reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

maran-atha dzięki :) chciałabym żeby się udało w tym cyklu, ale "czuję" że dopóki nie pozbędę się tych plamień to z ciąży nici. Obym się myliła :) ciekawa jestem co się dzieje z hormonami u mnie - w maju miałam piękne dziewczynkowe poziomy. To dziewczyny będą szalały na wyjeździe :) my w tym roku odpuściliśmy sobie większe wakacje - wyjeżdżamy tylko weekendowo, w ten weekend byliśmy u prababci chłopaków (muszę wam się kiedyś pochwalić moją babcią - ma figurę modelki, wygląda jakby miała 20 lat mniej, biega codziennie a w komórce, w telefonie ma ustawiony dzwonek benny hilla :) taka niecodzienna babcia :)). Przy okazji wizyty u babci, pozwiedzaliśmy Kazimierz Dolny, a w ten dłuższy weekend wybierzemy się do rodziny mojego m., pojedziemy w Góry Świętokrzyskie, może uda mi się namówić m. i zahaczymy o Kraków, dawno nie byliśmy. Chłopcom podobają się takie wycieczki - mają swoje osobiste plecaki :), zawsze w piątek pakują ulubione zabawki i kaszkietówki, jeden do plecaka z obrazkiem spiderman'a drugi do plecaka z obrazkiem batmana :)
 
reklama
Witam Was :-)
Male liski cieszę się, że plamienia minęły i owulacja się zbliża, więc nic tylko działac :tak: może akurat się uda a hormony same się uregulują. pamiętam, że miałaś bardzo wysoki dziewczynkowy progesteron i ciekawe co się mogło pomieszac. mimo to będę mocno trzymam kciuki żeby ten cykl był owocny. u mnie w 3 ostatnich cyklach, w których się nie udawało chyba przez to, że już od owulacji ciągle myślałam i analizowałam czy wszystko dobrze zrobiłam i czy fasolka się zagnieżdża... a w tym ostatnim (4) byliśmy nad morzem i wcale nie skupiałam myśli na ciąży a tu taka miła niespodzianka ;-) wydaję mi się, że dużo jest w naszych głowach, ale czasami nie da się nie myślec szczególnie w naszych przypadkach jak staramy się o daną płec. powtórzyłam dziś test i kreska jest ciemniejsza niż 2 dni temu, ale jeszcze poszłam dodatkowo dziś na betę oraz w środę powtórzę i zobaczymy jak wyniki, czy to na pewno ciąża bo jeszcze to do mnie nie dociera :sorry2: jedynie czuję (.)(.) strasznie bolą i nie mogę spac bez stanika ani biegac czy skakac... w pierwszej ciąży wcale mnie nie bolały. no i czuję czasami ból jak na @ a wczoraj mocno bolał mnie i ciągnął prawy jajnik. oby wszystko było dobrze
Maran fajnie, że wyjeżdżacie do tego zoo w cork bo też słyszałam, że jest bardzo fajne. dziewczynki pewnie zadowolone ;-) ja będąc 7 lat w irl niestety tam nie dojechałam, tylko w dublinie w zoo byłam. ciekawe kiedy teraz wypadnie u Ciebie owulka, może też wcześniej tak jak w zeszłym cyklu :-) musi się teraz udac!
Piraniu biorę cały czas B 50 x 2, cynk, acard i dupka. nie wiem kiedy odstawic te tabletki oczywiście oprócz dupka którego będę brac na razie codziennie ale co z resztą? Zakręcia kiedy Ty odstawiłaś te tabletki, stopniowo przestawałaś je brac?
 
Elle o której godzinie będziesz miała wynik?trzymam kciuki za ładną betę - tak myślałam że z rana śmignęłaś na pobranie krwi :) i masz racje - nasza psychika moze pomieszać nam nieźle w staraniach. Zrobiłam przed chwilą test owu - był/ lub będzie za chwile u mnie pik. Starania pewnie jutro lub pojutrze:)...działaliście w owu? jak zakwaszałaś się?
 
Małe liski właśnie u mnie beta będzie dopiero do odbioru w środę popołudniu po tym drugim pobraniu krwi :dry: więc dziś niczego się nie dowiem. jeśli chodzi o odstęp to wcale na niego nie zwracałam uwagi... w piątek miałam jeszcze negatywny test i działania były wieczorem, w sobotę rano test był już pozytywny, a działania były wieczorem. owulacja wydaję mi się, że była w niedzielę- chyba rano lub południe i działania były wieczorem. przed staraniami używałam sylku a po zakwaszałam się rephreshem ale dopiero po ok 10-15min po stosunku i po 4godz jeszcze tampon z limonką. fajnie, że owulka tak blisko :tak: ja bym zaczęła działania już dziś i powtórzyła jutro :-)
Kevinka gratuluję zdrowego synusia :tak:
Ana87 co u Ciebie? kiedy masz jakieś usg? trzymam za córcię &&&&&&&&&&&&
 
Cześć dziewczyny :)

