia dnia.

małe liski, włączaj lampę codziennie jak najczęściej :-)

Vivienka, FL powinna trwać minimum 12 dni. Bardzo ładny wykres, taki spadek to często wyrzut estrogenu w FL.

Kiraa, jeszcze raz kochana GRATULUJĘ z całych sił, nawet nie masz pojęcia jak się cieszę!!!

Nuuuśka, Femara nie jest gonadotropiną, to po prostu antyestrogenny lek, który swoim działaniem zmusza organizm do podniesienia FSH, jest jednak lepsza jak CLO. Gonadotropiny to czyste FSH albo FSH + LH i podawane są w zastrzyku, działają dużo lepiej jak tabletkowe "stymulatory" i często bajecznie działają na endometrium. Najtańszą gonadotropiną jest chyba Fostimon, cena za 1 ampułkę to około 70 zł, aplikuje się np. 3 ampułki w 3, 5 i 7 dc. Inne droższe gonadotropiny to np. Gonal F, Puregon, Menopur, Bravelle, jedne zawierają tylko FSH (jak np. Fostimon) a inne są mieszane i zawierają FSH + LH (np. Menopur).

zakręcona, zazwyczaj gdy na tym etapie lekarz jeszcze nie wie to jest dziewczynka ;-) A nie masz jakichś ujęć z USG? Zostawiłam dziś telefon u cioci, odzyskam go dopiero po godz. 22-ej. Właśnie doczytałam, że nie masz zdjęć, oby na kolejnym USG niunia była mniej wstydliwa, płeć będzie już widać wtedy jak na dłoni :-)

maran-atha, jejku, dużo zdrówka dla Alusi!

Oczy niebieskie, ja Kaję odstawiłam właśnie z powodu wiecznych zapaleń piersi (miałam ich 6, zawsze kończyły się mega bólem, rumieniem, gorączką 39 lub wyższą i antybiotykiem), czasem jest to siła wyższa, synuś musi mieć zdrową mamusię. Tak się zastanawiam - a czy przypadkiem nie jest możliwe zahamowanie laktacji z tylko jednej piersi?

Marchew, super wieści, cudne imię wybrałaś :-)

Więcej dzieci nie dały doczytać :-(, uciekam robić kolację.
 
dobry wieczór ;)

Oczy niebieskie kochana masz cudownego synusia, a on ma cudowna mamusie i wiem, że to trudne ,ale dacie radę Twoje zdrowie jest tak samo ważne jak i jego, więc na pewno sobie poradzicie choć to trudno i dla waszego wspólnego dobra przejdziecie na mieszanke :*

Ja też podawałam swojemu m. kwas foliowy od dziś jednak koniec ;)

heheh widzę, że temat wróżb i nie tylko otóż muszę się wam do czegoś przyznać :zawstydzona/y:byłam kilka razy u wróżek różnych ... zawsze z ciekawości i każda z tych wróżek wróżyła mi parkę czy w to wierzę ?? chciałabym bardzo , ale w mojej rodzinie królują chłopcy, dziewczynka była by niemal cudem ....jedna to mi nawet bliźnięta wywróżyła hehe :) :-)

nie wiem czy Ja źle sprawdzam te ph,ale za każdym razem mam 4-4,5 ... tylko cholerka nie mam pojęcia kiedy w tym mies. miałam owulkę... musze nauczyć się sprawdzać ta szyjke i kupic testy owu , bo bez nich ani rusz
 
airfix heheh może byłyśmy u tych samych wróżek :) pewnie co ma być to będzie :) szczęściu można troszkę pomóc Ja już się nastawiam na każdą ewentualność :)

a maju zrobię badania, później wizyta z nimi u ginka i od czerwca mam nadzieje, że dostanę zielone światło :eek: będziemy próbować
 
Dziewczyny mi też wróżono parkę, kalendarz chiński też pokazywał synka i córkę...no i oczywiście obrączka też 1 synek 2-ga córcia - a mam 2 kochanych synków;-)
 
reklama
oczyniebieskie ja Ci powiem z doswiadczenia wlasnego, ze mozna karmic tylko jedna piersia... ja tak karmiłam Ale bo ona jakos tak upodobała sobie pozycje do karmienia przy jednej piersi - prawej no a jak podawałam lewą to sie wsciekała I nie chciała pic, wiec by dziecko nakarmic dawałam prawą a z lewej odciagalam troszke by ulge poczuc I doszło do tego, że prawa sama produkowala pokarmu tyle ile była potrzeba a lewa byla "bezuzyteczna", nawet jak chciałam laktatorem sciagnac z tej lewej to tam był malutko 10ml moze, z prawej całą buteleczke mogłam naciagnąc na raz z 200ml. wiec powiem Ci, że praktycznie jest możliwe karmic tylko jedna piersią... z Majka juz nie zrobiłam tego błędu I dawałam najpierw lewa później prawa co kazde karmienie inna co by z obu chciała pic I piła elegancko do 13 miesiaca zycia ;) Niemniej jednak niezaleznie od tego czy bedziesz podawac butelke czy piers to skutek bedzie ten sam - pełny brzuszek I szczesliwe dziecko wiec nie wyrzucaj sobie, jak nie daje rady karmic piersia to odpusc to przeciez nie swiadczy o tym, że bedziesz gorsza matką, dla swojego dziecka bedziesz najlepsza jaką mógłby miec, wiec duży spokój I nie stresuj sie tym ;)
 
Do góry