reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

ania_g a co za paskudztwo dopadło synka? zdrowia
kate teraz najtrudniejszy okres, trzymaj się. Będziesz miała pomoc przy chłopcach, jak będziecie w domu? Moi chłopcy są ze mną ze względu na to, że na początku marca Alek ma przycinane migdałki, musi być perfekt zdrowy, dzwoniłam do przedszkola, od dwóch tygodni mają tam epidemie szkarlatyny, wirusa bostońskiego, więc to jest chyba jedyne rozwiązanie, żeby zostali ze mną do zabiegu w domu, już sama nie wiem czy dobrze myślę...do tego jeśli m. złapię kolejną infekcje, może się to skończyć kolejnymi anginami; jeździ do pracy samochodem, znajomym powiedzieliśmy że jesteśmy teraz nietowarzyscy :) i ograniczamy kontakt ze wszystkimi smarkającymi, kichającymi...nie wiem czy to ma sens. Jeśli się nie uda zrobić tych zabiegów na początku marca, to posyłam chłopców do przedszkola, trudno, nie lubię narzekać, ale jestem mega zmęczona, naprawdę ledwo wstaję rano z łóżka... Wtedy zabiegi przełożylibyśmy na po porodzie :/
macy co u ciebie?
marzycielka najlepiej będzie jak dołączysz do nas na stałe - wtedy większa szansa pozyskania jak największej ilości info. Rzeczywiście nie łatwo jest szukać informacji na całym wątku, ale jest to do zrobienia - ja właśnie w ten sposób przygotowywałam się do starań, pisałam wiadomości do dziewczyn, którym udało się zaplanować córcie..posiłkuj się google, spróbuj wpisać w wyszukiwarkę "babyboom", tytuł naszego wątku i hasło które cię interesuje "suplementy" "dieta" "statystyki", albo nicki dziewczyn. Jeśli chodzi o mnie - trzymałam się tego co napisała Tamara w swojej książce, stosowałam się do rad Piranhii a propos diety, suplementów; z zakwaszaczy u mnie: replens, abiofem i roztwór z soku z cytryny
 
reklama
Dorciu, ogromne gratulacje dla Was!!! p[ochwal się synkiem :-)

Zakrętko, piękne zdjęcia, Ty promieniejesz, a Igorek już taki duży!!

Kate, Maran gratulacje dziewczyny, nie zdążylam wcześniej pogratulować, ściskam kciuki, żeby kolejne miesiące były nudne i bezstresowe :tak:

Kate, a spróbuj może specyfiku, który kiedyś chyba Dorcia polecała na mdłości, mamarin bodajże

i w skrócie ode mnie, tfu tfu odpukać jak do teraz wszystko jest ok, mężczyzna w brzuchu zostaje mężczyzną, od wczoraj chadzamy na zajęcia szkoły rodzenia, ja tyję i chcę już wiosny, bo niedługo nie dopnę mojej kurtki zimowej :-)
 
małe liski dziękuję za odpowiedz,wiem ze jest to mozliwe ale przy dwojce dzieci nie mam za wiele czasu choc i tak kazda wolna chwilke poswiecam na szukaniu informacji :)
a zamiast tego abiofemu moze byc vitagyn c krem?
 
Marzycielka witaj :)
Male liski oby udalo Wam sie uchronic przed virusami... u nas tez szaleja...
Kate mdlosci to pewnie tez luteina poteguje... u mnie nie zle, kaszel oczywiscie mam jeszcze, ale jest lepiej niz bylo... ja czasem bywam strasznie zmeczona, np wczoraj to moglabym spac gdzie popadnie kawa na mnie nie zadzialala w ogole... czasem miewam mdlosci - to nowosc u mnie bo nigdy nie mialam, ale jak poczuje głód to zaczyna mnie mdlic... no i to tyle co moge powiedziec o moim samopoczuciem, aaaa i jeszcze (.)(.) Pobolewaja... tesciowa zostaje z nami do 28 lutego ale poki co nic sie nie domysla, nawet nie jest zle, czyta dziewczynkom ksiazki, gotuje obiady :) dzis tort na Mai urodziny zrobila ;) nie mam poki co na co narzekac, obym tylko w zla godzine tego nie napisala hehehe...
Pozdrawiam wszystkich i zagladam kazdego dnia....
 