Mar-chew milo ze pytasz :)
Ogolnie czuje sie roznie przez pogode w hh.zwlaszcza teraz gdy raz slonce raz zachmurzone cisnienie odczuwam.
Psychika ochlonelam.
Wsumie nastawilam sie juz na kolejnego chłopaka po tym jak tu i na in- gender dziewczyny pisaly ze chłopak. Ale ewidentnie siedziała we mnie nadzieja ze jeszcze cos mi moj lekarz innego powie.
A on tylko usg przystawil do brzucha i mowi siurak.
I ze w moim przypadku na cud mam nie liczyć bo obok pepowina i juz nic sie niezmieni.
W takim szoku bylam ze nic go juz niepytalam nawet o zdjecie nie poprosilam.
Ja chyba lepiej niz moj mąż.
Kazdy życzliwy mowi ze szkoda.
No szkoda w naszch rodzinach jestesmy pierwszymi z taka iloscia chlopakow.
Wszedzie parki lub wiekszosc dziewczynek.
Żałuję ze odpuscilam staranka i nieprzykladalam sie dalej.
Ale moze gdybym przykladala się glowa bylaby dalej zajeta tym i moze bym dalej w ciazy nie była.
Trzeba się cieszyc tym co los daje ale jednak pustka rozczarowanie razem z ta radoscia wemnie jest :)
 
Elle Czekamy z niecierpliwością na wyniki :)

male liski Kciuki za staranka :)) &&&& Wy celujecie w 0+12 ?? Ja chyba połacze metody, i zadziałam w 14dc i 15 dc..zalezy jak owulacja przyjdzie, wiec odstep bedzie 3-4 dni lub 3-2 dni, i potem w 0+12, tyle że musze chyba próbować już po 8 godzinach od owulacji z uwagi na te dwa pecherzyki, żeby się udało, bo tak to jeden zginie ;)
 
kate, to Twoi też z tych wysokowagowych ;-), kuzyn ma synka tylko o 4 dni starszego od Alanka (i 4 miesiące starszego od Kai) i waży on chyba 11 kg z kawałkiem (jest wzrostu Kai, ma mniejszą główkę i cały jest strasznie drobniutki i szczuplutki).

Airfix, to może nastrasz go niepłodnością (a dla facetów męskość i płodność to bardzo związane ze sobą słowa ;-)) i wtedy pójdzie? :-) Współczuję tych problemów zdrowotnych, może ciąża akurat Ciebie zaskoczy i wszystkie te problemy miną. O połowę "cieńszy" fundament brzmi groźnie, nie daj się.

małe liski
, witamina B6 wg mnie poprawia jakość owulacji i działa tak na estrogen:

B6 also is connected to hormone balance in women. It is readily absorbed from the small intestine and used throughout the body in a vast array of functions. The need for B6 is very high during pregnancy. It is important for maintaining the mother’s hormonal and fluid balance and for the baby’s developing central nervous system, (this is quite possibly why traditional cultures encouraged the consumption of fish roe and raw organ meats to pregnant moms, as these foods are high in B6, and of course a whole host of other nutrients). B6 helps with estrogen metabolism, by helping to reduce tissue hypersensitivity to estrogen. This is important for woman when the excess hormones need to be conjugated back out of the body, due to hormones in meats, birth control or supplemental estrogen. For that reason, B6 can be helpful with breast tenderness during the menstrual cycle. A B6 deficiency may explain why there may be exaggerated symptoms of estrogen dominance with normal or slightly increased estrogen levels. It may not be the level of estrogen causing estrogen excess symptoms, but rather the exaggerated transcriptional response that induces the expression of estrogen excess symptoms and patterns.

Wykres bardzo przedowulacyjny i dobrze, że plamień już nie ma, kciuki zaciśnięte :-)

maran-atha
, jakie masz ryby w akwarium? :-)

Elle, u mnie było tak samo, w cyklach, w których analizowałam wszystko nie udawało się, udało się w pierwszym cyklu, w którym zakładałam akwarium morskie i wszystkie myśli skierowałam w tym kierunku a zamiast ciążowych forów czytałam akwarystyczne :-) Odstaw B-50, jeśli to tabletki to przełamuj na pół i zmniejszaj np. co 2 dni o połówkę. Łykaj za to kwas foliowy albo kup sobie witaminy z podwójna dawką folianów (jak np. Femibion Natal 1).
 
Kevinka gratuluję synka, najważniejsze że zdrowe dziecko. Ale rozumiem chyba to rozczarowanie, mimo że nie zrobiłaś wszystkiego to jakieś tam nadzieje pokładałaś że będzie córcia i w tym kierunku też coś robiłaś. Zresztą patrząc na to niektórzy konkretnie nic nie robią albo nieświadomie a parki mają. I może to w tym wszystkim jakoś tak czasami zaboli. Myślę że chyba trzeba czasu by się oswoić z tą myślą a jak się maluszek urodzi to wogóle przestanie to mieć znaczenie. Ściskam Cię mocno
 
reklama
Kevinka doskonale Cie rozumiem bo jak sie o czyms marzy to potem zostaje takie niespelnienie ale na pewno jak zobaczysz synka po porodzie to wszystko minie :tak:
Airfix u Ciebie musza byc blizniaki i to dwie dziewczynki :-) kciuki zeby udalo sie za pierwszym razem
Piraniu czyli cos w tym naprawde musi byc :tak: ja mam b50 w kapsulkach wiec moze od jutra bede brac po jednej kapsulce a pod koniec tygodnia calkiem przestane brac? Czyli acard i cynk moge jeszcze brac?
 
Ostatnia edycja:
Do góry