reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

dzień doberek

Nusiu
dobrze, ze jesteś no , bo tyle razy zostałaś przeze mnie i inne dziewczyny wywoływana, że powinnaś mieć uszy czerwone :) dlaczego Ja nie mam ciebie na Fb :p :) ?
Ty i twoja rodzinka musieliście sporo przejść eh trzymam kciuki za podjęcie dobrej decyzji i byś szybko zapomniałą o tych swoich nieszczęsnych kolanach &&

u mnie ze względu na całą sytuację prosiłabym byś wpisała mnie na różowe starania wiosną :)

Airfix Ja mimo tych twoich zawirowań zdrowotnych mocno wierzę, że uda ci się zobaczyć II kreseczki i mieć cudowną 9 miesięczną ciąże :) bardzo mocno będę ci kibicowała &&

Maggie kochana GRATULUJE napisz w wolnej chwili proszę swoje staranka na grupie :)

Ilaczek mojego kuzyna żona w 12 tc dowiedziała się, że będzie mieć 2 syna, a w 20tc córcie ;) i póki co tak zostało :)
Ja tak powiem ci szczerze, że poczekałabym jeszcze spokojnie na te kolejne USG najlepiej te połówkowe Ja mu jakoś najlepiej ufam , bo mój zaufany lekarz sam mówił, że z tego badania można najwięcej zobaczyć, bo dziecko nie jest ani za małe, ani za duże ;)
najważniejsze, że nosisz pod serduszkiem zdrowe dzieciątko , ciesz się tym stanem :)

Kate super, że bal się udał, oj to sporo mieliście pracy przy takiej ilości osób :)
powiedz mi jak twój mąż wytrzymuje tą dietę ?
My trzymaliśmy ścisłą dietę od kwietnia do października, ale ten ostatni miesiąc był już dla niego bardzo ciężki, zreszta co tu dużo mówić dla mnie też :(
jednak uważam , ze dieta jest jednym z najważniejszych czynników dlatego biorę się za nas i wprowadzamy wszystko od początku :) najgorzej zacząć później już z górki :)

Małe liski jak się czujecie z córcią ?
jak synuś i wizyty u lekarzy ? mam nadzieje, że po malutku widzicie efekty leczenia
poradź troszkę nam może na grupie w chwili wolnej odnośnie diety co jedliście przez te długie miesiace z m. :)
u nas Wojtek był w szoku jak w listopadzie ugotowałam na obiad po raz pierwszy ziemniaki , bo nie znał ich z domu, a z przedszkola :) od taki rarytas hahahah

u mnie ok mężasty z ospą coraz bardziej znośny :) najgorsze było pierwsze 3 dni , dziś wszystko wróciło do normy Ja w pracy, Wojtek w przedszkolu po 3 tyg. przerwie ...
do mnie chyba małymi krokami przychodzi @ cieszę się, bo była by ok 30 po zabiegu wiec kto wie może będę miała od razu normalne cykle wtedy byłabym szczęśliwa, bo mogłabym zacząć staranka po tych 3 cyklach.... ale nie cieszę się , bo to za wcześnie....

Miłego dnia dziewczyny
 
Ostatnia edycja:
reklama
maggie GRATULACJE - spokojnej ciąży i wymarzonej córci życzę:tak:

Katriina powiem Ci że my u siebie mamy zamiar rozłożyć ogrzewanie podłogowe tylko na dole bo według mnie na górze nie ma sensu - i jeśli zastosujesz ogrzewanie to deska z pewnością się do tego nie nadaje - gdyż rozsycha się
U mnie też organizm cały czas upomina się o wyższą dawkę leku - ja zaczynałam od dawki 25 w 2007r a w tej chwili jestem na 100 przez 5 dni i na 122 przez weekend

Matik śliczna Oliwcia

Mici ja mam 2 synków i powiem Ci że fajnie się razem dogadują - a koledzy starszego synka Ci którzy nie mieli rodzeństwa albo mieli siostrę zawsze po wizycie u nas proszą mamę o brata;-) a mój synek z kolei chcę mieć młodszą siostrę - brata bardzo przeżywał - jak już byłam w bardziej zaawansowanej ciąży to na każdym usg widział swojego braciszka w brzuchu i jak dostał jego zdjęcie to chodził z nim dosłownie wszędzie

Airfix mi lekarz zawsze powtarzał że przy niedoczynności jest najgorzej zajść w ciążę ale później jeśli się bierze leki od tarczycy to powinno być ok - nie zamartwiaj się na zapas - próbuj zajść w ciążę a reszta ułoży się jakoś sama - też bardzo się bałam że mi 2 dziecko nie będzie pisane - starania trwały około pół roku - tak jak w poprzedniej ciąży (tyle że wtedy z moją tarczycą było wszystko w porządku) więc nie wiem co teraz będzie - z pewnością nie uda mi się szybko o ile w ogóle zajść w ciażę
U mnie zawsze dziwne przy niedoborze jest bezsenność, nerwowość i ogólna niemoc - a teraz doszło jeszcze serce - i ostatnio zauważyłam że nie mogę przebywać w pomieszczeniu w którym nie ma dostępu świeżego powietrza

miłego dnia
u nas też dzisiaj zimmmmno
 
Dzien dobry :)))