Marzycielka Witaj :) Małe liski napisała tak w skrócie co mozna napisać i podpisuje się pod wszystkim :) Jesli będziesz miała jakies pytania pytaj....google jak najbardziej pomocne -tez szukałam tak informacji- babyboom tytuł wątku i dalej to co chcesz wiedziec :) Jednak jak czegos nie mozesz znajsc to pytaj :) Z zakwaszaczy głownie rephresh chyba najwiecej nas uzywa, potem replens, sylk, roztwór z limonką, krem vitagyn C tez by mogł być- ale u mnie np. vitagyn c powoduje wzrost ph i nieprzyjeme potem sensacje, no i jest to krem- myslę że krem nie da szans plemnikom z uwagi na to że jest gesty, jednak żel jest chyba bezpieczniejszy- ale tez nie mozna przesadzić. Sprawdzaj Ph jakie masz przed staraniami, po staraniach i potem kup zakwaszacz i znów próbuj jakie daje efekty, a jak wybija godzina "O" starań to masz wszystko pod kontrola :) Choć już się wiele razy przekonałysmy że w starania nic nie idzie tak jak trzeba heheh


Lilly78 Czyli mozna oficjalnie gratulowac synusia :) Jak dużo zrobiłaś żeby zaplanowac pleć, bo Ty planowałaś córcię? ja już nie pamietam co która i gdzie :) Najwazniejsze ze wszystko jest dobrze:)

male liski Ależ masz na głowie kobietko, ja z jednym nie wydalam w domu juz 1,5tyg a tu jeszcze 2tyg ferii przede mną hahah :)


daria Jak Twoje dzieciaczki urosły , cudni są :) Natan juz taki duży, podobny do Nadii :)

Piranhu Czy niski estradiol moze powodowac mdłości?? Wiem, głupie pytanie ale ja nie wydalam 5-ty tydzien, nawet dzis rozmawiałam z Pania doktor ze jesc nie moge od 5 tyg, sniadanie jestem w stanie zjesc po 11 po wypiciu mięty x2 , a widze ze od 2 cykli mam chyba niski estradiol bo temp w 1 fazie zaczynaja się od 37,2- 36.9, a zawsze były na poziomie 36,5-36,6, druga faza powyzej 37.1-37,2, a zawsze nie przegraczało 37.00, głownie 36,8


Moje dziecko wreszcie wczoraj trafiło do swojej pediatry ( u której ja dzis tez byłam po skierowanka :) ) opowiedzialam jak tamten lekarz R.traktuje pacjentów, co zapisuje, co karze robić i ze powiedział ze wiecej nam nie pomoze bo dziecko ma mukowiscydoze, usmiałysmy sie normalnie wczoraj w tym gabinecie, i co mówie Pani doktor jakie dziecko ma objawy to Pani doktor na przekór- "no bo ma mukowiscydoze" :))) A sprawa wygladała tak, ze gdyby Pan doktor raczył zagladnąc w jego kartę i pokojarzył fakty to postawiłby diagnozę i nie naraziłby dziecka na ryzyko uduszenia. Rok temu badania wykazały ze moje dziecko nie ma astmy i zostały mu odstawione leki, a teraz badania w Prokocimiu które miały potwierdzic badz wykluczyc alergie, astme i duzo innych, zostały źle zrobione bo dziecko było dzien po antybiotyku- a oni mowili ze to nie wplywa na wynik, a wpływa i to bardzo i teraz okazało się że dziecko dostało silnego ataku astmy, tydzien kaszlał, a ja sie nie zorientowałam że to moze być to, bo skoro w dwoch osrodkach wykluczyli...a jeszcze ten lekarz podał dziecku Mukosolvan, a na noc dexapico przeciwkaszlowy na ktory okazało sie ze jest uczulony! Dziecko sie dosłownie dusiło i błagało o ratunek, myslelismy ze pogotowie wezwiemy. Pani doktor od razu pokojarzyła fakty źle wykonanych badan alergicznych i pulmonologicznych, i ze wczesniej miał te leki na astme zapisane, wypisała recepty, zwiekszyla dawki leków na astme 4 krotnie i wreszcie jako tako zyjemy. I tak myslalam co mogło spowodowac atak astmy tak silny i z głupia spytałam dziecko czy nie mieli czasem prób do przedstawienia na sali gimnastycznej gdzie jest grzyb i wilgoć...a on mowi ze prób nie mieli tylko WF raz i biegali po sali w ubraniach....No i mamy winowajce. A ja tez dzis załatwilam sobie skierowanka na badanka - immunologia pójdzie w ruch i dalej hematologia :) A Pani doktor jest tak dowcipna ze proponowała mi ze doktor R. moze mi biopsje szpiku zrobić bo robi w szpitalu...ja mówie- O niee..O nigdy , przenigdy, ja nie chce zeby On mnie kiedykolwiek cokolwiek pobierał...hehe Pani doktor to sie tak dziś usmiała ze mnie że przynajmniej na cały dzien miała dobry humor :) Na skierowaniach pisała wszystko to co ja chciałam-wiec mam nadzieje ze pójdzie z górki teraz diagnostyka i do maja bede jak nowa :)
 
