reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Castangus niby na dziewczynkę, a na chłopca polecają Maca czy cos takiego

a mnie pobolewa lewy jajnik, czuje bóle owu a to dopiero 14dc, owulacje mam w 19 dc dopiero :/
jak zwykle wszystko pokręcone
 
reklama
Niby na dziewczynkę a znam osoby, co mają po nim chłopców. Ja zaś słyszałam, że obniża prolaktynę. A u mnie na niestety może blokować owulację. Spróbuję może 1 cykl. W końcu i tak nie ma się aż takiego wpływu na płeć.

Concinella a testy owulacyjne robiłaś? Może to jeszcze nie to.
 
Airfix a castangus bierzesz tylko do owulacji? Bo tam niby napisane jest, żeby skonsultować z lekarzem w przypadku ciąży i nie wiem czy po owu brać.

A ja już wiem że małpa przylezie, i to na dniach coś czuję :/ czyli pierwszy cykl rozruchowy, w drugim już sie tak nie zakwaszam...

Dzięki za kciuki, przydały się bardzo. Uciekam na poprawiny :)
 
elisse Castagnus obniza prolaktyne to na bank, w sumie to jest jego "główne" działanie :) Elisse Ty sie starasz widze juz tyle cykli co ja, a co na to lekarz? Po 12 cyklach przysługuja badania i leczenie....ja dostałam po 9 już...Skoro podejrzewasz ze moze prolaktyna u Ciebie miesza, to może trzeba by coś brac na recepte na to.

cocienella A może jednak owulacja będzie 15-16dc? :)

PannaMyszka Ja Castagnus biore cały miesiac na razie, a w cyklach staraniowych odstawia się go po owulacji na rzecz Duphastonu lub Luteiny, co by progesteron nie spadł
 
Marzycielka mnie korci zeby w tym cyklu zadzialac 0+12 bo jak w tym cyklu nie sprobuje to juz tego w ogole nie zrobie bo poprostu chce w miare szybko zajsc w ciaze. Lekarz kazal mi sie wstrzymac do polowy lipca bo chce moje wszystkie porobione wyniki jeszcze raz sprawdzic wkurza mnie bo sa ok a kaze po 10 razy przychodzic nawet jak bede miec miesiaczke. Wiec chyba sprobuje tylko nie wiem czy uda mi sie wylapac ale co tam na czuja jak sie nie uda to start tak jak mowilam ok. 23 lipca pocztek staran.
 
Magic I dokladnie mnie to samo wkurza u lekarzy, 4 lata nie mieli czasu mnie badać, teraz ostatni rok przetrzymali w poradni hematologicznej zamiast wysłac do innej, a teraz znow kaza czekac do sierpnia na wizyte, wyniki przyjda w połowie wrzesnia....szkoda, nie bede juz nikogo słuchac, najwyzej jak sie uda w cyklu lipcowym to w sierpniu da tylko recepte na zastrzyki, a nie zrobi badań i tez dobrze. Ciagle od 3 lata coś idzie nie tak . Trzymam kciuki żeby Ci sie szybciutko udało &&&&
 
Panna Myszka w następnym cyklu będzie już lepiej :)


Airfix pisałam moje badania hormonów i niby wszystko jest w normie. Tylko jakoś nic to nie daje. A fakt faktem niby prolaktyna w normie a pokarm jednak mam. 2 lipca idę do ginekologa-endokrynologa. Zobaczę, co powie na to. Za dużo się nie spodziewam, bo zawiodłam się trochę na lekarzach. W sumie teraz mam już 12 cykl od zaczęcia starań. Już nie mogę się doczekać, by się w końcu udało. Moja siostra też ma zamiar zacząć się starać o kolejnego malucha. Oby w końcu nam się udało. Nie dziwię Ci się, że masz dość. 4 lata mieli czas, a oni dopiero teraz nagle zaczynają konkrety. Niestety lekarze się nie spieszą do niczego. Rozumiem Twoje podejście.


Magic87 chcesz samą metodę 0+12 spróbować? Chyba wcale nie jest tak łatwo też utrafić. Trzymam kciuki, by się udało :)
 
Elisse tak w tym cyklu sprobuje tylko metode 0+12, wiem ze ciezko utrafic dlatego zrobie to tylko raz i w tym cyklu. Gdyz nie nastawiam sie kompletnie na ten cykl a nastepny juz za przywoleniem lekarza. Zobaczymy
Airfix tez trzymam &&&& abys wkoncu otrzymala od zycia ten cudowny prezent musi sie udac ja w tym cyklu owu powinnam miec cok kolo 3 lipca zobaczymy jak testy beda wychodzic.
 
Elisse Ja tez miałam i mam badania hormonalne w normie,a jednak lekarz juz 2 lata temu zastosował leczenie, bo mówi ze należy się kazdej parze która sie stara rok o dzidziusia :) Nie myslałas zeby spróbować stymulacji cyklu? Ja dostawałam te leki zeby niby komórka była lepszej jakości. A wiem ze jest jakies zioło które bardzo wpływa na płodność, musiałabym poszukać- pisze tylko że nie wolno go brac jesli nie chce się zajść w ciąże :) Hmm to faktycznie może przez to że pokarm się pojawia to coś jest zachwiane i sie nie udaje, na pewno ginekolog-endokrynolog rozwieje to...Super jakby wreszcie się udało :)
 
reklama
Magic ja tez mam ochote spróbowac O+12 i to chyba jednak jeszcze w czerwcowym cyklu, tzn. cykl mi sie zacznie na dniach ale owu juz wyjdzie w lipcu :-) bede miec robiony monitoring to moze wylapie w koncu ta owulacje + testy a jak sie nie uda (czego sie spodziewam ) to w nastepnym juz dodac odstep 2-3 dni przed owu.
 
Do góry