No to wstalam gotowa do boju :-D brrrrr...ale mi sie nie chce !!!

aljul a Ty kiedy hmmmm??? wisisz mi poza lista i grabisz sobie coraz bardziej :-pswoja droga jak chaki przezyl pierwszego w swoim zyciu sylwestra ??

maran a Ty siusiaczkowa jestes nie ?? :-) Czy na rozowo Cie wpisac ? :happy: Pisalas cos o histero, z jakiego powodu masz miec ja zrobiona ? przepraszam ale nie doczytalam, a teraz nie umiem znalezc :zawstydzona/y:Ja tez musze sie w koncu za siebie wziasc i umowic na termin - w koncu mam miesniaka a od pol roku nikt tam nie zagladal :zawstydzona/y::zawstydzona/y:

maggie sloneczko jeszcze raz gratuluje !!! Nalezala Ci sie ta fasolka :-) wyczekana,ojjj pieknie przywitalas Nowy Rok :)*

matik czyli jednak corcia alez cudnie :-):-):-D:-D chlopcy pewnie w domu przeszczesliwi ????? :-) fajnie, ze Wam sie tak poukladalo, mam nadzieje ze w tym roku uda mi sie dolaczyc do Was - szczesliwie zafasolkowanych. Przydaloby sie w koncu :sorry:

Justi a ja nie wiem czemu Ty mnie nie masz na FB...no wlasnie a czemu nie masz ?? :rofl2: obawiam sie ze o moich kolanach to ja jeszcze dluuuugo nie zapomne,Ł. sie smieje ze za niedlugo bedziemy mogli stawac autem na miejscu dla inwalidow ( haha no tak.. ) .

Katriina a ja Ciebie kochana nie mam w ogole na liscie.Wiem ze na rozowo, ale prosze o termin @ i ktory to juz cykl :)
mnie doktor powiedzial ze temat kwasu hialuronowego jest dosc...sliski. Wedlug producenta powinien wystarczac na rok, ale wiadomo ze to sprawa bardziej indywidualna. Nie kazdy zareaguje tak samo i nikt nie da mi gwarancji ile u mnie potrwa ta poprawa. No ale fakt faktem efekty sa i na pewno sprobuje, choc mysle ze zaczne od kuracji w tabletkach. Pomijajac wszystko inne mnie przerazaja zastrzyki w takie miejsca :szok::eek:..

Powiedzcie mi czy wszystkie dziewczyny z Nami sa ? Kiraa, Verita, elisse ? Czy ktos Nas opuscil ?


attachment.php


Starających się : 10
Oczekujących na staranka : 4



STYCZEŃ 2015 :

iweet84 - termin @ 15.01 ( 6 cykl starań )
elisse - termin @ 16.01 (5 cykl starań )
anufifi - termin @ 24 .01 ( 6 cykl starań )
igusia82 - termin @ 26.01 ( 1 cykl starań )

maran-atha - termin @ 27.01 ( 7 cykl starań )
Nuuuśka - termin @ 29.01 ( 21 cykl starań )

kate.. - termin @ .01 ( cykl starań )
gdusia_- termin @ .01 ( cykl starań )

LUTY 2015 :

Roszpunka - termin @ 01.02 ( 7 cykl starań )
Roszpunka - termin @ .01 ( cykl starań )ula87 - termin @ .02 ( 1 cykl starań )

W OCZEKIWANIU NA STARANKA :

ania_g21 ( wiosna 2015 )

Airfix ( wiosna 2015 )
Elle87 ( wiosna 2015 )
Justi ( wiosna 2015 )
 
Ostatnia edycja:
Nuuusiu mam zamiar wprowadzić dietę od marca - jeśli tylko dostanę zielone światło od kardiologa
a co do Sylwestra Chakiego - to przespał go:tak: i miał w nosie wszystko
 
Ostatnia edycja:
Nusia witaj :) u mnie @ mam nadzieje ze nie przyjdzie ale gdyby to mam termin na 24 styczeń :) cykl starań wpisz proszę 6 ...pozstanowiłam nie liczyc wczesniejszych bo mnir to dobija :) licze od stosowania suplementów:)

Maggie gratuluje bardzo bardzo mocno :) życze spełnienia marzenia co do płci ale przede wszystkim spokojnej ciązy :)
 
Kate nie My jeszcze nie zaczeliśmy starań ... Ja mam odczekać 3 cykle ... teraz czekam dopiero na pierwszy cykl ...
myślę, że nic w życiu nie dzieje się bez przyczyny .. gdybym jednak nadal była w ciąży chyba bym umarła z niepewności o maleństwo najpierw Wojtek ospa, teraz mąż ... a Ja tylko oglądam się czy nie dostanę półpaścca na wszelki wypadek jem też tabletki te co M. tylko w mniejszych ilościach... skończymy chorować zabierzemy się za staranka :)

no właśnie Ty też już długo trzymasz tą dietę trzymam kciuki by to w końcu był ten szczęśliwy cykl byś już mogła z czystym sumieniem odpuścić tą nieszczęsną dietę i suplementy ....