Ostatnia edycja:
Airfix super że udało sie pozałatatwiaĆ u lekarza i że wkońcu wiadomo co malutkiemu.
Ja na jutro wezwałam pediatre do nas. Olisiowi nadal temperatura skacze co i raz i wole dmuchac na zimne.
 
U nas nawrót temperatury , antybiotyk nie pomaga za bardzo. o 5 rano byliśmy w szpitalu osłuchac.Niby szumów nie ma juz ale skad wysoka temperatura? Na 16.30 mamy przyjechac na badania krwi i wymaz.I do lekarki ze szpitala z wynikami. Do domu ma jeszcze z przychodni zaleciec lekarka . Ciagle lezy i nie chce mu sie jesc.dobrze ze pije.martwie sie strasznie.
 
Witam :)
Dziewczyny zerknijcie prosze na moja liste i napiszcie mi czy moze to byc czy tez mam cos innego kupic.
-zakwaszacze:replens,rephresh,sylk
-LacibiosFemina tab.
-wit.C 500mg
-cytrynian wapnia-1 tab.250 mg
-cytrynian magnezu-1 tab.100 mg
-tab.żurawinowe-1 tab.odpowiada 423 000 mg świeżych owoców
-wit.B6 50 mg
-kwas foliowy
-sudafed tab.
Pozdrawiam
 
reklama
ania_g_21 Jej ale się Olinuś rozchorował...u nas w tamtym roku tak było, antybiotyki i temperatura, w koncu skierowania na szpital i okazało sie po 3 dniach pobytu w szpitalu ze przyczyną temperatury była bakteria w uchu ( a jego nawet ucho nie bolało, nawet czerwone nie było ) i dopiero jak poszły antybiotyki dożylne to, to ucho zaczeło się "wykluwać na zewnatrz" i pojawiała się wydzielina, lekki ból ucha i dopiero goraczka ustąpiła. Oby u Was sie obyło bez szpitala . U nas w szpitalu cały oddział dzieci chorych na zapalenie płuc i oskrzeli, jakaś epidemia dosłownie. U Was tak bez problemu mozna zamówic wizyte pediatry do domu? Bo u nas, jak dziecko miało ospe i doszedł silny kaszel, temperatura, a nie był w stanie wyjsc z domu taki obwalony, ani nawet ustać na nogach od temperatury i zadzwonilam do centrum żeby pediatre zamowić to jeszcze z pretensjami do mnie w rejestracji- ze wizyty domowe to sie kilka tygodni wczesniej zamawia....tak jak ja bym wiedziala ze mi sie dziecko rozchoruje...

Marzycielka Wydaje mi się że spokojnie do 0+12 kup tylko Rephresh :) Replens bardzo obniza Ph ( u mnie średnio ). Z tym że po 0+12 PH szybko się da zbic i utrzymać wiec jest lepiej niż starania kilka dni przed.
Z jakiej firmy zurawine planujesz kupic? Bo widze że dobry ma skład :) Z magnezu polecam Ci MagMax B6, albo Magnefar B6 Max- bo sa dostepne w aptece, lub Magnesol 150mg w jednej tabletce- z tym że troche drogi biznes z tym Magnesolem jest bo 20zł za 20tabl.
 
Do góry