Aljul miałam ci napisać :zawstydzona/y: że masz trudnych teściów ehh skoro nawet na prośby synów nie przyszli zobaczyć Czakiego :(
mówisz twój m. jest wybredny w wyborze kociaka kochana :) heheh wybredna to Ja jestem ;P :) po zawirowaniach jakie u nas były przy wyborze kociaka, a później stety, niestety nie było nam dane posiadać wybranego kotka ............ponad rok mam kuwetę , jedzenie i żwirek dla naszego kociaka :) :tak: a kotka jak nie było tak nie ma ...
także myślę, że twój m. nie jest taki zły i na pewno szybciej wybierze towarzysza dla Czakiego za co trzymam kciuki i czekam z niecierpliwością na fotki :) a chcecie kotkę czy kocurka ?
 
Justi_ chcemy kotkę i zastanawiamy się czy Chakiego poddać kastracji - ja mam obawy bo mój M wszystko widzi kolorowo a prawda jest taka że on jest w pracy a ja ogarniam wszystko dookoła i on zazwyczaj przychodzi na gotowe;-)
Powiem Ci że z tym wyborem kotka to wcale nie jest taka prosta sprawa - my kiedyś też napaliliśmy się na kotka i mieliśmy go jechać obejrzeć (ale coś odciągaliśmy tą wizytę) - ja nie miałam nigdy kotów a jedynie psy (ale na krótko) i chomiki więc nie miałam doświadczenia - i w tamtej hodowli przemawiało za mną to że właścicielka jest weterynarzem i że to pewne źródło a jak pojechaliśmy po Chakiego to jego właścicielka opowiadała nam o kobiecie weterynarz u której ludzie kupili kotka i po kastracji on zdechł - jak się okazało kotek nie miał robionych żadnych szczepień z uwagi na to że pani weterynarz ich nie robiła a jedynie wbijała stempelki do karty:no:
Ja nie tyle jestem wybredna co niezdecydowana i czasami wolę żeby to ktoś za mnie podjął decyzję
...co do teściów - no nie wiem może to tez kwestia wieku bo mają już oboje ponad 60 lat więc może po prostu im się już nie chce
Wiesz ja mam tez 2 takie koleżanki które jeszcze nie miały osy a obie mają ponad 30lat i tez drżały jak były w ciąży - mi nie wiem czemu ale utkwiło w pamięci że im człowiek wcześniej (w sensie jest młodszy) przechodzi ospę tym lepiej
Czyli też ruszasz z dietą i suplementami od marca? Ja mam taki właśnie zamiar więc może będzie nam w grupie raźniej

Małe liski mój M tak jak Twój nie umie trzymać języka za zębami i wspomina znajomym że zamierzamy się strać o dziecko...zła jestem na niego - ostatnio nawet księdzu o tym wspomniał:-)...myślałam że go zjem
 
dziewczyny ...apropos tesciowych moja ostatnio mnie tez rozwaliła !! ...mówie jej ze chciałabym trzecie dziecko bardzo ...( szczegółów jej nie opowiadam ) taka luźna rozmowa ...na co ona ze no dziewczynka by sie przydała ...wiec ja jej mówie no tak ale nikt gwarancji mi nie da na co ona ...to lepiej nie !....tak wiec brakło mi słów i nic sie nie odezwałam
 
reklama
ula87 jeszcze nie wiem co zrobić, może zaczekam jak radzi roszpunka, może będę działać, no miotam się jednym słowem. A owulacja tuż, tuż...
anufifi u mnie podobnie, wszyscy uważają, że powinniśmy mieć córeczkę. Ostatnio zawodowo osiągnęłam duży sukces (po 5 latach ciężkiej pracy) wszyscy mi gratulowali i o dziwo przy okazji życzyli córeczki,a nie kolejnych sukcesów zawodowych! Co ja zrobię jak będzie synek, na śmietnik mam wyrzucić????? Czuję taką presję, dobija mnie takie gadanie i wpędza w lęk przed staraniami o poczęcie dziecka :zawstydzona/y: O naszych planach i pragnieniach nikt poza wami nie wie :-) ciężko byłoby mi znieść to napięcie. Jak będę w ciąży to chyba też długo nie powiemy nikomu, a płci to do końca nie zdradzimy...dla świętego spokoju!

maggie
gratulację, piękny początek roku, jego końcówka też się zapowiada bardzo przyjemnie i w większym gronie :-) Spokojnej ciąży życzę :-)

małe liski, matik napiszcie proszę mniej doświadczonym czy w udanym cyklu starałyście się przed czy po owulacji :-)
 
Ostatnia edycja:
Do góry